Kombinler

Abiye Pantolon Bluz Kombinleri: 2021 Kombin Önerileri

Abiye pantolon bluz kombinleri, gerek günlük gerekse özel günler için tercih edilebilir. Çok yönlü, modern ve sofistike pantolonlar, rahatlığa ve zarafete değer veren moda tutkunlarının kalbini kazanmıştır. Pantolonlar uzun yıllardır kadınların vazgeçemediği tasarımlar arasında öne çıkmaktadır. Hatta öyle ki özen günler ve davetler için abiye pantolon modelleri tasarlanmaktadır.

Peki, abiye pantolon ile ne tür bir bluz giyilebilir? Pantolon birbirinden farklı kumaşlarla tasarlanırken, yılın her ayında rahatlıkla giyilebilmektedir. Üstelik pantolonlarla tıpkı elbiselerde olduğu gibi son derece şık bir kombinasyon yapılabilmektedir.

Pantolonlar ve bluzlar zamansız ve çok yönlüdür. Bu özellikleri nedeni ile her zaman kullanılabilir. Örneğin siyah pantolonlar işten, happy hour veya daha resmi etkinliklerden görünümler oluşturabilir. Aynı şekilde daha bol ve daha hafif olan baskılar ve kumaşlar gibi plaja veya kulübe yakışan modelleri de vardır.

Abiye Pantolon Bluz Kombinleri Nasıl Yapılabilir?

Abiye Pantolon Bluz Kombinleri
Abiye Pantolon Bluz Kombinleri

Pantolonlarınızı giyerken bazı gözlemler önemlidir. Aynı şekilde görüntüye de zarif bir görünüm kazandırabilmektedir.

Abiye pantolon bluz kombinleri yaparken geniş paçalı pantolon ve omuzları açıkta bırakan bir bluz tercih edilebilir. Burada pantolonun boyunun ayakları tam olarak kapatmamasına dikkat edilmelidir. Yani en azından ayak parmaklarının açıkta olmasına özen gösterilmelidir. Elbette böyle bir kombinasyon şık ve zarif olan açık bir ayakkabı ile tamamlanmalıdır.

Kısa boylu olanlar ayakkabı seçimi yaparken pantolonla aynı renkte uçun bir topuğu tercih edebilir.

Pantolonun içindeki bluz görünümü uzatır. Sade ve nötr tonlar, resmi ve zarif bir görünüm sağlar.

Rahat bir görünüm için canlı renkler tercih edilmelidir ve böyle bir pantolonu kısa ya da sade bir bluzla kombinlenebilmektedir.

Abiye Pantolon Bluz Kombinleri Nasıl Olmalı?

Daha bol bir pantolon üzerine dar bir bluz iddialı bir kombinasyondur. Sırttaki ve omuzlardaki yakalar bu bluzlara hoş bir görünüm katarken giysiye de hareketlilik katacaktır. Bu parçaları bir araya getirmek çok daha ince ve zarif görünmeyi sağlamaktadır.

Çizgili Pantolon

Abiye Pantolon Bluz
Abiye Pantolon Bluz

Arzu edenler çizgili bir pantolonu tercih edebilir. Bu pantolonlar gerçekten büyüleyici bir görüntüye sahip olabilir. Böyle bir pantolonu bir gün plajda ya da kulüpte, hatta alışveriş merkezinde ve arkadaşlarınızla dışarıda kullanabilirsiniz. Hafif kumaşlar, baskılar ve şeritlerle tasarlanan pantolonların üzerine düz renk bir bluz giyebilirsiniz.

Daha Uzun Görünüm

Abiye pantolon bluz kombinleri yaparken dikey çizgiler doğru bir tercihtir. Dikey çizgiler boyu olduğundan çok daha uzun gösterir. Tabii aynı zamanda daha zayıf gösterdiği de biline bir gerçektir. Birkaç santim daha uzun ve birkaç kilo daha zayıf görünmek istiyorsanız, dikey çizgili pantolon ve düz renk bir bluzu tercih edebilirsiniz. Tabii burada pantolon ve bluzu siyah renkte de seçebilirsiniz. Malum siyah renk zayıf gösterir.

Resmi Görünüm

Abiye Pantolon Bluz
Abiye Pantolon Bluz

Pantolonlar, iş günleri için kesin kesinlikle önerilen bir modeldir. Rahat, hafif ve zariftir. Bu gibi durumlarda, beyaz veya siyah gibi daha nötr renklerle kombin oluşturmaya ve daha resmi parçalar ve aksesuarlarla bütünleştirmeye değer. Pantolon ve bluzlarda kısıtlama olmaz.

Abiye Pantolonla Hangi Ayakkabı Kullanılmalı?

Abiye pantolon bluz kombinleri yaparken giyilecek ayakkabıya da dikkat edilmelidir. Ayakkabı, görünüşün kilit noktasıdır ve çok dikkatli olunmalıdır. Yüksek ve kalın topuklu ayakkabılar, sivri uçlu ayakkabılar, oval burunlular ya da açık çizmeler tercih edilebilir.

Ancak aynı zamanda pantolonun tarzına ve durum türüne de dikkat etmeniz gerekiyor. Düz burunlu ayakkabılar, düz çizmeler, spor ayakkabılar, sandaletler veya çok hassas topuklu ayakkabılar giymeyin. Pantolonunuza hangi ayakkabının uyduğunu daha ayrıntılı olarak kontrol edin.

Tabii ki pantolon ve bluzla uyum sağlayacak ayakkabılar tercih edilmelidir. Örneğin şık kesimli bir abiye pantolon ve bluz kombinasyonuna modern görünüşlü bir ayakkabı yerine bir stiletto çok daha zarif duracaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Görüşmesinde Ne Giymeli? başlıklı makalemizde görüşme, iş ve İş Görüşmesinde Ne Giymeli? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen