Güzellik

3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur?

Dolgun ve kavisli kaşlara sahip olmak şıktır, fakat herkesin böyle kaşlara sahip olmadığını da biliyoruz. Bunun için kaşların her zaman çizgiyi doldurması ve mükemmel bir şekilde durmasına dair aşağıda paylaşacağımız önerileri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Aslına bakarsanız bahsedeceğimiz şey çok basit ve uygulaması pratik.

  1. Hat Çizin

Kaşların üst bölümünü hizalamanız için önce ince uçlu bir kaş kalemi almanız gerekiyor. Kaşınızın başlangıç ​​noktasını bulun. Bunu yapmak için kalemi burun deliğinizin hemen yanında, burun köprüsüne dik tutun; o noktayı kalemle işaretleyin. Ardından, kalemi gözümüzün dış köşesiyle aynı hizaya gelecek şekilde döndürerek bitiş noktasını işaretleyin. İki noktayı tek bir ışık, eşit çizgi ile birleştirin.

  1. Doldurun

Kaşınızın kuyruğundan başlayın ve doldurmak için kısa, vuruşlar kullanın. En doğal görünüm için vuruşlarınızın kaşınızın altından başladığından ve şakağınıza doğru dışarı doğru hareket ettiğinden emin olun.

  1. Harman

Kalem vuruşlarınızı doğal saçınıza harmanlamak için 45 derecelik açıyla bir makaralı fırça kullanın.

Göz Şekliniz için Mükemmel Kaş

Geniş Gözler İçin: Kaşlarınızın iç köşesinin birbirine daha yakın olduğundan emin olun. İlk olarak, Burun deliğinizin merkezine doğru küçük bir çizgi oluşturmak için göz kalemini kullanarak kaşınızın nerede başlaması gerektiğini işaretleyin . Ardından, kaşın nerede kavislenmesi ve bitmesi gerektiğini belirlemek için diğer tüm açılarınızı kullanın.

Kapşonlu Göz Kapakları İçin: İdeal kaşınız daha incedir. Bu, göz bölgesini açacak ve daha büyük ve daha geniş görünecektir. Büyük, ağır bir kaştan kaçınmaya çalışın çünkü bu, gözün daha da aşağı çekildiği yanılsamasını yaratacaktır.

Derin Ayarlanmış Gözler için: Amacınız, tüm göz çevresinde görülen gölgelerden herhangi birini dengelemektir. Çok koyu göz kaşları, gözlerinizin gerçekte olduğundan daha derin görünmesine neden olur. Bu nedenle, daha açık bir kaş gölgesiyle çalışmayı deneyin ve kaş şeklinizi daha köşeli tutun. Kaşlar çok yuvarlaksa, aslında koyu halkaları vurgulayabilirler.

Daha Olgun Gözler İçin: İşin püf noktası kaşınızın uç kuyruğunu aşağı doğru sürüklememek; yer çekimine yardım etmeye gerek yok. İlk önce gerçek kemerinizi bulun. Ardından, bitiş noktasını oluştururken kaşın kuyruğunu hafifçe kaldırın. Bu daha genç bir göz yanılsaması yaratacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Kalıcı Makyajı Nedir, Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir? başlıklı makalemizde Kalıcı Makyajı Nedir ve Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen