cilt bakımı

Bacaklarınızdaki kuru cilt nasıl giderilir

Cildim hep kuru . Cilt yapısı olarak gerçekten kuru . Ayrıca kollarımı ve bacaklarımı süper sıkı hissettirir. Ama kuru cildim olmanın en kötü yanı parlak, ışıltılı ciltten  ziyade, mat ve  pul dökülen bir cilt. Bunlar, kuru ciltlerin hafif bir tozla kaplanmasıyla kaplanmış gibi ve  deri altındaki cilt üzerinde kirli beyaz solgunluk olarak ortaya çıkıyor.

Genel sorunumuza neden olabilecek birkaç şey var: sıcak duşlar , tıraş , hava. Ancak, ikincisi üzerinde hiçbir kontrole sahip olmadığımız ve her sabah canlandırıcı bir uyandırma çağrısı yapmayı planlamadığımız için, organik bir düzeltmeyi beklemenin bir anlamı yok. Pul pul dökülmelerinizin daha az olmasını istiyorsanız, şimdi harekete geçme zamanı. Durumu kontrol altına almak için çoklu bir yaklaşım benimsemişimdir.

Bacaklarınızdaki kuru cilt nasıl giderilir
Bacaklarınızdaki kuru cilt nasıl giderilir

İşte kuru bacakları önlemek için yaptığım herşey

Günlük kuru fırçalama ritüeli tüm vücudunuzun etrafındaki kan dolaşımın artmasına yardımcı olacaktır ve  bacakların yüzeyine yapışan sert kıllar ve kuru cilt hücrelerini yerinden çıkarmaya çalışacaktır. Ön duş yaptıktan sonra önce bacaklarınızı yukarı doğru hareketlerle fırçalayın. Çok sert basmayın,  güçlü ama acı verici hissetmemelidir, sonra tekrar duş alın..

Süper grenli tuz bazlı vücut peelingleri iyi gelir,  nemi tekrar cilde hapseder. Taneler, toz haline getirilmiş zeytin çekirdeklerinden ve istiridye kabuklarından yapılmış olmalı.

Yağlı duş jeli

Bacaklarınızı kurutan şeyin vücut yıkamanız olabileceğini düşündünüz mü hiç? Besleyici bir yağ bazlı formüle geçin. Sabunlu versiyonlardan farklı olarak bu, cildi soymaz, ancak istenmeyen kiri de çıkarır.. Yağ köpürür ve deriyi yıkar, sadece hafif bir nemlendirme etkisi bırakır.

Vücut Yağı

vücut yağındaki salisilik asit pratik olarak bu pullu ölü deri hücrelerini geriye doğru sarar ve yağın (tamamen doğal)  bacaklar üzerinde bir renk filtresi uygular, böylece daha parlak ve daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Vücut Losyonu

Yağmalamaktan hoşlanmıyor musun? Nemlendirme adımını tamamen atlamayın. Bunun yerine, harika bir vücut losyonu deneyin. Bu kuru, sıkı hissi çok daha pürüzsüz bir şekilde değiştiren shea yağı içeren bir ürün olmalı.

ayçiçeği ve buğday tohumu yağları

Ayçiçek ve buğday  yağı içeren sprey , bu kaştı hissini ve yorgun bacakları yeniden canlandırmayı hedefler. Ayçiçeği ve buğday tohumu yağlarının sağladığı hidrasyon ile birlikte dolaşımın artmasını sağlar. Bacaklarınızdaki kuru  cildi yok etmek  için mükemmel bir son üründür.

Bir önceki yazımız olan 20'li yaşlarda göz kremi kullanmadan önce bunu okuyun başlıklı makalemizde 20 li yaşlar, göz altı bakımı ve göz bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen