cilt bakımı

Banyodan Çıkınca Nasıl Cilt Bakımı Yapmalıyım?

Duş sonrasında cilde yapılacak olan bakım uygulamasıyla birlikte gözenekler hava almaya başlar ve cilt kendini yeniler.

Banyo insanın üzerindeki yorgunluğu atmayı sağlayan önemli bir şeydir. Peki, iyi bir banyo sonrasında cildimize nasıl davranmamız gerektiğini biliyor muyuz?

Kişisel bakım denildiğinde akla ilk olarak parfüm sıkmak geliyor olsa da duş bunun temelidir. Çünkü duş aldığınızda cildinize keyifli bir terapi uygulamış olacaksınız. Bu keyfin maksimum olarak faydaya dönüşmesini istiyorsanız bu durumda aldığınız duş sonrasında cilt bakımınızı da ihmal etmemeniz gerekiyor.

Banyo Sonrası Cildinizde Neler Olur?

Duş sonrasında cildinizin tazeliğini ve canlılığını korumak için mutlaka nem dengesini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çünkü duş sırasında suyun ve buharın etkisiyle birlikte açılan tıkalı gözenekler bakım yapılmadığı zaman hızla nem kaybetmeye başlar. Duş sonrasında cilde yapılacak olan bakım uygulamasıyla birlikte gözenekler hava almaya başlar ve cilt kendini yeniler.

Banyodan Çıkınca Nasıl Cilt Bakımı Yapmalıyım?
Banyodan Çıkınca Nasıl Cilt Bakımı Yapmalıyım?

Banyodan Çıkınca Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Banyo esnasında ılık suyun etkisiyle yumuşayan cilt, tekrar sıkılaşacağından dolayı hemen banyo sonrasında vücut kremleri kullanıldığında istenilen etki oluşturulmuş olur.

Peeling Uygulaması

Banyo esnasında peeling uygulaması sayesinde cilt arınırken aynı zamanda pürüzsüz ve yumuşak bir hale gelmeye başlar. Bu işlem esnasında cildin hassasiyeti göz önünde bulundurularak yavaş yavaş uygulamanın yapılması gerekir.

Nemlendirici Uygulaması

Banyodayken cilt yeterince suya doyduğundan dolayı hava ile temas etmeye başladığında hızlı bir nem kaybı oluşmaya başlar. Nemlendirici kremler ise cildin nem dengesini korur ve çatlakların oluşmasını engeller.

Banyodan Çıkınca Nasıl Cilt Bakımı Yapmalıyım?
Banyodan Çıkınca Nasıl Cilt Bakımı Yapmalıyım?

Banyodan Sonra Yüz Bakımı  

Yüzümüz, vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha ince bir yapıya sahiptir. banyo yaparken sıcak su ve buhar yüzümüzün etkilenmesini sağlarken banyo sonrasında yapılacak olan yüz bakımıyla birlikte olumsuz etki en aza indirilmiş olur.

Maske Uygulaması

Yumuşayan cildin arındırılması oldukça faydalıdır. Yapılacak olan maske uygulamaları sayesinde yumuşayan cilt temizlenmiş olur ve bu sayede cildin daha sağlıklı, parlak ve pürüzsüz görüntüsü ortaya çıkar.

Tonik Uygulaması

Toniklerin amacı cildin temizlenmesini sağlamaktır. Ciltte banyo sonrasında kalan kalıntılar tonik sayesinde temizlenir ve gözeneklerin tam olarak açılması sağlanır. Tonik seçerken ise dikkat edilmesi gereken önemli husus cildin yapısına uygun olanı tercih etmektir.

Bir önceki yazımız olan Alın Germe Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde a, alın germe ameliyatı ve alın germe ameliyatı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen