Güzellik

Açık Ayakkabılar Kullananlar İçin Mükemmel Ayaklar

Açık ayakkabı giyebilmek için güzel ve bakımlı ayaklara ihtiyaç vardır, ancak bakımlı görünmesi içinde sadece ayak tırnaklarına oje sürmek yetmez. Hatta bazı durumlarda 15 günde bir pediküre gitmek bile yetmeyebilir.

Yaz gelip havalar ısınınca güzelim ayaklarda gün yüzüne çıkar. Doğru seçilmiş açık bir ayakkabı ise kıyafetin vermiş olduğu hissi ve bir kadın hakkındaki düşünceleri baştan sona değiştirebilir. Açık ayakkabı giyebilmek için güzel ve bakımlı ayaklara ihtiyaç vardır, ancak bakımlı görünmesi içinde sadece ayak tırnaklarına oje sürmek yetmez. Hatta bazı durumlarda 15 günde bir pediküre gitmek bile yetmeyebilir. Çünkü yazın uzun günlerinde gün boyunca vücudumuzun ağırlığını taşıyan ayaklarımız çok daha fazla ilgiye ihtiyacı vardır.

Hızlı ve Kolay

Açık ayakkabı giymenin en güzel yolu hızlı ve kolay giyilebiliyor olmasıdır. Ayakları yumuşatmak ve açık olan ayakkabıların içerisinde rahat etmesini sağlamak için iki pratik yolu uygulamanız gerekir. Hemen belirtelim eğer ayak deriniz kalın, kuru ve sert ise bu durumda bir limonu ikiye kesin ve sertleşmiş olan bölgeye iyice ovalayarak sürün. İkinci yöntem sizi biraz uğraştıracak ama sonuçta da buna değecek. Gece yatarken ayaklarınıza vazelin surun ve folyo ile gevşek bir şekilde sarın üzerine pamuklu bir çorap giyin ve yatın ertesi sabah yataktan kalktığınızda ayaklarınızın adeta bir pamuk yumuşaklığında olduğunu göreceksiniz.

Açık Ayakkabılar Kullananlar İçin Mükemmel Ayaklar
Açık Ayakkabılar Kullananlar İçin Mükemmel Ayaklar

Nemlendirici Kullanın

Ayak derinizin sertleşmesini istemiyorsanız o zaman her duş sonrasında ayak derinizi törpüleyin, her akşam yatmadan önce ayaklarınıza nemlendirici krem sürdüğünüzde ayaklarınızın yumuşaklaştığını göreceksiniz.

Açık Ayakkabılar Kullananlar İçin Mükemmel Ayaklar
Açık Ayakkabılar Kullananlar İçin Mükemmel Ayaklar

Güneş Kremleri

Güneş kremlerini her ne kadar cildimiz için kullanıyor olsak da ayaklarımızın da buna ihtiyacının olduğunu unutmamalısınız. Çünkü ayaklarınız en az yüzünüz kadar değerlidir ve korunmaya ihtiyacı vardır. Tırnaklar proteinlerden oluşur ve en az cildiniz kadar hassastır.

Açık Ayakkabılar Kullananlar İçin Mükemmel Ayaklar
Açık Ayakkabılar Kullananlar İçin Mükemmel Ayaklar

Haftalık Ayak Bakımı

Ayak bakımını haftada belirleyeceğiniz bir günde daha fazla yoğunlaştırabilirsiniz. Ayaklarınızı bebe yağı ve vücut yağı eklemiş olduğunuz ılık suyun içerisinde dakika boyunca bekletin. Sudan çıktıktan sonra nemli kalmaması için kurulayın ve törpüleyin. Ayaklarınızdaki ölü derileri attığınızda ayaklarınız nefes alacaktır. Son olarak ayaklarınıza vücut yağı ile masaj yaparak rahatlatabilirsiniz.

Artık ayaklarınıza oje sürerek açık ayakkabı kullanmak için hazırsınız.

Bir önceki yazımız olan Zarif Kadın Nasıl Olur? başlıklı makalemizde Zarif Kadın Nasıl Olur? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen