Ev Dekorasyon

Bahçe Aydınlatma Fikirleri

Bahçe Aydınlatma

Bahçeler gündüz oturmanın yanı sıra akşam ve gece saatlerinde de kafa dinlemek için önemli bir alanlardır. Bunun içinde bahçenizde yapacağınız güzel dokunuşlar sayesinde eşsiz bir alana sahip olabilirsiniz. Özellikle yaz mevsimlerini ele aldığımız da akşam misafirlerinizi ağırladığınız bu alanlarda aydınlatmaya çok önem vermek gerekiyor. Keyifli zamanlar geçireceğiniz bahçeniz de doğru aydınlatma uyguladığınız zaman daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bahçe Aydınlatma Fikirleri
Bahçe Aydınlatma Fikirleri

Büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve üstelik bir bahçeniz varsa o zaman kendinizi çok şanslı hissetmeniz gerekiyor. çünkü günü yorgun bir şekilde tamamladıktan sonra dinlenmek için bahçeye geldiğiniz zaman bunun sizde harika bir terapi olacağını da unutmamalısınız. Gündüz bahçe keyfinizi yeterince yapamıyorsanız iyi bir aydınlatma ile birlikte gece bu keyfi sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Bahçe Aydınlatma Fikirleri
Bahçe Aydınlatma Fikirleri

Aplik ve Fenerler

Aplik ve fenerlerin yanı sıra bazı bölgelerde aydınlatmalarla vurgular yapabilirsiniz. Örneğin bahçenizde bir gölet varsa, burayı vurgulamak için gölet kenarlarında küçük LED ışıklara yer verebilirsiniz. Ya da ağaç dallarında, çiçeklerin arasında, yürüme yolunda, bahçe yolunun kenarlarında bahçe aydınlatma fikirleri ile eşsiz bir alan kurgulayabilirsiniz.

Ağaç ya da bitkilerin arasına yerleştireceğiniz çakıl taşlarına aydınlatmalar kurgulayabilirsiniz. Bahçenizi çevreleyen duvarları da aydınlatma için kullanabilirsiniz. Bunun için aplikler ya da askılı lambalar işinizi görecektir. Ayrıca duvar saksılarının içinde LED şeritler kullanarak harika bir çözüm bulabilirsiniz. Bahçenizdeki ağaç, çiçek ve tüm bitkileri aydınlatma fikirlerini uygulamak için değerlendirebilirsiniz. Ağacın üzerinde sarkıt lambalar, fenerlerle romantik bir bahçe yaratabilirsiniz.

Bahçe Aydınlatma Fikirleri
Bahçe Aydınlatma Fikirleri

Büyük Bahçe Aydınlatması

Bahçeniz büyük ve bahçe de çardakta bulunuyorsa bu durumda aydınlatmayı bu alanda da değerlendirebilirsiniz. Çardak üzerinde LED şeritler ve de fenerler kullanarak bahçenizi daha güzel hale dönüştürebilirsiniz. Minik sarkıt şeklindeki aydınlatmaların güzel bir görünüm için etkili olacağını asla unutmamalısınız. Yürüyüş yolu içinse bahçe direkleri kullanmak iyi bir seçim olacaktır. Bahçe aydınlatmalarında güneş enerjili olanları tercih ederseniz hem tasarruf etmiş hem de kablolardan kurtulmuş olursunuz. Yapı marketlerde satılan solar aydınlatma direklerinden yararlanmanız mümkün. LED solar ışık zincirleri de bahçe aydınlatma fikirleri açısından oldukça şık bir seçim olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Aynaların Kullanımı başlıklı makalemizde dekoratif ayna nasıl kullanılır, dekoratif aynalar ve dekoratif aynaların kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen