Elbise Modelleri

Balo Elbisesi Nasıl Seçilir

Balo Elbisesi Nasıl Seçilir? Balo elbise modelleri 2019 2020

Lise hayatınızın son ve büyük gecesi olan balo, gerçek dünyaya geçmeden önce her kızın heyecanla beklediği bir akşam. Ve, şimdiye kadar sahip olabileceğiniz en iyi gün. “İLK”olacak bir parlama, sevinme, hatıralar yapma, deneyimleri paylaşma ve bir sürü şey yapma zamanı.

Heyecan, asıl olaydan çok önce başlıyor ve bittikten sonra iyice yapışıyor.  Parti planlamak, arkadaşlarla görüşmek, fikirler için internette gezinmek ve elbette en önemlisi,balo elbiseleri! Bu şeyin bizim için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.   Temel balodan başlayalım ve süreci takip edelim – doğru balo elbisesini seçmek için adım adım kılavuz.

Balo Elbisesi Nasıl Seçilir

Elbise türlerine bakmadan önce, size temelde önemsiz gibi görünen ama aslında tam tersi olan birkaç bilgi vereyim.

 • Bu belki de ilk kez özel bir elbise ya da gerçekten uzun süre özel olacak bir elbise giyeceğiniz bir gün ve bu yüzden zaman harcamalısınız. Bu yüzden amaç, önceden iyi planlama yapmaktır.
 • Herhangi bir büyük alışveriş işinin en önemli parçası olabilecek masraflarınızı bütçeleyin. Öngörülemeyen giderlerin etrafında dolanmak için alanınız olsun. Sık sık değil, burada bir artı veya orjinal bütçede bir eksi olacak.
 • Diktirmek veya hazır bir elbise almak mı? Her iki durumda da, yapılacak bir kaç değişiklik olacak. Bu yüzden detayları gözden geçirin, en az birkaç hafta öncesinden  başlayın.
 • Bir film veya şov gibi aklında bir tema varsa, çocukken izlediğin; dergi kapaklarından birinden ilham alın. İlham almak size yardımcı olacaktır, çünkü ihtiyacınız olacak ve başlamak için iyi bir yer ve planlamaya başladığınızda referans.
 • Birazdan bahsedeceğimiz vücut tipinizi anlamalısınız. Ama vücudunuzun ve neyin iyi uyduğunun farkında olun. Bu kazanılan savaşın yarısı gibi.Bilinen bir vücut tipi ve bütçe otomatik olarak size seçenekleri daha da daraltmak için daha iyi bir anlayış verecektir.
 • Kumaş seçimi, yapbozun bir sonraki büyük parçası. Vücut tipinize uygun bir kumaş türüne karar verin ve genel görünümünüzü geliştirin.
 • Elbisenin rengi anlamsız görünebilir ancak çok fazla fark yaratır. Birinde sıfırlamadan önce temayı, vücut tipinizi, kumaşınızı vb. Aklınızda bulundurun. Bu tartışmalı detaylardan biri, yine de hazır olun.
 • Korse, ayakkabılar ve aksesuarlar, hepsinin iyi çalışmasını sağlamak için bir araya gelmesi gereken zorunlu diğer detaylardır.
  balo elbisesi nasıl seçilir
  balo elbisesi nasıl seçilir

  balo elbisesi nasıl seçilir 2020
  balo elbisesi nasıl seçilir 2020

Vücut Tipiniz Nedir ve Size Uygun Bir Elbise Nasıl Seçilir?

1. Kum Saati

Her kadının arzu ettiği bir vücut yapısıdır. Zaten sahipseniz, çok şanslısınız. Sadece daha iyi görünmesini sağlayacak şekilde gösteriş yapmak zorundasın. Orantılı bir vücuda ve zarif bir bele sahip olduğunuzdan belinizi vurgulayan bir elbiseyle gidin ve vücudunuzun üst ve alt kısmı arasında bir denge çizin. Balık model balo elbiseleri, bu beden tipinde en iyi seçimdir. Vücuda apışmak zorunda değildir.

Bu Vücut Tipine Uygun Elbise

Bir trompet etekli veya deniz kızı elbisesi gibi bir şey mükemmel bir maç olacak.
Kolsuz elbiseler sizin tercihiniz olmalı, ancak orada bitmiyor.
V yakalı üst,  aşağı uzun akan bir eteğe sahip olan elbiselerde, konumunuzu yükseltmek için harika bir yol olacaktır.

2. Üçgen Veya Armut

Kadınların çoğu için egzersiz yaptıkları bir şey; üst büst kısımdan daha geniş kalçalar. Aynı kurallar burada da geçerlidir. Tahmin etmenin ödülü yok – aynı prensipte işe yarayan bir şeyle devam et. Forma uygun bir formda korse elbise ile gidin, çünkü onu giymeyi göze alabilirsiniz.

Bu Vücut Tipine Uygun Elbise
A-line kısa ya da uzun elbise tam sizin içindir.
Tül,  ihtiyaç duyduğu tanımı verir.
Yular boyun,kayış veya askısız elbiseler mükemmel olacaktır.

3. Elma Şeklinde Organlar

Büstü veya üst bölgeniz önemliyse, bu sizin vücut tipinizdir. Bir elbise alışverişi yaparken gücünüzün yattığı ve odak noktası olması gereken yer burasıdır. Ayrıca, fikrinizi dikkatinizi belinizden uzağa yönlendirmek olduğunu unutmayın, çünkü mutlaka tanımlanması gerekmez. Kısa balo elbiselerinden kaçınılarak uzun balo elbiseleri her zaman sizin için daha idealdir.

Elma Vücut Tipine Uygun Elbise

A-line, balo elbisesi size iyi oturacak.
Göğüs bölgenize odaklanın, yani derin V, yanılsama manşetleri, askısız ve hatta askılı boyunluklar ideal olacaktır.
Tercihen tam uzunlukta bir etekle ya da en azından dizlerin üzerine düşenler ile devam edin, bu nedenle gereksiz dikkat için bir alan yoktur.
Etek veya yaka için asimetrik benzersiz kıyafetler deneyin.
Süslenmiş veya işlemeli kollu veya kayık yaka gibi diğer detaylar mükemmel görünecek.

4. Ters Üçgen

Eğer isim yeterince açıklayıcı değilse bu vücut tipi için : Vücudunuzun üst kısmı nispeten geniştir ve kalçalar dardır. Diğer vücut tiplerinden farklı olarak bel çizgisi mutlaka tanımlanmamıştır. Bu vücut tipinin en iyi yanı, doğru kıyafetleri seçerek belli bir bel yanılsaması yaratabilmenizdir. Odağı omuzlardan uzaklaştırın, çünkü vücudun geri kalanından çok daha geniştir.

Bu Vücut Tipine Uygun Elbise

A-line, prenses elbiseler veya balo elbiseleri bu vücut tipi için idealdir.
Alt kısım üst vücudunuzdan daha ince olduğundan, yırtmaçlı kısa elbise modelleri seçebilirsiniz.
Çok kısa elbiseler giymekten kaçının.
Bir denge oluşturun ve bu belinizi otomatik olarak tanımlar.
Peplum etekler de harika bir eklenti olacak.

5. Dikdörtgen

Çok fazla bir tanım olmaksızın, yukarıdan aşağıya doğru orantılı olan bir gövde tipi vardır. Eğer böyle bir şey vücut şeklindeyseniz, vurgulamak istediğiniz yere uygun elbiseler seçmeniz gerektiğini unutmayın. Seçenekleriniz sınırsız çünkü neredeyse her şeyle gidebilirsiniz. Sadece birkaç ayrıntıya dikkat edin.

Bu Vücut Tipine Uygun Elbise
Asimetrik kesikler veya yakalar sizin için mükemmeldir.
Beline dokunan ve ince bir burgu haline gelen  V yakaları da şık.
Askısız sıkı bir korsaj ve fırfırlı A-line etekli bir başka harika seçenek.
Anahtar elbisenizin alt kısmına hacim ve üst gövdeye hacim eklemektir, böylece havai fişeklere veya prenses kesimleri de aynı derecede iyi çalışacaktır.
Temel bilgilerinizi doğru yaptığınızı ve vücut tipinizi adil bir şekilde anladığınızı varsayalım, şimdi diğer ayrıntılara geçelim.

Balo Temelleri

1. Ayakkabı

Bir kadının kıyafetinin görünümünü tamamlayan en önemli kısmı onun ayakkabısı. Balo gecen olduğunda, en iyisini giymen kaçınılmaz. Bu, önceden iyi plan yapmanız gerektiği anlamına gelir. Planı söylediğimde, bir bütçeyle başladığınızı ve ardından renk ve tür gibi diğer ayrıntılara girdiğinizi kastediyorum. Ayakkabılarını elbisenle eşleştirmek neredeyse asla başarısız olmaz. Bununla birlikte, elbiseniz pastel veya açık ton ise, gümüş stilettolar kusursuz bir seçimdir. Dore veya altın renkli ayakkabılar çoğu elbiseyle gidebilir. Zaten uzun boyluysanız ve çok fazla yüksek topuklu giymeyi tercih etmiyorsanız, yarım topuklu ayakkabılar seçin.

balo elbisesi nasıl seçilir 2019
balo elbisesi nasıl seçilir 2019

2. saç

Saç senin taç zaferin, ve bir kız olarak, bunu çok sık duyacaksın. Bu nedenle, elbisenize karar verildiğinde,   beklemeden saç stilinizi planlamaya başlayın. Plaj dalgaları odağı geniş omuzdan uzaklaştıracak. Eğer elbiseniz askısız ya da illüzyon kollu ise, saçlarınız harika bir katkı olacaktır. Boyun çizgisini belirleyen elbiseler için saçlarınıza kabarık bir topuz koyun ve süslenmiş veya taş aksesuarlarla süsleyin. Ancak bunların hepsi ve hepsi planlama, uygulama ve hazırlık ile birlikte gelir. Birkaç YouTube videosu izleyin ve görünümün iyi olması içinönce birkaç kez pratik yapın.

2019 balo elbiseleri
2019 balo elbiseleri

İşte deneyebileceğiniz bazı harika balo saç modelleri : Gelin topuz saç modelleri 2019 2020

3. Aksesuarlar

Aksesuarlar hem bütçe hem de stil açısından dikkate alınmalıdır. Elbiseniz parlak veya dikkat çekici enkte ise, boyun parçasını atlayın veya üstünden bakmadan ince mücevherlerle devam edin. Çelenkler, saç aksesuarları, taçlar,bileklikler vb. Sizin için her şeyi ortaya çıkarabilecek küçük şeylerdir.

uzun balo elbiseleri 2019
uzun balo elbiseleri 2019

Gülümsemeyi, çok sayıda resim çektirmeyi, buzları eritmeyi, anılar oluşturmayı ve çok sayıda arkadaş edinmeyi unutmayın. Bazı şeyler, senin düşündüğünden daha fazla şekilde seninle kalır. Bu nedenle, bunun sizin için tasarlandığından ve yapıldığından emin olun, ancak benzersiz, farklı olun.  Balo gecesiyle veya elbise seçiminizle ilgili en iyi şey neydi? Bizimle hikayelerinizi, deneyimlerinizi  paylaşın, sizden haber almaktan memnuniyet duyarız!

balo elbise modelleri 2019 2020
balo elbise modelleri 2019 2020

Bir önceki yazımız olan Romantik yazlık Elbiseler 2019 / 2020 başlıklı makalemizde beyaz elbiseler, boho elbise ve elbise modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen