Elbise Modelleri

Büyük Beden Elbise Nasıl Seçilir?

Birçok insan için büyük beden elbise seçmek oldukça zordur. Bu zorluk sadece ağırlıktan kaynaklanmıyor. Hangi elbise modelinin kendilerine uygun olduğunu bilmiyorlar. Büyük beden elbise seçimi yapılırken vücut tipi iyi bilinmeli ve elbiseye buna göre karar verilmelidir. Bu kural sadece elbise seçiminde değil, pantolon, bluz, kazak seçiminde de geçerlidir.

Pantolon Seçimi

Pantolon seçiminde dar veya üstten çıtçıtlı modeller tercih edilmemeli, belden ayak bileklerine kadar düz kesim boru pantolonlar seçilmelidir. Bu sayede bacaklar daha uzun kalçalar daha dar görülebilir. Pantolon her zaman kalçaya oturmalı ve deliğin çevresinden düğmeli olmalıdır. Göbek deliğinin altındaki pantolonlar tercih edilmemelidir.

Bluz ve T-Shirt Seçimi

Bluz veya gömlek seçerken boyuna dikkat edilmelidir. V kesim bluzlar seçilebilir. Uçan kumaşlar kişiye daha fazla avantaj sağlayabilir. Özellikle boyun ve yüz bölgesine yakın giysiler giyilebilir. Giyime uygun aksesuarların kullanılması da kişinin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Yağların fark edilmesine neden olacağından dar giysiler tercih edilmemelidir.

Elbise Seçimi

Eğer kişinin kalçaları geniş ise kalçaya yapışan modellerden uzak durmalı ve etekleri düz olan elbiseleri kullanmalıdır. Uzun etekli elbiseler belden oturmalı, kısa kollu elbiseler veya kemerli straplez modeller tercih edilmelidir.

Elbiselerin üzerindeki baskılar ve desenler de oldukça önemlidir. Yatay çizgili giysiler kişiyi daha şişman, dikey çizgili giysiler ise daha zayıf gösterir. Çizgili elbiseler için ince çizgili desenler tercih edilmelidir. Büyük enine çizgilerden kaçınılmalıdır. Hem ince çizgiler hem de koyu renkler tercih edilirse daha da ince bir görünüm elde edilebilir. Çizgili giysiler düz renklerle kombinlenebilir. Balık yakalı kazaklar ve fırfırlı elbiseler özellikle geniş kalçalı kadınlar tarafından tercih edilmelidir. Üst kısmı geniş ise geniş kesimli etekler tercih edilebilir. Göbeği büyük olan kişilerde göğüs altından başlayan elbiseler giyilebilir. Belin daha ince görünmesini sağlayarak kusurları kapatmaya yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Mini Etek Nedir? Mini Etek Çeşitleri Nelerdir? başlıklı makalemizde etek, mini ve Mini Etek Nedir? Mini Etek Çeşitleri Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen