saç kesimleri

40 Yaşından Sonra Saç Stilleri

40’lı yaşlarımıza geldiğimizde, kadınların çoğunluğunun her zamankinden daha fazla güvende hissettikleri bilinen bir gerçektir. Bu özgüvenle birlikte saçlarımızla daha çok eğlenme ve yeni saç kesimleri, saç modelleri ve saç renklerini keşfetme fırsatı da doğuyor.

Saç, en son trendlerin ötesine geçerek ve artık sosyal güzellik ipuçlarına uymaya gerek duymadan kendini ifade etmenin daha da büyük bir aracı haline geldi.

40 yaşından sonra saçın daha ince yoğunluğu ve doku değişiklikleriyle iyi çalışabilecek en iyi stillerin bir listesini hazırladık. Yeni uzunluklar ve şekiller denerken, kendi saç stilinizi aklınızda tutmanız önemli olacaktır.

Kısa Saç

Kısa saçlar rahat ve az bakım gerektirebilir ve daha az şekillendirme veya sıkıcı saçlara sahip olmak anlamına gelmez!

Kısa saçı şekillendirmenin başka birçok yolu vardır. Daha kısa kesimler saçların daha dolgun görünmesini sağlayabilir, çünkü artık hasarlı uçlara sahip olmazsınız.

Bob Kesim

Bob güzel bir ekstra parlaklık sağlar. İnce ve incelmiş saçları fönlemeden bile daha kalın görünmesini sağlar. Takip etmesi kolaydır, ve dikkatleri üzerine çekebilir.

Kıvırcık stili sevenler için profesyonel bir ipucu:  Kumsal dalgaları tercih edin ve  eski görünmesine neden olabilecek iyi tanımlanmış buklelerden kaçının.

Kadınsı Peri

Görünümünüzü yenilemek için daha cesur bir değişiklik mi arıyorsunuz? Kalabalığın arasından sıyrılmak için yeterince kısa, ancak kadınsı cazibesini korumak için yeterince uzun bir peri kesimi tercih edebilirsiniz. Kaküller, ekstra bir stil artışı sağlamaya yardımcı olacak ve incecik favoriler onu bir hanımefendi gibi tutacak. Modern bir görünüm sağlamak için üst kısımda çok fazla yükseklikten kaçının.

Profesyonel ipucu:  Peri görünümünüzü bozacak çok fazla veya çok ağır şekillendirici ürünler eklemediğinizden emin olun.

İster uzundan kısaya, ister tam tersi, ya da aynı uzunluğu koruyarak sadece stilleri değiştiriyor olun, anahtar saçınızla eğlenmeye devam etmektir.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Ne Sıklıkla Kestirmelisiniz? başlıklı makalemizde Saçımı Ne Sıklıkta Kesmeliyim?, Saçımın Kesilmeye İhtiyacı Olduğunu Nasıl Anlarım? ve Saçlarınızı Ne Sıklıkla Kestirmelisiniz? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen