GüzellikTakı

Burun Septum Piercing Modelleri 2019 2020

Bir burun septum piercingi yaptırmayı mı düşünüyorsun? Vücut pirsingleri bu günlerde geçmişte olduğundan daha yaygın ve kabul edilebilir. Ve burun septum piercing şu anda en popüler piercingler arasındadır.

Bir başka popüler piercing, daith piercing ( kulak kıkırdak) olduğunu söyleyebiliriz. Bu, kulak kıkırdağının en küçük kısmı olmasına rağmen çok tercih edilir. Daith piercing’lerinin migren ve kaygıları azaltmaya yardımcı olduğu söylenir.

Burun Piercing Trendleri 2019 2020
Burun Piercing Trendleri 2019 2020

Trend Piercing Çeşitleri

 • Alt veya alt kulak memesi
 • Daith
 • Kaş
 • Dudak
 • Dil
 • burun deliği
 • septum
 • Meme piercing
 • Genital Piercing
 • Göbek çukuru

Septum piercingi nedir?

Septumunuzdaki bir kıkırdak, burun septumunun et kısmından geçen bir tanesidir. Septum, burun deliklerinizi ayıran duvar veya kıkırdaktır. Çoğu durumda, kendisi delinmez. Genellikle, delme, burnun dibi ve kıkırdak arasındaki alanda yapılır.
Bu tip delme, bir tabanca veya bir iğne ile yapılabilir. Bununla birlikte, uzmanlara göre, tüm vücut piercing tipleri için bir iğne tercih edilen yöntemdir. Septum piercing takı seçenekleri gelince, en popüler burun halkası iken diğerleri at nalı, taş ve hatta top tercih ediyor.

Septum Piercinglerinin Tarihçesi ve An

lamı Nedir?

Batı kültürlerinde, erkek otorite figürleri, tıp adamları ve marka avcıları arasında bir statü sembolü idi. Bununla birlikte, kadınlar için vücut pirsingi olarak kullanıldığı gibi, bir kadının evlenme çağında olduğu sembolizmini de yapabilirler. Diğer kültürlerde, bir kadının evli ve dolayısıyla kullanılamaz olduğunu sembolize edebilirler.
Peki, günümüz kültüründe septum burun halkası ne anlama geliyor? Temel olarak, ya bir moda ifadesi ya da muhafazakar inançlara karşı isyan belirtisidir. Nasıl bakarsanız bakın, septum halkaları tamamen havalı.

Septum Piercing 2019 20
Septum Piercing 2019 20

Septum Piercinginde Yer Alan Riskler Nelerdir?

Her türlü vücut pirsinginde olduğu gibi, belli riskler de vardır. Bununla birlikte, uygun özen ve temizlikle bunların çoğundan kaçınılabilir. Bu makalenin ilerisindeki bölümlerinde septum piercinginin nasıl korunacağını tartışacağız.

Septum Piercinginde Yer Alan Riskler Nelerdir?

Ağrı

Herhangi bir bedensel delmede olduğu gibi, ilgili bir ağrı unsuru vardır. Sonuçta, bir delik açmak için etinizin yumuşak bir bölgesine iğne soktunuz! Ancak, tamamen iyileştikten sonra, buna değer.

Enfeksiyon

Her zaman, hepatit gibi kanla bulaşan hastalıklara yakalanma riski vardır. Bunlar genellikle temiz olmayan veya steril olmayan iğneler veya delici tabancalarla ilişkilendirilir.Bu riski önlemek için, piercinglerinizi daima yalnızca uygun şekilde sterilize edilmiş tek kullanımlık iğneler kullanan saygın bir piercing cihazı kullanan yerlerde yaptırmalısınız.

Piercing sonrasındaki enfeksiyonlara gelince, bu vücudunuzun takı tipine veya piercingin kendisine verdiği tepkiyle ilgili olabilir. Bu uygun temizlik ve bakım sonrası önlenebilir.

Nazal Septal Hematom

Bir septum piercing genellikle septumun yumuşak dokuları kan damarlarını etkilediğinde oluşan nazal septal hematoma neden olabilir. Bu daha sonra astarda sıvı ve kan birikmesine neden olur. Bu sık sık nefes almada ve burun tıkanıklığında ve ayrıca ağrı ve iltihapta yol açar. Bu durumda, septumda “eyer burnu” olarak bilinen septumun çökmesine neden olabilecek bir delik oluşmasını önlemek için derhal tıbbi yardım alın.

Maliyeti Ne Kadardır ve Ağrı Faktörü Nedir?

Ortalamada, septum piercingleri 100 ile 200 tl arasında değişecektir. Bu aynı zamanda piercing için seçtiğiniz takıların maliyetine de bağlı. Uzmanlar, hipoalerjenik bir şey yapmayı, enfeksiyon ve alerjik reaksiyonları önlemek için genellikle altın ve titanyumla yapılan bir şey kullanmanızı tavsiye ediyorlar.
Endişe duyduğumuz kadarıyla, en çok burun deliği delgisine septum delici bir septumun ağrı seviyesini gösterir. Çoğu insan, gözlerinizin sulandığı ve sonra bittiği bir çekim ağrısı hissettiğini söylüyor. Bununla birlikte, burnunuzda kalıcı ağrı ve hassasiyet olabilir ve bazı insanlar bir veya iki saat sonra hafif veya şiddetli bir baş ağrısına sahip olduğunu rapor eder. Bununla birlikte, sapmış bir septuma sahip olanlar daha yüksek bir ağrı vakası bildirmişlerdir.

Septum Piercingleri İçin Bakım Sonrası

Tebrikler! Delme işleminden kurtuldun! Şimdi, enfeksiyonu önlemek ve iyileşmesine yardımcı olmak için yeni septum piercinginize özen göstermenize yardımcı olabiliriz. Septum tamamen iyileşmesi için normalde altı ila sekiz hafta sürer, ancak bu kişiye göre değişir. Bazıları, piercinglerinin iyileşmesinin üç ay kadar sürdüğünü söyledi.

Burun Piercingleri 2019 21
Burun Piercingleri 2019 21

Burun Septum Piercinginiz İçin Nasıl Bakım Yapılır?

1. Günlük temizlik

Piercinginizi günde 2 kere kadar temizleyebilirsiniz. Epsom tuzu veya hidrojen peroksitin aksine bir antibakteriyel sabun kullanılması önerilir.

Bir pamuk topunu suya batırın ve hafifçe piercingi ıslatın.
Elinize birkaç damla antibakteriyel sabun sürün.

 • Bunu piercing’e uygulayın.
 • Takıyı zekice çevirin, böylece sabun deliğe girer.
 • Oluşabilecek kabukları gidermek için pamuk top kullanın.
 • Antibakteriyel sabunun yaklaşık 3 dakika oturmasını sağlayın.
 • Nazikçe ve iyice durulayın ve temiz suyla durulayın.
 • Alanı yavaşça kurulamak için temiz bir doku kullanın. Bir havlu kullanmayın; bu delikleri kızdırabilir veya takıya sıkışıp enfeksiyona neden olabilir.
Burun Piercingi 2019
Burun Piercingi 2019

2. Piercinginize mümkün olduğunca dokunmaktan kaçının

Bu, özellikle piercinginize kirli ellerle dokunduğunuzda enfeksiyona neden olabilir. Ayrıca, onunla oynamak sadece iyileşme sürecini yavaşlatır.

3. Pirsink tamamen iyileşene kadar takıyı çıkarmayın.

Takınızı değiştirmek isteseniz bile, pirsinkin sağlığı tamamlanıncaya kadar yapmayın; bu, enfeksiyona neden olabilir ve tüm ilerlemenizi mahvedebilir.

Burun Piercing modelleri
Burun Piercing modelleri

Septum Piercinginizde Takınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Septum piercing’iniz artık ağrılı ve hassas olmadığında tamamen iyileştiğini söyleyebileceksiniz. Yine, ortalama süre 2 aya kadar, ancak vücudunuzun piercing’e verdiği tepkilere bağlı. Bir veya iki hafta sonra takınızdan sıkılsanız bile, piercinginiz tamamen iyileşene kadar değiştirmemelisiniz. Aşağıda septumdaki piercinginizi nasıl değiştireceğinizle ilgili bazı adımlar bulunmaktadır.

1. Herhangi bir piercingi değiştirmeden önce daima ellerinizi yıkayınız ve temizleyiniz.

2.Takınız toplarla yerinde tutulursa, bir tane sökün ve kaydırın.

3. Alanı antibakteriyel sabunla dezenfekte edin. Ayrıca yeni takıları temizleyin ve temiz bir bezle kurulayın.

4. Çubuğu vb. Delikle hizalayın ve sonra temiz bir şekilde bastırın.
Septum piercinginizi nasıl değiştireceğiniz konusunda kararsızsanız, yaptırdığınız yere geri dönmeniz ve bunu nasıl yapmaları gerektiğini göstermeleri rica edilir. Herhangi bir piercing ile takınızı belli bir süre dışarıda bırakırsanız septum piercinginiz kapanacaktır. Pirsing deliği ne kadar uzun olursa, iyileşmesi o kadar uzun sürer.

Septum Piercing
Septum Piercing
Septum Piercing Trendleri 2019
Septum Piercing Trendleri 2019
Septum Piercing Modelleri 2019
Septum Piercing Modelleri 2019
Septum Piercing Modelleri 2019 21
Septum Piercing Modelleri 2019 21
Septum Piercing Modelleri 2019 20
Septum Piercing Modelleri 2019 20
Septum Piercing 2019
Septum Piercing 2019
Burun Piercing modelleri 2019 2020
Burun Piercing modelleri 2019 2020
Burun Piercing modelleri 2019
Burun Piercing modelleri 2019
Burun Piercing modelleri 2020
Burun Piercing modelleri 2020
Burun Piercing
Burun Piercing
Burun Septum Piercing
Burun Septum Piercing
Burun Septum Piercing Modelleri 2019 2020
Burun Septum Piercing Modelleri 2019 2020
Burun Piercingleri 2019
Burun Piercingleri 2019

Bir önceki yazımız olan Kadın Yaz Aksesuar ve Takı Trendleri 2019 başlıklı makalemizde hasır çanta modelleri, kolye trendleri 2019 ve takı trendleri 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen