Faydalı Bilgiler

Ağrısız Topuklu Ayakkabılar: İşe Yarayan 8 Uzman İpuçları

Ağrısız Topuklu Ayakkabılar: İşe Yarayan 8 Uzman İpuçları

Yüksek topuklu ayakkabılar: Onlarla yaşayamaz, onsuz yaşayamaz. Öte yandan yüksek topukluları ağrısız nasıl giyebiliriz?

Topuklu ayakkabıların kadınların  gardıropları için vazgeçilmezdir, ancak bir gece için harika bir kıyafeti bir araya getirdikten sonra başlayan ağrılardan daha kötü bir şey yoktur, çünkü bir saat içinde ayak ağrıları başlar.

Ayakkabı seven her kadının bir noktada ya da başka bir yerinde sorduğu asırlık soru: Nasıl acısız topuklu ayakkabı giyebilirim? Mümkün mü?  Muhteşem bir çift topuklu ayakkabı ve acısız ayaklar birbirini dışlamalı.

Acı bir bedel ödemeden şık ayakkabı giymeye devam etmemiz için size 8 ipucu veren bir pediatri uzmanının tavsiyelerini paylaştık.

1. Doğru Bedenli Ayakkabılar Giydiğinizden Emin Olun

Muhtemelen kadınların yaptığı 1 numaralı hata, ayakları için doğru ayakkabı boyutuna sahip olmamasıdır. Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra, ayak büyüklüğünüz yıllar içinde, 1 numara fazla boyutta bile değişebilir. Ayaklarınızı yılda bir kez boyutlandırın ve daha önce hiç yapmadıysanız yapın. Ayakkabı alırken ayaklarınızın genişliğini ve uzunluğunu ölçün. Birçok insan geniş ya da tam tersi olduklarını düşünüyorlar ve değiller, bu yüzden kesinlikle alışveriş yapmadan önce bunu yapın.

 

Ağrısız Topuklu Ayakkabılar işe Yarayan Uzman İpuçları

2. Kendi Ayak Tipiniz Konusunda Kendinizi Eğitin

Ayak tipini bil. Bence bir çocuk doktoru ayak tipinizi ve neler olup bittiğini bilmenin en iyi yolu olacaktır . Düz bir ayağınız veya yüksek bir kemer ayağı olup olmadığını görmenin birkaç güzel yolu vardır. Ayağını ıslat ve inşaat kağıdına bas. Bir izlenim bıraktığınızda, ayağınızın ne kadar yassılaştığını veya bir kemerin ne kadar yüksek olduğunu size gösterir. Bir kişinin ayak tipine bakabilir ve neden acı çektiklerini görebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Ayakkabılarınızın kötü kokusunu gidermek için 7 ev yapımı hile

3. Kalın Topuklar Daha İyi

İnce topuklu ayakkabılardan kaçının: stilettos. Ayağının sallanmasına neden oluyorlar. Bazen, sadece ara sıra olan bir şey olduğu sürece, kıyafetiniz bir stiletto arayacak. Her gün stilettos kullanıyorsanız, daha kalın topuklu olan tarzı düşünün.

4. İnce Tabanlar Yerine Bir Platform Seçmek

İnce tabanlar neredeyse her zaman ayağınızın dibine ağrı verir. Daha kalın bir taban seçin, kauçuksu bir malzeme bu basıncı emer.

5. Mola Ver

Ağrısız Topuklu ayakkabılar ise yarayan ipuçları
Ağrısız Topuklu ayakkabılar ise yarayan ipuçları

Gün boyunca ara ara ayakkabılarınızı çıkarın ve ayak bileklerinizi ve ayak parmaklarınızı gerin.

6. Ayakkabılarını çıkardıktan sonra ayaklarınızı gerin

Yapmak isteyeceğiniz gerginlikler, ayak parmaklarınızı aşağıya dönük ve ayaklarınızın üstünü hedefleyen gerginliklerdir; ayak parmaklarınızı aşağıya dönük ve baldır kaslarını hareket ettirmek için ayak parmaklarınızı bir kayışla yukarı çekebilirsiniz. Ve sonra ayak başparmağına ve ayağı dışına almak için yan yana getirin.

7. Daha Fazla Kapsamlı Bir Ayakkabı Deneyin

Ayağınızın üstünde ne kadar fazla yer olursa o kadar iyidir. Bazen yüksek topuklu botlar aslında bütün gün giyebileceğiniz bir şeydir ve ayaklarınızı çok fazla rahatsız etmezler. Yaz aylarında, ayak bileği kayışı veya üst kısımda büyük bir geniş kayış olan bir şey deneyebilirsiniz. Ayağınızın üst kısmından daha fazlasını kapsayan bir model seçin.

Ağrısız Topuklu Ayakkabılar  işe Yarayan Uzman İpuçları 20
Ağrısız Topuklu Ayakkabılar işe Yarayan Uzman İpuçları 20

8. Ayakkabı içi Pedleri Ağrıyı Önlemenize Yardımcı Olur

Denenmesi gereken bir şey,  yüksek topuklar için iyi ürünlerdir. Genellikle silikon jelden yapılmış, ayak topuğunun altına giren oval şekilli pedlerdir. Ayağın altındaki ağrıyla savaşırlar. Özellikle silikondan yapılmışsa, ayağınızı ayakkabıda daha sabit tutar, böylece ayaklarınız o kadar ileri kaymaz, bu da ayak parmaklarınızı sürtünme ve kabarcıklardan koruyacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ayakkabılarınızın kötü kokusunu gidermek için 7 ev yapımı hile başlıklı makalemizde ayakkabı kokusu için yöntemler, ayakkabı kokusu nasıl gider ve ayakkabılar için koku giderici hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen