moda

60’ların Stili Nasıl Elde Edilir?

60’ların modadaki en etkili dönemlerden biri olduğu inkar edilemez. Modern tarzın tonunu belirleyen bu 10 yıl, cesur renkler, çarpıcı kesimler ve asi bir gençlik tavrı ile kadın giyiminde devrim yarattı. Bu nedenle, 50 yıl sonra, zamanın ana trendlerinin tüm dünyadaki tasarımcıları, stilistleri ve moda tutkunlarını etkilemeye devam etmesi şaşırtıcı değil. Çağın unutulmaz estetiğini kendinize kanalize etmek için 60’ların kadın modası rehberimize bir göz atın.

1960’ların Kadın Modası

Geleneklerin bozulduğu ve kendini ifade etmenin teşvik edildiği bir dönemdi. Günün gençliğinden etkilenen on yıl, bol miktarda stil ilham kaynağı oldu. İlkel ve uygun ’50’lerden uzaklaşıp asi yeni zamanlara’ 60’ların modası devrim niteliğindeydi. Temel moda stilleri arasında mod, beatnik ve hippi görünümleri vardı ve bunların tümü zamanın sanatsal, eğlenceli ve özgür ruhunu yansıtıyordu.

Mod Moda

Mod alt kültürü, 60’lar boyunca dünyaya yayılmadan önce 50’lerin sonlarında Londra’da başladı. Dönemin imza tarzı olan “Londra görünümü” modası, günümüz modasını etkilemeye devam eden kalıcı bir etki yarattı. Yaratıcı ve cesur görünüm, modern tasarımlar, parlak renkler giyen ve etek ucu yükselen günün gençlerinin favorisiydi.

Beatnik Modası

Beat kuşağı ve beatnik modası 1950’lerden 1960’ların başlarına kadar devam etti. Tarz, sanat, edebiyat, şiir ve müzik, özellikle caz ile ilgilenen gençler tarafından giyildi. Resmi olmayan üniformaları, diğer öğelerin yanı sıra siyah balıkçı yakaları ve pantolonlar, bereler ve çizgili üstlerden oluşuyordu.

Hippi Modası

Beat hareketinden kaynaklanan hippi karşı kültürü, 60’ların sonlarını tanımladı. Grup, baskıcı toplumlara karşı asi tavrı ve özgürlük, doğa ve barışı kutlamasıyla biliniyordu. Hem hippi erkekler hem de kadınlar saçlarının uzun ve vahşi uzamasına izin verir. Çan dipli kot pantolonlar, saçaklar, çiçek baskıları, köylü bluzları ve diğer renkli tasarımlar giymişlerdi.

Mini etek

Mini etek, 60’larda giriş yaptı ve kadın modasını sonsuza dek değiştirdi. Cesurca kısa tasarımı sayesinde etek, kadınların uygunluğa meydan okuyarak bacaklarını göstermelerine izin vererek muhafazakârları şok etti. Bugün, mini gömlek hala inanılmaz derecede popüler bir kadın moda ürünü. 60’larda olduğu gibi giymek için, onu yazın sandaletlerle ve soğuk havalarda diz boyu çizmelerle eşleştirin.

Bir önceki yazımız olan Zayıf gösteren etek modelleri başlıklı makalemizde etek modelleri ve zayıf gösteren etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen