Genel

Bekar Olmanın kazandıracağı 4 Fayda

Tek bir kişinin finansal açıdan daha rahat ettiğini tahmin etmek kolaydır. Sonuçta, evli çiftlerin masrafları bekârlara göre çok daha fazladır.

  1. Alternatif Konuttan Yararlanabilirsiniz

Klişeleri huysuz çiftlere bırakın ve alternatifleri keşfedin. Evli çiftlerin kendilerine ait bir evi yoksa muhtemelen hayatlarının geri kalanını bir ev bir araba için geçirmeye başlayacaklar. Her şey yaşlandığında daha iyi bir hayat yaşamak içindir, oysaki tüm mal mülk yaşlandığında hastalıkla mücadele etmek için gidebilir. Bekârsanız ev alma gibi bir derdiniz olmaz, evi için ödeyeceğini krediyle neler yapabilirsiniz bir hayal etsenize.

Bekar Olmanın kazandıracağı 10 Fayda
Bekar Olmanın kazandıracağı 10 Fayda
  1. “Doğru Yemekler” Yeme Baskı Yok

Evli insanların çoğu hayatlarında düzenli bir akşam yemeği için yer ayırırlar. Hatta bazı evlerde bu kesin bir kuraldır. Bekâr olduğunuzda ve ayrı bir evde yaşıyorsanız kimse size sevmediğiniz yemeği yemeniz konusunda diretmez. Yani bekârsanız yemek için ihtişam ve tören konusunda endişelenmenize gerek yok; ne istersen yiyebilir ne istersen yapabilirsin.

Bekar Olmanın kazandıracağı 10 Fayda
Bekar Olmanın kazandıracağı 10 Fayda
  1. Başkasının Borcu veya Kredisi Hakkında Endişelenmezsin

Bekârsanız sorun sadece cebinizdeki paranızdır. Eğer cebinizde paranız varsa sorun yok demektir. Yani bir başkasının kredi borcu, elektrik, doğalgaz ve su borcu sizi hiç mi hiç alakadar etmez.

  1. Harcama ve Tasarruf Oranınız Üzerinde % 100 Kontrolünüz Var

İyi bir işiniz var ve kontrollü para harcıyorsanız o zaman ne paralar biriktireceğinizi şöyle bir duşunun. Bekar adamın tek derdi kafasına göre gezme, eğlenmek, içmek olabilir ya da olmayabilir. Hayatınızdan gereksizce yaptıklarınızı çıkardığınızda ay sonunda cebinizde kalan paraya kendiniz bile şaşıracaksınız.

Bekar Olmanın kazandıracağı 10 Fayda
Bekar Olmanın kazandıracağı 10 Fayda

Bekârsanız hayatta hiçbir şey için endişelenmeye yeriniz yok. Allah’tan tek istediğiniz biraz paranız olsun karnınızı doyurabilesiniz, anneniz, babanız kardeşleriniz sağlıklı olsun yeter. Gerisindeki her şey bir şekilde halledilir, halledilmezse de olur.

Bekâr olduğunuzda, işiniz dışında dünyadaki tüm boş zamanınız olur. Bu, yan işlerin peşinden gitmekte ve fazladan zamanınızla ekstra para kazanmakta özgür olduğunuz anlamına gelir.

 

Bir önceki yazımız olan 40 Yaşından Sonra Yapılacak Testler başlıklı makalemizde 40 Yaşından Sonra Yapılacak Testler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen