Stil Önerileri

Boğaza Eşarp Bağlamanın Şık Yolları

Eşarp şüphesiz en basit ama en şık aksesuarlardan biridir. Kadınlar eşarbı takarken sadece dinin bir gereği değil aynı zamanda kendilerinin gösterişli ve zarif bir moda ifadesi oluşturduğunu düşünüyor, ancak eşarp son bir dokunuş olduğu için dikkatli seçilmesi gerekir. Örneğin tamamen siyah bir elbise giyerken siyah bir eşarp takmak doğru olmayacaktır. Bunun için aşağıdaki makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Herkes herhangi bir mevsim için bir eşarp takabilir. Hatta erkeklerinde eşarp benzeri boğazlarına fular taktıklarını da biliyoruz. Eşarplar farklı şekil, renk, desen ve boyutlarda üretilir. Dört mevsim eşarp seçimine sahip olmak iyi bir fikirdir. Ayrıca ipek, yün ve pamukta üçgen, kare ve dikdörtgen olmak üzere farklı eşarp çeşitleri vardır. Bir eşarp bağlamanın da farklı yolları vardır. Eşarbınızı bağlamak için farklı bir yaklaşım arıyorsanız, başlamanıza yardımcı olacak üç fikir:

Fransız Düğümü

Bir üçgen oluşturmak için atkıyı katlayın. Sonuna gelene kadar “sosisli sandviç” tarzında yuvarlayın. Omuzlarınıza atın, uçlarınıboynunuza ve tekrar öne sarın.

 Paris Bandanası

 

Eşarbı çapraz olarak ikiye katlayın. Uçları birbirine bağlayın. Onları asılı bırakabilir veya bir düğüme ile bağlayabilirsiniz. Tercihinize göre uçlarını bandananın üzerine veya altına bağlayabilirsiniz. Temiz bir görünüm için bandananın üçgen kısmının altındaki gevşek uçları sıkıştırabilirsiniz. Bunu yapmanın yanlış bir yolu yok  bu nereye gittiğinize ve eşarbınızın ne kadarını göstermek istediğinize bağlı!

 

Şelale Fular

Fuları boynunuza gevşek bir şekilde yerleştirin, böylece bir ucu diğerinden çok daha aşağıda olacak şekilde bir ilmek oluşturun. Uzun ucunu göğsünüzün üzerinden çekin ve karşı taraftaki boynunuzun etrafındaki halkaya sokun. Yapmanız gerekenler sadece bu kadar.

 

Yukarıda bahsettiğimiz eşarp bağlama şekilleri boyundan bağlama şeklinde, ancak eşarpların dinin bir simgesi olarak bağlandığını düşündüğümüzde burada bağlama şeklinden ziyade kıyafetinize uygun eşarbı bulup bulamayacağınız önemlidir. Eşarp modası sürekli değişim içerisindedir ve kıyafetinize uyum sağlayacak bir model ve dokulu eşarbı mutlaka bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? başlıklı makalemizde Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen