Diyet

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmenin 8 Doğal Yolu

Bağışıklık sistemlerimiz bakterileri, toksinleri ve virüsleri uzak tutmaya ve bunların neden olduğu hastalıklardan hastalanmamızı önlemeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemleri ayrıca sağlıksız veya bulaşıcı hücreleri vücudumuzdan uzaklaştırmaya yardımcı olur ve vücudun, aksi takdirde zararsız faaliyetlere verdiği tepkileri düzenler.

Hastalıkları önlemek veya hastalıklarla savaşmak için gümüş bir kurşun yoktur, ancak bağışıklık sistemlerimizi yüksek düzeyde çalışır durumda tutmanın doğal yollarını tartışmak için en iyi zaman.

  1. Su İçin

Bağışıklık sisteminizi ve genel sağlığınızı güçlendirmenin en bilinen ve kesin yolu bol su içmektir. Yeterli hidrasyon kanın oksijenlendiği, toksinlerin atılacağı ve hayati organlar ile kasların en iyi şekilde çalışacağı anlamına gelir.

  1. C Vitamini Takviyesi

Vücut bunu yapamadığı için C vitamini ile desteklemek çok önemlidir. Doku büyümesi ve onarımı, kalp sağlığı, kemikler, dişler ve kıkırdak için hayati önem taşıyan C vitamini, meyve ve sebzelerde veya takviye şeklinde bulunabilir.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmenin 8 Doğal Yolu
Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmenin 8 Doğal Yolu
  1. Çinko

Çinko, hücresel onarım ve büyümenin yanı sıra bağışıklık gücünde C vitaminine çok benzer bir rol oynar.

  1. Bol Sarımsak Yiyin

Lezzetli olmasının yanı sıra sarımsak, soğuk algınlığı ve toksinlerle savaşmaya yardımcı olur ve bakteri ve enfeksiyona karşı yeterince güçlüdür.

  1. Bol Bol Egzersiz Yapın

Ruh halini iyileştirmenin ve stresi azaltmanın yanı sıra düzenli egzersiz, bağışıklık sağlığını korumanın anahtarıdır.

  1. Saunaya Girin

Kendinizi kısa süreliğine aşırı sıcak ve kuru sıcaklıklara maruz bırakmak, doğal bir bağışıklık güçlendirme yöntemidir. Sauna, vücudunuzu aşırı sıcağa veya soğuğa uyum sağlamaya zorlamanın faydaları düşünüldüğünde faydalı olacaktır.

  1. Yeterli Uyku Almak

Yeterli uyku alamamak, hastalık olasılığını artırır ve vücudun iyileşme yeteneğini zayıflatır. Enfeksiyonla savaşmak için bağışıklık sisteminizi en iyi durumda tutmak için önerilen miktarı alın.

  1. Stresi Göz Ardı Etmeyin

Kronik stres, uyku yoksunluğuna benzer bir zararlı etki yaratır. Azaltmak ve yönetmek zor olsa da, diyet ve uyku ile aynı vurgu ile azaltılmasına odaklanmak, bağışıklık tepkinizi bastırmaktan kaçınmak için önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Ekmek Kilo Aldırır Mı? başlıklı makalemizde Ekmek Kilo Aldırır Mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen