cilt bakımıGüzellik

Bu ipuçlarıyla cildiniz tatildeyken temiz kalır

Tatilde temiz ve sağlıklı bir cilt ister misiniz? Bundan daha kolay bir şey yok! Çünkü bu cilt bakım ipuçları sayesinde, seyahat stresine, güneşe ve güneş ışığına rağmen cildiniz ışıl ışıl kalır ...

Seyahat ve tatiller özellikle cildimiz için stresli olabilir! Özellikle yolculuk sırasında, örneğin, uzun mesafeli bir uçuş yaklaştığında, pek çok kadın ciltleri için üzülüyor. İnişe başlamadan önce şişlikler çıkıyor ve yüzümüz yağlı ve kirli hissettiriyor. Kendinize soruyorsunuz, ünlü yıldızlar blog yazarları dünyayı gezerken her zaman nasıl kusursuz bir cilde sahip? Cevap 3 basit numarada yatıyor …

Tatiller: Yoldayken cildinizi bu şekilde önemsiyorsunuz

İklime dikkat edin

Tatile başlamadan önce bile varış yerinizin iklimi konusunda daha net olmalısınız . Sıcak mı soğuk mu? Hava kuru mu yoksa oldukça nemli mi? Buna bağlı olarak, kendinizi doğru güzellik ve bakım ürünleriyle önceden donatmalısınız. Herhangi bir seyahat çantasında eksik olan, örneğin tercihen biraz güneş koruyucu özellikli (kış aylarında bile) bir nemlendiricidir . Amacınız sıcak ve nemli olabilecek bir yerdir. Cildinizi rahatlatmak ve pH seviyelerini dengelemek için en iyi hafif ve yağsız ürünleri seçin.

Cildi Dezenfekte etmek

Seyahatle ilgili bir numaralı kural düzenli olarak cildi dezenfekte etmektir. Bu, öncelikle ellerimiz için değil, aynı zamanda yüz derimiz ve etrafımızdaki her şey için de geçerlidir . Uçaktaki veya trendeki yerimiz gibi , çünkü çoğu mikrop ve bakteri orada saklanır. Koltuk kenarları , TV ekranını, tableti, kablo vb. Patojenlerden uzak tutmak için dolapta her zaman dezenfektan mendil bulundurmak en iyisidir .

Aradaki cildi temizleyin

Özellikle çok uzun uçuşlarda, bu arada cildin bakımı ve şımartılması önemlidir. Bu en iyi, yüzeye taşıyabileceğiniz ve tuvalete kısa bir gezi yapabileceğiniz bir yüz temizleyici (100 ml’den az) ile yapılır . Daha sonra , tercihen aloe vera ile serinletici bir nemlendirici uygulayın . Ve uçaktan parlayan bir ten ile çıkmak istiyorsanız, rahatlatıcı bir bez maske ile kendinizi şımartın .Uzun yolculuklar için mükemmel ufak cilt maskeleri var.

 

Bir önceki yazımız olan Trend Yaz İçeceği Atın Süt : Tüm blogcular sever ve size güzel bir cilt ve saç verir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen