cilt bakımı

CC Krem Nasıl Doğru Uygulanır?

CC krem, güzellik endüstrisinden çıkan en son çılgınlıktır. Yani cildinizi beslerken aynı zamanda daha pürüzsüz, daha parlak ve daha eşit görünmesini sağlayan bir ürün arıyorsanız, CC krem ​​tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir.

Her cilt tipine ve tonuna uygun CC kremler mevcuttur. CC kremler, doğal cilt tonunuzu örtmek yerine geliştirir, bu nedenle fondöten gibi tam olarak eşleşmesi gerekmez.

Yüzünüzü Temizleyin

Öncelikle yüzünüzü çok sık yıkamayın. Sabah ve gece yeterlidir ve çok sık yıkamak cildinizi tahriş edebilir ve kurutabilir. Ancak çok terliyorsanız, özellikle kask veya şapka takıyorsanız sabah-akşamın dışında yüzünüzdeki teri yıkamalısınız.

Yüzünüzü ılık suyla ıslatın; sıcak su kan damarlarını genişletecek, dokulara zarar verecek ve cildinizin hayati yağlarını uzaklaştıracaktır.

Cildinizi Nemlendirin

Yağlı ciltler bile nemlendiriciye ihtiyaç duyar, ancak cildiniz yağlıysa yağsız bir nemlendirici kullanmak isteyeceksiniz. CC kremini uygulamadan önce cildinizin kuru olduğundan ve nemlendiricinin iyice emildiğinden emin olun.

Favori CC Kreminizi Uygulayın

Sadece kapsama alanı istediğiniz yere uygulayabilirsiniz; ancak bunu yaparsanız, benekli görünmemek için iyice karıştırdığınızdan emin olmanız gerekir.

Ellerinizi Yıkayın ve Kurulayın

Ardından, parmaklarınıza biraz CC kremini dağıtın ve yüzünüze küçük noktalar uygulayın. Yüzünüzü tam olarak kaplamak için alında, çenede, burunda ve her yanakta birer nokta deneyin. Ardından, eşit kapsama için CC kremini karıştırın.

CC kremini karıştırmak için parmaklarınızı kullanıyorsanız, ovmak yerine hafifçe vurduğunuzdan emin olun. Bu hem cildinizi korur hem de daha az CC krem ​​kullanmanızı sağlar ve bu da paradan tasarruf etmenizi sağlar. CC kremini karıştırmak için makyaj fırçası veya sünger de kullanabilirsiniz. Fırçayı veya süngeri en az haftada bir yıkadığınızdan veya her seferinde temiz bir tane olması için tek kullanımlık süngerler kullandığınızdan emin olun.

Bir önceki yazımız olan Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor? başlıklı makalemizde Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor?, cilt ve kaşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen