Makyaj

8 Adımda kolay yüz kontürleme

8 Adımda kolay yüz kontürleme

Yüzünüzü nasıl şekillendirir siniz? Yüzün şekillendirilmesi, kozmetik kullanımıyla yüzün düzeltilmesidir. Cildin sorunlu bölgelerini gizlemeye, yüzün avantajlarını vurgulamaya, şeklini sabitlemeye, yüzün güzel şeklini ifade etmeye yardımcı olur. Yüzün dış hatlarıyla asimetrik yüz gibi ciddi kusurları dekore edebilirsiniz. Ciltle ilgili bir sorununuz yoksa, yüzün şekillendirilmesi görünümüne ustalık kazandırarak niteliklerini ustalıkla vurgulayabilir.
Yüzünü nasıl hazırlarsın? Makyaj yapmadan önce cildinizi uygun şekilde hazırlamanız gerekir: temizleyin ve nemlendirin. Cildiniz çok kuru ve susuz kalmışsa, nemlendiren maske uygulayın, çünkü yapmazsanız, ton kuru yüz ve kırışıklıkları vurgulayacaktır. Yağlı bir cildiniz varsa, temizledikten sonra, yağlı ciltler için krem ​​uygulayın. O zaman makyaj “kötü görünmez”, fakat düzenli olacak ve daha uzun sürecek. Makyaj sanatçıları yüzün konturunu iki türe ayırır: akşam ve günlük  kullanılır. Bu işlemi yapmak için krem ​​ve kuru toz ürünler kullanılamaz. Stilistler, kozmetik ürünleri satın alırken iyi markalara odaklanmamız gerektiğini önerir; örneğin: NYX, Bobbi Brown ve MAC. Palette sunulan renklerin de cilt için uygun olması gerekir.

8 Adımda kolay yüz kontürleme
8 Adımda kolay yüz kontürleme

8 Adımda kolay yüz kontürleme

1. Yüzünüzü nasıl kontürleyeceksiniz – Bu tekniği kullanmaya başlamak için yüzünüzün şeklini belirtmeniz gerekir.

2. İlk ve zorunlu olan, makyajın altında kaidenin açılması ve küçük tonlu veya BB krem kullanılmalı.

3. Düzeltici kullanarak burnun kenarlarındaki koyu renkli çizgileri kurulayın. Çizgilerin düzgün ve düzenli olması gerekir. Eğer burnu görsel olarak germek istiyorsanız, kaşların başından çizime başlamanız gerekir.

4. Yüzün elmacık kemiklerinizin altındaki kısmını karalayın ve hafifletin. Hangi alanın daha koyu olması gerektiğini belirlemek için, fırçayı kulaktan dudakların açısına koymanız ve bir delik bulmanız gerekir.

5. Eğer yüksek bir alnınız varsa,  yanlarından ve saçların başlangıcındaki kısımlardan koyulayın.

6. Gözlerin etrafındaki alanların koyulaşması kolaydır.

7. Yüz kontürü nasıl yapılır- Işık tonunu (vurgulayıcı) uygulayın: Burnun çizilen çizgileri arasında, ön lobun ortasından, gözlerin açıları içinde, elmacık kemiğinin üstündeki elmacık kemiği kısmına önceden çizilen çizgi, dudakların kenarına, üst dudaktaki cilt yüzeyine.

8. Işığı ve koyu çizgileri gölgelemek gerekir, bu nedenle aralarındaki tüm geçişler düzgün ve farkedilmez yapılmalı. Bu prosedürü ışık alanlarından başlatmak daha iyidir. Yanaktaki çizgileri, boynu ve kulakları unutmayın.

Bir önceki yazımız olan 15 Yılbaşı tırnak süslemeleri 2019 başlıklı makalemizde güzellik, makyaj ve tırnak süslemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen