saç modelleri

5 Dakikada Yapabileceğiniz Kolay Saç Modelleri

Nasıl bir tarza sahip olursanız olun mutlaka saçlarınızla dönem dönem oynamışsınızdır. Bu yaptığınız şeyin kendiniz olduğunu iddia ediyor olsanız da aslında her şeyin iyi görünmek adına olduğunu da çok yi biliyoruz. Saçlarınızı bakımlı ve gösterişli hale getirmek önemli, ancak bunun içinde kedinize zaman ayırmanız gerektiğini unutmamalısınız. En basit saç bile yarım saatinizi alırken biz size dakikada yapabileceğiniz kolay saç modellerinden bahsedelim istedik.

Dalgalı Saçlı Topuz

En kolay saç stillerinden biri dalgalı saçlı yüksek topuzdur. Bu saç modeli için tek yapmanız gereken, saçınızı topuz yaparak uyumak. Sabah saçınızı bırakın ve hızlıca fırçalayın. Saçınızın bazı kısımlarını üstten alın ve bir topuzun içine koyun ve saç tokası ile sabitleyin.

Halat Örgü

İp örgüler veya atkuyruğu söz konusu olduğunda, bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Ancak en basit olanı, resimde gösterilen olandır. Bu stile hakim olduğunuzda, onunla daha fazla detaylar yapabilirsiniz.

Yüksek Dağınık Topuz

En kolay modellerden biri yüksek dağınık topuz, çünkü kötü saç günlerinde bile harika görünüyor. Bu saç modeli için, saçınızı atkuyruğu yapıp bir topuz içinde çevirebilirsiniz. Mükemmel olmak zorunda değil. Bütün mesele, onu dağınık tutmaktır.

Düşük Dağınık Topuz

Tıpkı yüksek dağınık bir topuz gibi, düşük dağınık bir topuzu da tercih edebilirsiniz. Ofis ve diğer resmi durumlar için en iyisidir. Yüksek dağınık bir topuzda yaptığınız gibi, burada da aynı yöntemi seçin. Saçınızı atkuyruğu yapıp etrafında döndürün ve pimleri bir topuz haline getirin.

Basit Saç Tokası Saç Modeli

Kafanız karışırsa en kolay saç stillerinden biri saçınızı güzel bir saç tokasıyla sabitlemektir. Saç stilinde çok iyi değilseniz, o zaman saçınızı düz bir demirle düzgün bir şekilde düzeltin ve saç tokasıyla sabitleyin.

Yan Örgüler

Bir başka kolay saç modeli yan örgülerdir. İlk önce saçınızı düz bir ütüyle düzeltin veya dalgalı bir stil seçin. Sonra her iki taraftan saçınızın küçük bir bölümünü seçin örün ve ortasından geri çekin.

Bir önceki yazımız olan Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde örgü, stil ve taç hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen