Stil Önerileri

Bohem Giyim Tarzı Nedir?

Bohem Giyim 

Çok eskiden beri var olan ancak pek çok insanın uygulamaktan uzak durduğu giyim tarzlarından bir tanesidir. Bu tarzı tercih etmek gerçekten yürek isteyen bir durumdur, çünkü bohem ve salaş kıyafetleri kombinleyebilmek ve bunu yaparken de şık görünmek öyle kolay olmadığı gibi çok zaman isteyen bir durumdur. Yani bizim aslında salaş giyim tarzı dediğimiz ve bazılarına gerçekten de yakın tarzın uğraş verici olduğunun altını çizmek gerekiyor. Bu tarzın temsilcisi olan çok sayıda ünlü ismin olduğunu ve ikonların bulunduğunu biliyoruz, ancak bizimde bir ikon olabilmemiz için bu tarzı çok iyi bilmemiz şart.

Bohem Giyim Tarzı Nedir?
Bohem Giyim Tarzı Nedir?

Bohem Tarzında Sıcak Renkler Olmazsa Olmazdır

Bohem tarzının en önemli özelliği sıcak renklere sahip olmasıdır. Yani gardırobunuzda mutlaka bol miktarda sıcak renkli kıyafetiniz olması gerekir. Örneğin kırmızı, turuncu gibi renkler bohem tarzında en ideal ve tercih edilen renkler arasında yer alır. Bu tarzın temeline baktığımızda doğrudan rahatlığı ve konforu hedef alır. Bunu yakalayabilmek içinde bahsettiğimiz sıcak renkleri mutlaka tercih etmeniz gerekir. Zira bohem ile otantik bir tarzda birbirine çok karıştırılabiliyor.

Bohem Giyim Tarzı Nedir?
Bohem Giyim Tarzı Nedir?

Kesimler Sizi Rahat Ettirmeli

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu tarzı tercih eden kişilerin rahatlığını ön plana almış olmaları gerekiyor. Bunun içinde vücutlarını rahatsız edebilecek dar kumaşlardan kaçınmaları şart. Seçilen tüm kıyafetlerde bolluk en önemli noktadır. Danteller, tuller ile süslenmiş olan kıyafetlerin feminen bir görüntü ortaya çıkaracağı için bohem tarzında bunların kullanılmasından uzak durulur.

Bohem Giyim Tarzı Nedir?
Bohem Giyim Tarzı Nedir?

Salaş Parçalar Kombinlerin Yıldızı Oluyor!

Kombin hazırlanırken salaş parçalar ön planda tutulmalıdır, çünkü salaş kesim olarak bilinen tarz bohemin de en iyi temsilcisidir. Salaş kesim kıyafetlerle oversize kıyafetler birbirine asla karıştırılmamalıdır, yani eğer bu tarzda siz şık olmak istiyorsanız o zaman kıyafet seçiminizde titiz davranmanız son derece önemlidir.

Bohem Giyim Tarzı Nedir?
Bohem Giyim Tarzı Nedir?

Asimetrik Kesimler

Asimetrik kesimleri gardırobunuzda bulundurabilirsiniz, son zamanlarda bu tercihinde pek çok kişi tarafından uygulandığını biliyoruz. Bir anlamda altın dönemini yaşıyor demekte yerinde olacaktır. Asimetrik olan kıyafetler bohem tarzında çok fazla uyum sağlar.

Bir önceki yazımız olan Zayıf gösteren etek modelleri başlıklı makalemizde etek modelleri ve zayıf gösteren etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen