Diyet

7 Günlük Express Dukan Diyeti

Prof. Dukan 2 yıl öncesinde bir kitap hazırlamıştı ve bu son kitabında da yine bu 7 günlük diyet programına detaylı olarak değinmiş Dilerseniz dukan diyetinin bu 7 günü hakkında sizlere hızlı bir şekilde değinelim etkilerini oldukça net bir şekilde görebileceksiniz. Dukan diyetine başladığınız da size bu protein diyetinin fazla geldiğiniz hissettiğiniz de ya da herhangi bir şekilde sağlık sorunlarıyla karşılaştığınız da bu programı rahat bir şekilde deneyebilirsiniz. Çünkü dukan diyeti büyük bir emek ve de fedakarlık isteyen aynı zamanda da önemli bir zaman isteyen diyettir. Bu paylaşmış olduğumuz 7 günlük Express diyet ise size daha çok zaman kazancı ve de kolaylık sağlayacaktır bu nedenle de protein diyetine oranla biraz daha rahattır.

Diyetiniz başlıktan da anlayacağınız üzere 7 gün sürecek ve bunu kendiniz bir döngü halinde uyguladığınız takdir de bir hafta içerisinde 2-5 kilo kadar kilo vermiş olduğunuzu görebileceksiniz. Ayrıca dukan diyeti’nin bu güçlendirme evresine yakın bir diyet listesi olduğunu da göreceksiniz.

7 gün diyetinde 7 basamak yer alıyor bu da 7 günü temsil ediyor. Birinci gün atak evresindeki gibi yalnızca protein tüketiyorsunuz ikinci günde ise daha çok sebze tüketimi var üçüncü gün meyve olaya dahil ediliyor beşinci günde ise yağlı peynir yiyebiliyorsunuz altıncı gün ise karbonhidratlı ve de nişastalı besinler tüketiyorsunuz haftanın son gününe geldiğiniz de de kendinize bir ödül öğünü ekliyorsunuz bunu aynen devam ettirebilirsiniz yani haftalık olarak ne kadar fazla kilonuz varsa verinceye kadar uygulayabilirsiniz. Sekizinci günde ise yalnızca saf proteinle yeni haftaya başlamanız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Ekmek Kilo Aldırır Mı? başlıklı makalemizde Ekmek Kilo Aldırır Mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen