saç modellerisaç renkleri

Bal Köpüğü Saç Renkleri ve Modelleri 2019 2020

2019 2020 Kadın güzellik trendlerinden, bal köpüğü saç renkleri ve saç modelleri en yeni resimler ile bu yazımızda. Evde bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir , bal köpüğü saç rengi kimlere yakışır, en iyi bal köpüğü saç boyası numaraları ve boya markaları nelerdir sizler için araştırdık.

En çok beğenilen ve en doğal duran saç renkleri arasında bal köpüğü saç renkleri var. Bu yıl bayanlar arasında oldukça moda olan bu saç rengini tercih edilmesinin en büyük sebepleri arasında tüm cilt tonlarına yakışması ve doğal ama aynı zamanda çarpıcı durması. soluk tenli ve donuk ciltleri bir anda daha canlı göstermesi artı bir avantaj. Evde bal köpüğü saç rengini elde etmek için öncelikle saç renginiz çok koyu olmalı. Saçlarınız kestane ve kahverengi tonlarında ise ilk önce saçınızı oreal ile açmalı veya açık tonlarda boya numaraları ile saçlarınızı boyayarak saçınızı bir kaç ton açılmasını sağlamalısınız. Onun üstüne bal köpüğü saç boyası sürebilirsiniz.

2019 2020 Bayan saç renkleri arasında trend olan bal köpüğü saç renkleri daha çok beyaz tenli bayanlara ve buğday tenlilere yakışmaktadır. Esmerler de çok açık olmayan bal köpüğü balyajlı ve gölgeli saç modellerini tercih edebilirler. Bal köpüğü saç rengine sahip olmak isteyen sarışın kadınlar saçlarını bir seferde bal köpüğüne boyaması yeterlidir. rengi saçlara sahip olmak ,  ay sonra tekrar bir boyama ile renk tamamen oturacaktır. Hemen bal köpüğü saç rengine geçmekten tereddüt ediyorsanız bal köpüğü balyaj tonları ile saçınızı ışıltı ve aydınlatmalar yaptırabilirsiniz. Saçlarınız ve yüzünüz bir anda daha canlı ve ışıl ışıl görünecektir. Beyaz, soluk, buğday  ve esmer tenli kadınlara bu uygulamalar çok yakışacaktır. Sonradan saçlarınızın tamamını bal köpüğüne boyamak isteyeceksiniz…

Daha Fazla: Cilt Tonunuz için Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir

Bal köpüğü saç rengi kimlere yakışır ?

Buğday , bronz ve esmer tenli bayanlara bal köpüğü saç renkleri yakışır. Yüzü ve saçları daha canlı görünür. Yalnız bu saç rengi bir ay sonra akacağından saç renginizi tazelemeniz gerebilir. Özellikle yazın güneşli havalarda daha çabuk açılır.   Yabancı ünlü kadınlara dikkat ederseniz  buğday ve esmer tende olanlar daha çok bal köpüğü saç rengini kullanır. Beyaz ve soluk tenli kadınlar da bal köpüğü saç renklerini kullanabilirler, saç aralarında tercih edecekleri ışıltılı kumral renkleri yüzlerini daha canlı ve doğal gösterecektir.

bal köpüğü saç renkleri ve modelleri 2019
bal köpüğü saç renkleri ve modelleri 2019

Bal köpüğü saç rengini evde elde etmenin yolları

Bal köpüğü saç rengini başarılı bir şekilde evde etmek için taban renginiz çok önemli. Saç rengi sarı ve platin gibi açık renk olanlar kolayca bir boyamada bu rengi elde edebilirler. Aşağıda farklı saç renkleri için bal köpüğü saç renklerine geçiş yapma için öneriler bulabilirsiniz..

Açık platin sarısı saçlar için , bal köpüğü renkleri

Açık platin sarısı saçlara sahip olan bayanlar , bal köpüğü tonlarına geçiş yapmak için Loreal Casting 7.30 bal köpüğü saç boyası tercih edebilir , Loreal Casting 7.30 saç boyasının %70 ‘i ile , koleston 9.3 saç boyasının yaklaşık olarak %40’nı karıştırarak bal köpüğü tonları elde edebilirsiniz..

Açık kumral ve sarı saçlar için , bal köpüğü saç renkleri

Saç renginiz sarı ve açık kumral tonlarında ise ve saçınızı bal köpüğüne boyamak istiyorsanız , Loreal 7.30 saç boyasının yarısını ve koleston 9.3 altın sarısı saç boyasının yarısını bir kapa koyup , %9 oksidan ile karıştırabilirsiniz. Saç dipleri kolayca açılacağından , dip boyası işlemini en sona bırakmanız daha iyi sonuçlar verecektir.

Kumral ve açık kahve saçlar için , bal köpüğü saç renkleri

Saçlarınız açık kahve yada kumral saç renginde ise, yine yapacağınız basit bir karışım sonunda istediğiniz bal köpüğü saç tonuna sahip olabilirsiniz.  Koleston 9.3 altın sarısı saç boyası ile Palette 8.65 kahve köpüğü saç boyasına (%30’u kadar yeterli) %9 oksidan  karıştırıp boyama işlemine saç uçlarından başlayabilirsiniz. Önemli nokta , saç uçlarını boyadıktan sonra yaklaşık 7-8 dakika bekleyin, sonrasında hazırladığınız kalan tüm boyayı aşağıdan yukarıya doğru saçlarınıza uygulayın..Son olarak saçlarınız boyalı şekilde 40 dakika beklemeli. Yıkama işleminde ise önce saçınıza bir su bardağı kadar su dökün ve saçınıza bu suyu her tarafına karıştırın, bir kaç dakika masaj yapar gibi tüm saçları elinizle harmanlayın. Bu şekilde saçınızda ton farklılıkları olmayacak her yer daha eşit şekilde boyanmış doğal olacaktır.

Bakınız: Esmerlere yakışan 8 açık ve doğal saç renkleri 2019

esmerlere yakışan bal köpüğü saç renkleri 2019
esmerlere yakışan bal köpüğü saç renkleri 2019

Koyu ve kızıl saçlar için, bal köpüğü saç renklerini elde etme

Saçlarınız koyu yada kızıl tonlarına   sahipse bal köpüğü tonlarına geçiş yapmanız için oldukça sabırlı olmalısınız , özellikle boya konusunda tecrübeli değilseniz mutlaka kuaförünüze danışmanızı öneriyoruz.. Koyu saçların bal köpüğü saç renkleri dönmesi aşama aşama yapılabilecek bir süreç gerektirdiğinden zamana yayılmalı. Koyu renk saçlarda ton ton saç açma işlemi yapılması gerekir ve bu işlemi bir uzman birinden yardım alarak yapmalısınız. Aksi takdirde saçlarınız yanabilir ve yıpranabilir.

Aşağıda tüm cilt tonlarına göre seçtiğimiz bal köpüğü saç renkleri ve saç modelleri var. Kendi cilt tonunuza uygun olanı bulup sizde nasıl duracağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bal Köpüğü Saç Renkleri ve Modelleri 2019 2020

Bir önceki yazımız olan 2019 Yaz kolay 9 saç örgüleri başlıklı makalemizde 2018 yaz saç örgüleri, 2019 örgü saç modelleri ve 2019 saç örgüleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen