Güzellik

Ayak Bileklerini İnceltmek Mümkün Mü?

Ayak ve bacaklar kadınlar için önemli ve bunun içinde cerrahi operasyonların sıklıkla tercih edilmiş olduğunu biliyoruz. Birçok kadın ayak bileklerinin kalın olmasından dolayı etek veya bot giyemiyor. Özellikle iş dünyasındaki etek giyme zorunluluğu bu işlemlerin popüler hale gelmesindeki en önemli nedenlerin başında geliyor.

Bacak ve baldırlardaki kalınlıkların tedavisinin yapılabilmesi için öncelikli olarak teşhisin konulması gerekiyor. Yani akla yalnızca bacak germe işleminin gelmemesi gerekir. Bacak kalın ya da ince veya eğri olabilir amaç tamamında ideal ölçüleri yakalayabilmektir.

Basen bölgesinde yağlanma olan badınlar bacağın üst iç bölümündeki yağlanma, alt iç kısmındaki eğrilik ve dizin iç tarafındaki yağların fazla olmasından rahatsız olabilir. Bu durum cilt üzerinde çöküntüler ve iki bacak arasında asimetrik bozukluk meydana getirebilir.

Ayak Bileklerini İnceltmek Mümkün Mü?
Ayak Bileklerini İnceltmek Mümkün Mü?

Bu bölgelerdeki kasların zayıflaması neticesinde ortaya çıkan bu durumda bacağın şekillendirilmesini sağlamak mümkündür.

Basenlerdeki fazlalıklar için en ideal teknik liposuction ameliyatıdır. Bu ameliyatla bacak eğriliği için baldır silikonları kullanılarak bacağın iç bölümünün vücut orantısına uygun bir şekilde kalınlaştırılması sağlanır. Bu sayede duruş orantısı da kurulmuş olur. Ciltteki çökükler ve asimetrik yapı dolgu enjeksiyonu veya yağ enjeksiyonu ile çözülebilir.

Daha önceden liposuction yapılmış olan kişilerde çöküntüler meydana gelebilir. Bu görüntü ise yağ ve dolgu enjeksiyonları sayesinde kapatılır.

Ayak Bileklerini İnceltmek Mümkün Mü?
Ayak Bileklerini İnceltmek Mümkün Mü?

Daha önce liposuction yapılmış ve çöküntü gelişmiş kişilerde bacak bölgesine tedavi olarak yağ enjeksiyonu ve dolgu enjeksiyonu yapılabiliyor. Çarpık bacak tedavisinde silikon protez, yağ enjeksiyonu veya dolgu enjeksiyonu gibi yöntemler, kişinin durumuna göre uygulanabiliyor. Bacaklarda doku fazlalığı ve sarkma gibi sorunlar, hızlı kilo alıp verme gibi nedenlere bağlı olabilir. Bu durumda bacak germe ameliyatı tercih edilir.

Son dönemlerde bacaklarda yapılan operasyonlarda liposuction alternatif olarak lazer lipoliz uygulamasının da sıklıkla tercih edilmiş olduğunu görebiliyoruz.

Bu tür işlemlerde ameliyat süresi 2-3 saati bulmakla birlikte hastanın ameliyat sonrasında bir gece hastanede kaldıktan sonra taburcu edilmesine karar verilir.

Bir önceki yazımız olan Açık Ayakkabılar Kullananlar İçin Mükemmel Ayaklar başlıklı makalemizde Açık Ayakkabılar Kullananlar İçin Mükemmel Ayaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen