Diyet

Avakado Nedir, Avakadonun Faydaları Nelerdir?

Avakado Nedir, Avakadonun Faydaları Nelerdir?Popüler bir yiyecek olan Avakado, iyi bir potasyum ve D vitamini kaynağıdır. Yaprakları ve tohumları ilaç yapımında kullanılır.

Avokado meyvesi kolesterol seviyelerini düşürmek, cinsel isteği artırmak ve adeti düzenlemek için kullanılır. Avokadodaki bazı yağlar osteoartriti tedavi etmek için kullanılır. Tohumları, yaprakları ve kabuğu dizanteri ve ishal için kullanılır.

Avokado yağı, cildi yatıştırmak ve iyileştirmek ve cildin kalınlaşmasını (skleroz), diş eti enfeksiyonlarını ve artriti tedavi etmek için doğrudan cilde uygulanır. Avokado yağı, sedef hastalığı adı verilen bir cilt rahatsızlığı için B12 vitamini ile birlikte kullanılır. Meyve özü, saç büyümesini teşvik etmek ve yara iyileşmesini hızlandırmak için topikal olarak kullanılır. Tohumları, yaprakları ve kabuğu diş ağrısını gidermek için kullanılır.

Avokado çok fazla lif içerir ve bu, kolesterolü düşürme yeteneğini ortaya çıkarır. Avokado ayrıca osteoartritten zarar görmüş eklemlerdeki kıkırdağı onarabilecek kimyasallar içerir.

Yüksek kolesterol

Avokado ile kolesterol düzene girer.

Avakado Nedir, Avakadonun Faydaları Nelerdir?

Osteoartrit

Avokado ve soya fasulyesi yağlarından yapılan bazı yağları birkaç ay boyunca ağızdan almak, kalça veya diz osteoartriti olan kişilerde ağrıyı ve genel sakatlığı azaltıyor. Bazı araştırmalar, 2 yıl boyunca avakado yemenin çoğu insanda osteoartrit semptomlarını azalttığını göstermektedir.

Sedef hastalığı

İlk araştırmalar, 12 hafta boyunca cilde avokado yağı ve B12 vitamini içeren özel bir kremin uygulanmasının, sedef hastalığı semptomlarını bir ilaç kadar etkili bir şekilde azalttığını göstermektedir.

  • İyileşen yaralar
  • Skleroz
  • Saç büyümesini teşvik etmek
  • İshal
  • Diş ağrısı

Avakado Nedir, Avakadonun Faydaları Nelerdir?

YAN ETKİLERİ

Avokado, yeterli miktarlarda yendiğinde çoğu insan için güvenlidir. Avokado, 2 yıla kadar ağızdan alındığında veya 3 aya kadar cilde uygulandığında güvenli görünmektedir. Sedef hastalığı için belirli bir avokado yağı ve B12 vitamini kremi kullanan bir kişi hafif kaşıntı bildirmiş olsa da, genellikle birkaç yan etkisi vardır.

Avokadonun yağ içeriği nedeniyle çok fazla kaloriye sahip olduğunu unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Ekmek Kilo Aldırır Mı? başlıklı makalemizde Ekmek Kilo Aldırır Mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen