saç modelleri

Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Saçlar düz, dalgalı veya kıvırcık saç modelleri olup bu saçlara sahip olanlar değişik saç modellerini denemek ister. Kıvırcık saçlara afro yani bonus saç yapmak son derece kolaydır. Saç spreyi ile saçları iyice şekillendirdikten sonra kullanımı kolay bir bonus modeli olur. Peki, düz ve dalgalı saçlarda bonus saç modeli nasıl yapılır? Öğrenelim.

Saçları Sprey İle İyice Islatmak

Düz saçlar en zor olan saçlardır ve kolay şekil almazlar. Bu nedenle şekillendirici ve etkili saç spreyi ile saçları iyice ıslatmak gerekir. Sonrasında ince ince tutamlar alarak bu tutamları kendi etrafında sıkıca sarmalamak gerekiyor. Bukle bukle sarılan saç kendi etrafında sarılarak küçük küme oluşur. Kafadaki tüm saç ince ince tutamlar halinde bu şekilde kafada toplanır. Tekrar her saç kümesi şekillendirici saç spreyi ile ıslatılır.

24 Saat Sonra Açılır?

Bonus saç işlemlerinde saçı şekillendirdikten sonra en az 24 saat saçı bu şekilde bekletmek gerekir. Bekleyen saç kurudukça arada şekillendirici saç spreyi ile saç ıslatılır. Sprey püskürtme yöntemi ile kullanılmalıdır. 24 saat bekleyen saç daha sonra yapılan her bukle tek tek açılarak her hangi bir tarama işlemi yapılmadan aldığı şekil ile kullanılır.

Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Bonus Saç Ne Zaman Bozulur?

Bonus saç yıkanmadığı müddetçe kullanıma uygundur. Yağışlı havalarda bonus saç bozulabilir. Islanan saça yeniden şekillerindirici sprey sıkılabilir. Kısa saçlarda bonus saç görünümü daha etkili olur.

Kadın ve Erkeklere Uygun Saç Modeli

Kadın ve erkeklere uygun bir model olan bonus saç modellerinin genel yapımı yukarıda paragrafta anlatıldığı gibidir. İster evde ister kuaförde yapılsın bonus saç yapımı öncesi saçın yağsız ve temiz olması gerekir. Saç çok sprey aldığı için uzun süre kullanılmamalıdır. Bonus saçlar gerektiğinde toplanabilme özelliğine sahiptir. Bonus saçları kestirme olasılığı da mevcuttur.

Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Kimler Bonus Saç Yaptırmalıdır?

Bonus saç trend olduktan sonra özellikle gençler arasında tercih edilen bir saç modeli oldu. Her saç rengine uygun olan ve karizmatik bir görünüm sağlayan bonus saç modeli;

  • Oval yüz şekline sahip olanlar
  • Uzun yüz şekline sahip olanlar
  • Üçgen yüz şekline sahip olanlar
  • Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar

tarafından kullanılır. Bahsi geçen yüz şekillerinde ayrı ayrı bir hava sunan bonus saçı denemek ve kullanmak kolay.

 

Bir önceki yazımız olan Johnny Depp Saç Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen