cilt bakımıGüzellik

20’li yaşlarda göz kremi kullanmadan önce bunu okuyun

20’li yaşlarda göz kremi kullanmadan önce bunu okuyun

Göz bakımı söz konusu olduğunda, bunalmış hissetmek kolaydır. Belki de bugün piyasadaki çok miktarda ürün yüzünden ( kremler ! Jeller! Serumlar! Maskeler !) Ya da yüz kremi veya akşam diğer cilt bakımı gibi konularına daha fazla odaklanıldığından dolayı. Her iki durumda da, göz çevrenizdeki cilde özen gösteren kremler kullanmalısınız.

20’li yaşlarda göz kremi kullanmadan önce bunları dikkate alın

Gözlerinizin etrafındaki kırışıklar ve koyu halkaların nedenleri ; diyet ve kötü alışkanlıklardan, güneşe maruz kalma ve uykusuz kalma gibi göz önünde bulundurmanız gereken çok çeşitli faktörler vardır . Sonuçta, gözler ruhun pencereleridir, ve bahse gireriz ki yaşam tarzınız eninde sonunda onun görünümünü yansıtacaktır. 20’li yaşlarda göz kremi kullanmadan önce bunları dikkate almalısınız.

Yaşlandıkça , ciltte kolajen ve elastin seviyeleri doğal olarak azalmaya başlar, sertlik, yoğunluk ve göz bölgesinde ince çizgi ve kırışıklıkların ortaya çıkmasına yol açar. Yaşımız hızlanabilir. Genetik faktörler, UV’ye maruz kalma, diyet ve yanlış cilt bakım rejimi (ya da eksikliği) gibi bir dizi faktörle daha çabuk göz çevresi kırışır.  Ciltte kollajen ve elastindeki tükenmenin temel nedeni, dermal kök hücrelerimiz – cildin kollajen ve elastin fabrikalarının ana hücreleri – yıprandığında ve yorulduğunda daha da tükenir.

Ayrıca Bakınız: Kırışıklıkları Azaltmanın 4 Şaşırtıcı Yolu

Kısacası, gözlerinizi  güneş yanığından kaçınmıyor ya da geç saatlere kadar uykusuz kalıyorsanız göz çevreniz zamanla yaşlanır.  Gözlerimiz bu büyük, kötü üçlüden etkilenir: Güneş, yorgunluk ve kirlilik. Bununla birlikte, çoğumuz (umarım) bu elementlerle (günlük SPF, bol bol uyku, düzenli su alımı) mücadele etmek için önleyici tedbirler olsa da, gözlerimizin etrafındaki cilt çok daha incedir – yani çok daha hassastır. Cilt bakım uzmanları, gözlerinizin etrafındaki cilt daha ince ve daha narindir, bu yüzden yorgunluk, kuruluk, çekilme (göz makyajını çıkarırken) ve günlük ifadeleriniz daha da büyük bir rol oynayabilir.
Göz bakımı rutinine başlamadıysanız artık başlayın. Şimdi cildin yenilenme sisteminin kaynağı çoktan biliniyor, yaşlanmanın etkilerini bu hücreler üzerinde ‘geri döndürmek’ mümkündür. Kolajen ve elastin lifleri cildin yaşlanmayla mücadele üretimini yeniden canlandırıyor.
Gaz bakımına başlamak için önceden eczanelerden yardım alın. Ve ürünleri satın almadan önce mutlaka iyi araştırın. internette kullanıcı yorumlarına bakın.

20'li yaşlarda göz kremi kullanmadan önce bunu okuyun
20’li yaşlarda göz kremi kullanmadan önce bunu okuyun

Bir önceki yazımız olan Cilt lekeleri nasıl çıkar başlıklı makalemizde cilt lekeleri ve cilt lekeleri nasıl çıkarılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen