Ev Dekorasyon

Kopya Çekebileceğiniz 15 Modern Siyah Beyaz Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odaları dekore edilirken genellikle odanın genelinde dikkat çeken, dinamik ve canlı renk tonları tercih edilir. Fakat çoğu zaman fazla renk kullanımı odanın atmosferini olumsuz şekilde etkileyebilir. Birden fazla dikkat çekici renk kullanımı dikkat dağınıklığı yaratabileceği gibi odanın genelinde dağınık bir görünümde oluşturabilir. Siyah beyaz çocuk odası dekorasyonu ise genel anlamda daha şık, düzenli ve modern bir atmosfere sahiptir. Yazımızda bugün sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz ve çocuk odası için birebir kopya çekebileceğiniz birbirinden şık siyah beyaz çocuk odası dekorasyon örnekleri seçtik.

Siyah ve beyazın çocuk odaları için çok uygun olmadığını düşünebilirsiniz, fakat sizler için seçtiğimiz modern çocuk odaları fikrinizi değiştirebilir. Diğer bir yandan siyah beyaz temalı bir dekorasyon oluşturmak için canlı bir kaç renkten yararlanmakta mümkün. Örneğin siyah ve beyaza uyum sağlayabilecek, sarı, mavi, kırmızı, yeşil gibi dikkat çekici renkleri küçük detaylarda öne çıkararak odayı hareketlendirmeyi düşünebilirsiniz. İşte kopya çekebileceğiniz 15 modern siyah beyaz çocuk odası dekorasyonu fikirleri..

15 Modern Siyah Beyaz Çocuk Odası Dekorasyonu

Öncelikle mekanda siyahı nerede ve nasıl kullandığınıza çok dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü oluşturmak istenilen modern ve şık bir dekorasyon için siyahın dengeli ve doğru şekilde kullanmak fazlasıyla önem taşıyor. Diğer bir nokta kendinizi sadece bu iki rengi kullanmak için sınırlamayın. Bu iki rengin yanında odaya renk ve hareket kazandıracak bir çok farklı alternatif renk tonu kullanabilirsiniz. Sarı, kırmızı, yeşil, mavi, mercan, pembe, turkuaz gibi dikkat çekici renkler oda içinde bir çok detayda öne çıkabilir.

Siyah beyaz çocuk odası dekorasyon fikirleri 2019

Peki siyah ve beyazı en çok nerede öne çıkarabilirsiniz? Bu noktada odanın en dikkat çeken bölgelerine odaklanabilirsiniz. Örneğin, duvarda siyah beyaz temalı şık bir duvar kağıdı ile işe başlayabilirsiniz. Halı, perde ve mobilya gibi danın temel unsurlarında siyah beyaz ikilisini rahatça kullanabilirsiniz. Bu noktada odanın duvarlarını açık renk seçmekte fayda var. Özellikle küçük çocuk odası dekorasyonu için beyaz duvarlar doğru bir seçim olacaktır. Açık duvarlar odanın genelinde tercih edeceğiniz her renk paleti için harika bir fon oluşturacaktır.

Beyazın yoğun kullanımı ışık almayan çocuk odaları içinde yerinde bir seçim olacaktır. Hatta bu aşamada mobilya seçimlerinizi de beyazdan yana kullanabilirsiniz. Siyah beyaz desenli bir halı yada perde seçerek modern ve şık bir görünüm ortaya çıkabilirsiniz. Aynı zamanda siyah beyaz çocuk odası dekorasyonu için farklı desenleri öne çıkarabilir ve daha çağdaş bir stil oluşturabilirsiniz. Dikey yada yatay çizgileri, zikzak desenleri yada modern geometrik desenler çocuk odaları için rahatlıkla tercih edebilir.

Kız çocuk odaları için çiçekli ve puantiyeli seçimler odayı daha sıcak ve samimi bir atmosfere çevirebilir. Aynı zamanda odaya biraz daha hareket kazandırmak için aksesuar seçimlerinizi canlı renklerde yapabilirsiniz. Eğer çok göze batan renkler kullanmak istemiyorsanız size önerimiz bu renklerin pastel tonlarını seçmeniz olacaktır. Pastel renkler yumuşak tonlara sahiptir ve göz yormazlar. Aynı zamanda daha çocuksu ve masalsı bir tema oluşturmak için çok doğru renklerdir.

Galerimizde ilham alabileceğiniz birbirinden şık ve modern 15 modern çocuk odası dekorasyonu bulabilir ve eviniz için birebir uygulayabilirsiniz.

Kopya Çekebileceğiniz 15 Modern Siyah Beyaz Çocuk Odası Dekorasyonu / GALERİ

Bir önceki yazımız olan Küçük mekanlar için 2019 yılbaşı dekorasyonu başlıklı makalemizde 2019 yılbaşı, 2019 yılbaşı dekorasyonu ve yılbaşı dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen