Genel

Aşık İnsanların En Çok Yaptığı Hatalar

İnsanın bazen fedakârlık yapması gerekebilir. Ancak bu onun bazı şeylerden ödün vermesi anlamına gelmemelidir. Aşık insanların ise en büyük yaptığı şey sevdikleri karşısında kendilerinden ödün vermeleridir.  Ancak burada önemli olan kendinizden fedakârlık yaparak bir şeyler elde edemeyeceğinizi bilmenizdir. Bir insan zorla kendine dair bir şeyler yapmaya kalkarsa bir süre sonrasında bunun mutlaka geri tepkimesi olacaktır.

Aşk bir insan hiçbir zaman mantıklı bir karar vermez. Hatta bunun ne kadar zor olduğunu bildiği halde yine de yanlışlar yapar. Özellikle de uzun süren bir ilişkiden çıktığınız da ne yapmanız gerektiğini bilemezsiniz.

İlişkide küçük gibi görünen ancak kendi kişiliğinizi korumanız içinde mutlaka yapmamanız gereken bir takım hataların olduğunu unutmamalısınız.

İşinizi Ertelemek

Aşık insanlar genelde sevdiklerini bir dakika bile fazla görebilmek adına pek çok şeyi rahatlıkla erteleyebilirler. Örneğin o akşam bitirmeniz gereken işinizi sevgilinizle buluşmak için ertelemek gibi. Bunun sizin ilişkinize olumlu yönde bir katkı yapacağını düşünmemelisiniz. Burada etkilenecek olan yalnız işiniz ve kariyeriniz olacaktır. Onu her ne kadar severseniz sevin sorumluluğunuzun olduğunu unutmamalısınız.

Aşık İnsanların En Çok Yaptığı Hatalar
Aşık İnsanların En Çok Yaptığı Hatalar

Onun İstediği Filmleri İzlemek

Evet aşık olmak dünyanın en güzel işlerinden birisi ve sevdiğinizi mutlu görmek en güzel şey. Ancak o istiyor diye sürekli olarak onun istediklerini yapıyor olmak hiçte hoş bir durum değil. Örneğin her istediğinde aksiyon filmi izleyemezsiniz.  Ya da sevdiğiniz sinemaya gitmek istediğinde onun sevdiği filmleri izlemek durumunda değilsiniz. Farklı bir film izliyor olmak sizin onu daha az önemsemiş olduğunuz anlamına gelmeyecektir.

Arkadaşlarınızla Görüşmeyi Kesmek

Genelde yeni bir ilişkiye başlayan kişilerin ilk yaptıkları arkadaşlarından kopmak olur ancak yeni bir ilişkiye başladığınızda arkadaşlarınızdan kopmanız gerekmiyor. Evet, ilk dönemlerde biraz onları ihmal edebilirsiniz ancak unutmayın ki sizin en az ona olduğu gibi arkadaşlarınıza da ihtiyacınız var. Bu yalnızca sizin için değil onun içinde önemlidir. Her ikinizin de arkadaşlarınıza ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız.

Aşık İnsanların En Çok Yaptığı Hatalar
Aşık İnsanların En Çok Yaptığı Hatalar

Onun Zevkine göre Hareket Etmek

Sevgilinizin sevimli hobilerini paylaşmanızda hiçbir sakınca yok ancak o yamaç paraşütü seviyor diye sizin de yapmanız gerekmiyor. Sizin ilginizi çekmeyecek bir hobi ile uğraşmanız sizi mutlu etmeyecektir.

Sevmediğiniz Yemeği Bile Yemek

Bazı insanlar var ki aşık oldukları zaman gözleri hiçbir şey görmezler. Örneğin vejetaryen oldukları halde sırf o istiyor diye et yemeye de razı olabilirler. Sevdiğinizin hoşuna giden yemekleri yemek zorunda değilsiniz.

Aşık İnsanların En Çok Yaptığı Hatalar
Aşık İnsanların En Çok Yaptığı Hatalar

Kıyafetlerinize Karıştırmak

Genelde birbirimizin kıyafetlerine çok karışan bir toplumuz. Yeni bir ilişkide aşık olduğunuz kişinin kıyafetinize karışıyor olması belki rahatsızlık yaratmayacak hatta benimle daha fazla ilgileniyor diye hoşunuza gidebilecektir. Ancak bunların zamanla sürekli tekrarladığını gördüğünüzde artık bu sizde bir can sıkıcı hale dönüşmeye başlayacaktır. Bu duruma düşmemek için henüz ilişkinin başındayken ona bu şansı tanımamalısınız.

 

 

Bir önceki yazımız olan 40 Yaşından Sonra Yapılacak Testler başlıklı makalemizde 40 Yaşından Sonra Yapılacak Testler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen