Ev Dekorasyon

Banyo Dolabı Nasıl Seçilir? Nelere dikkat edilmelidir ? 

Banyo dekorasyonun en önemli parçaları şüphesiz banyo dolaplarıdır. Peki banyo dolabı seçerken nelere dikkat edilmeli, hangi detaylar ön planda tutulmalıdır yazımızda tüm bu soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Öncelikle banyonuz için banyo dolabı seçerken banyonuzun ölçülerine ve en önemlisi ihtiyaçlarınıza yönelik banyo dolabı modelleri seçmelisiniz. Seçeceğiniz banyo dolabı, banyonuzun genel dekorasyon tarzına uyum sağlarken, aynı zamanda kolay kullanılabilir ve uzun ömürlü olması en önemli noktalardır. Uzun süreli bir kullanım için kesinlikle satın alacağınız banyo dolabı modelleri lake olmalıdır. Mdf banyo dolapları su ile temas ettiğinde kısa sürede bozulabilir yada şişme yapabilir.

Banyo dolabı nasıl seçilir , nelere dikkat edilmelidir ? 

İhtiyacınıza yönelik bir tasarım seçmelisiniz, dolabın ölçüleri kesinlikle banyonuza uyum sağlamalı ve hareketleri kısıtlamamalıdır. Özellikle satın alacağınız dekoratif banyo dolabı çekmece ve kapak sayısı açısından size rahat bir kullanım imkanı sağlamalıdır , geniş iç hacme sahip banyo dolapları banyonun kalabalığını toparlama açısından oldukça önemli bir detaydır. Banyonuzun tarzına göre seçeceğiniz banyo dolabı gerek ayna ölçüleri , gerekse lavabo dahil olmadığı dikkat edilmesi gereken bir detaydır.

İlginizi Çekebilir! Banyonuzu Renklendirmek için Basit ve Hesaplı Öneriler

Bildiğiniz gibi banyo dolapları fonksiyonlarına göre ayrı ayrı sınıflandırılıyor. Lavabolu banyo dolapları, aynalı banyo dolapları, aynalı ve lavabolu takım banyo dolapları, düz boy dolabı ve çamaşır makinesi dolabı olmak üzere sınıflandırılıyor. Banyonuzun ölçülerine göre lavabolu ve aynalı dekoratif banyo dolapları hem yerden tasarruf etmek adına, hemde görsel olarak uyumlu bir tarz yaratacağından tercih edilebilecek tasarımlardır. Banyonun dekorasyon tarzına göre özel olarak tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun bir banyo dolabı fazlasıyla işinizi görecektir.

Sizler için galerimizde hazırladığımız 2019 dekoratif banyo dolabı modellerini inceleyebilirsiniz, aynı zamanda galerimizde yer alan tüm banyo dekorasyon örnekleri size ilham verebilir.

Bir önceki yazımız olan Küçük Evler İçin Vazgeçilmez 6 Eşya Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen