Ev Dekorasyon

Az Bütçe ile Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yeni bir oda hazırlamak ve evinizi daha şık bir hale dönüştürmek istiyorsunuz ama paranızın olmaması sizi hep engelliyor. Aslında siz öyle olduğunu zannediyorsunuz çünkü az parayla da odanızı dekore edebilirsiniz. İşte bunun için makalemizin devamında nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatalım istedik.

Duvar Renkleri

Dekorasyonda yeni bir farklılık oluşturmak istiyorsanız işe duvarlarınızın rengini değiştirerek başlamalısınız. Bu yalnızca odanızın değil sizinde kendinizi yenilemenizi sağlayacaktır. Eve yenilik kazandıracak en önemli girişim renkleriyle oynamaktır.

Yaratıcı Ev Dekorasyonu Fikirleri

Mobilyalarınız aynı kalacak ama yerlerini değiştirebilirsiniz. Bu size bedavaya mal olacaktır. İç mimarlara göre yaratıcı bir ev dekorasyonu için mobilyaların yerini değiştirmek en efektif çözümdür. Mesela koltuğu farklı bir duvarın önüne çekebilirsiniz. Hatta arası sıra odalar arasında mobilya değişimi de işe yarayacaktır.

Az Bütçe ile Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Az Maliyetle Ev Dekorasyonu

Az maliyetten kastımız masa üstünü ya da sehpaların üstünü kapsıyor. Buralarda yer alan objeleri yenileyerek değişime gidebilirsiniz. Sehpanızın üzerinde bulunan kitapların ve mumların değişimini sağlamalısınız. Bunların odanın dekorasyonuna katkısı düşündüğünüzden fazla olacaktır. Bunu yaparken satın almanıza da gerek yok başka bir odadaki objelerinizi yer değiştirebilirsiniz.

Yepyeni Yastık Kılıfları

Oda içerisinde konforu sağlamak istiyorsanız o zaman yastıklarınızın yüzlerini değiştirebilirsiniz. Yastıklar odadaki havayı değiştirecek ve sizin dinlenmeniz içinde faydalı olacaktır. Yastıkların dekorasyondaki etkisi kadar insanı dinlendiren özelliğinin olması da yumuşak bir yastık tercihi için çok önemlidir.

Duvarlarınıza Bir Amaç Verin

Duvarlar evinizdeki alanın büyük bir bölümünü kaplıyor. Bunun için onları biraz daha görünür yapmanız önemlidir. Örneğin duvarınıza kitaplık eklediğiniz zaman güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ucuz ev dekorasyonu için oldukça etkili olacaktır.

Tablolar

Duvarınızda eğer tablolarınız varsa onları yerinden çıkarıp yerlerini değiştirebilirsiniz. Ya da farklı bir tablo asabilirsiniz. Tablolar duvarları farklılaştıracağı için evinizi de genel olarak etkileyecektir.

Uyumsuz Desen

Dekorasyonda birbirine uyumsuz olan desenler her zaman çirkin bir görünüm sağlayacaktır. Farklı desenleri kullanmak demek uyumu yakalamamak değildir. Bunun için kullandığınız desenleri evinizin renklerine mutlaka uydurmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Evinizin Mimari Tarzına Uygun İç Tasarım Fikirleri başlıklı makalemizde Evinizin Mimari Tarzına Uygun İç Tasarım Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen