Ev Dekorasyon

Amerikan Mutfak Dekorasyon Tasarımı Nedir?

Bir evde mutfak dekorasyonu denildiğinde size biraz korkutucu geliyor olabilir. Ancak yaşam ve yemek yediğiniz alan ne kadar şık ve nezih olursa psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. İnsanlar şık bir ortamda bulunduklarında kendilerini daha mutlu hissederler. Mutfağın ise bir evde en çok zaman geçirilen alan olduğu göz önünde bulundurulduğunda mutlaka çok güzel bir dekorasyona sahip olması gerekir. Salon ve mutfak aynı anda tasarlanmış evlere baktığımız zaman bu evlerin tarz ve ilham vericilik noktasında çok daha şık olduğu görülebiliyor. Bir mutfakta ilham vericilik ve modernlik denildiğinde ise Amerikan mutfak modellerinin ön plana çıktığını görebiliyoruz.

Evi dekore etmek zor ancak tamamlandıktan sonra bu yorgunluğa değer olduğunu biliriz. Bunun için mutfağını yenilemek isteyenler varsa makalemizin devamını okuyarak fikir sahibi olabilirler.

Mutfak ve Yaşam Alanları

Salon dekorasyonu yapılırken mutlaka mutfağınızı da düşünmeli ve bu şekilde ince hareket etmeniz gerekir. Mesela mutfağınız ve salonunuzu birbirinden eşya ile ayırma fikri genelde tercih edilen bir yöntemdir. Ancak bunun yerine masa ya da mutfak adası da kullanılabilir. Yaşam alanlarınızı mutfaktan ayırdığınızda ev dekorasyonu da iç içe olmaktan çıkacaktır.

Zemin Kaplaması

Mutfak dekorasyonunda zemin kaplaması çok önemlidir. Duvar çalışması yapılırken zemini de beraberinde düşünmek gerekiyor. Mutfak dekorasyonunda zemin ahşap ya da parke olarak düşünüldüğünde suya, lekeye ve yağa mutlaka dayanıklı ürünler tercih edilmelidir. Son dönemlerde yer tasarımında mermer ve seramiğin çok fazla tercih edildiğini biliyoruz. Eğer ki salon tasarımında zemin parke olarak düşünülüyorsa mutfak zeminin farklı düşünülmesi gerekiyor. Salondan mutfağa geçişte renklerin birbirine tamamlayıcısı olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer renk geçişlerinde detaylara dikkat edilirse bütünlüğü de bozmamış olursunuz.

Ahşap Detaylar

Ahşabın etkisini görmezden gelmemek gerekiyor. Mutfak dekorasyonunda ahşap kullanılacaksa modern bir görünüm de elde edilmiş olabilir. Ahşabın doku bütünlüğünü düşündüğümüzde farklı dekorasyonlarda kullanılabilir. Ahşabı tek bir bölümde kullanmak modernliği yansıtırken tamamen ahşap kaplama olarak değerlendirdiğinizde modernlik ortadan kaybolacaktır. Dekorasyonda denge çok önemli bir detaydır. Renklerden, zemine, duvardan, tavana bir bütün olarak değerlendirmek çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Evinizin Mimari Tarzına Uygun İç Tasarım Fikirleri başlıklı makalemizde Evinizin Mimari Tarzına Uygun İç Tasarım Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen