Ev Dekorasyon

2021’de Her Yerde Göreceğiniz 6 Boya Renk Trendi

Yeni yılı düşündüğümüzde aklımıza yeni başlangıçlar gelir, yeni başlangıçlar dendiğinde aklımıza taze renkler gelir. Yeni yılda, evlerimizdeki her duvarı yeniden boyamak istememize neden olan bir şey var o da hayal gücümüz! Neyse ki, yılın rengi seçimleriyle ilgili bol miktarda ilham var.

  1. Yatıştırıcı Maviler

2021 seçimi mavi, gri ve yeşilin karışımı olan bir tonla rahatlatıcı hisler verir ve şık bir estetiğe sahip alanda özellikle harika görünür.

  1. Toprak Tonları

Toprak tonları doğadan ilham alan sıcak bir renktir. Bir odada doğal kumaşlar, taş aksesuarlar ve yeşillikler olması sizi otururken huzura doğru sürükleyecektir.

  1. Rahat Griler

2021 için yılın 12 rengi seçildi ve bunlar içerisinde nn çok ilgimizi çeken gri oldu. Gri evin her bölumunde rahatlıkla kullanılabilecek olan bir renktir. Bir yatak odası, mutfak veya banyoda hoş görünen hafif, sakinleştirici gri renge sahip olabilir.

  1. Sakinleştirici Bronzlar

Nostaljiyi ve memnuniyeti besleyen bronz aynı zamanda insana huzur ve sakinlik veren bir renkti.  Koyu renkli ahşaplar ve karamsar toprak tonlarıyla rahat bir oturma odasını kolayca tamamlar.

  1. Cesur, Yine de Çok Yönlü, Mauves

Bu listedeki diğer renkler ile karşılaştırıldığında, özellikle bu çok yönlü gölge olduğunu. Sade bir alan oluşturmak için nötrlerle eşleştirilebilir veya maksimalist titreşimler için mücevher tonlarıyla eşleştirilebilir.

Renkler insanın psikolojisini anında değiştirebilecek bir hisse sahiptir. Canınız sıkkın olduğunda karanlık ve koyu renklere dolu olan bir eşyanın olduğu mekana girdiğinizde kasvetiniz daha fazla artmaya başlar. Huzunlu olduğunuzda daha canlı ve cıvıl cıvıl bir mekana girdiğinizde bir süre sonrasında havanızın değiştiğini görebilirsiniz.

Bunu için renkler nerede olursa olsun dikkat edilmesi gereken ve mekanın şıklığına yakışır bir düzene ve dengeye sahip olmak zorundadır.

Bir önceki yazımız olan Küçük Evler İçin Vazgeçilmez 6 Eşya Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen