cilt bakımı

Cildinizin Kışın Parlamasını Sağlamanın 7 Yolu

Cildinizin Kışın Parlamasını Sağlamanın 7 Yolu

Kışın soğuk havalar varken cildin nemli, canlı ve parlak kalmasını başarmak asla kolay değildir. Sadece soğuk hava ve rüzgar cildinizde herhangi bir soruna karşı maruz bırakmaz, aynı zamanda ısıtıcınızda ki yapay ısı da cilt sorunlarına ve kuru cilde sebep olabilir.

Olasılıklar kesinlikle bize karşı koyuyor, ancak bu kışın parıltı cilde sahip olmak için elimizden gelenin en iyisini yapamayacağımız anlamına gelmiyor. Cildinizin yılın en soğuk ayında bile hayatta kalmasına yardımcı olabilecek rutininize ekleyebileceğiniz ve karışım yapabileceğiniz evde doğal cilt bakımı önerileri.

Cildinizin Kışın Parlamasını Sağlamanın 7 Yolu

1. Nemlendirici kullanın

Kışın, hava çok kurudur, buda cildinizi hayatınıza devam ederken ve özellikle uyurken dakikalarca daha kuru yapabilir. Yatak odanızda yatmadan önce kullanmak için bir nemlendirici bulundurmak, nemi tekrar cildinize eklemek ve her sabah parlak ciltle  uyanmanıza yardımcı olacak en önemli detaydır.

2. Gecelik Cilt Nemlendirme Maskeleri

Hepimiz arada yaptığımız cilt maskelerinin faydalarını seviyoruz, ancak gece maskeleri bambaşka bir top oyunudur: maskenin fayda sağlamasının nedeni ise  dakika yerine bütün gece cildinizde kalmasıdır .  Haftada birkaç kez nemlendirici bir gece maskesi kullanmak cildinizi tekrar canlandırmanıza yardımcı olabilir.

3. Cildinizi Yağlarla nemlendirin

Cilt bakım rutininize doğal bakım yağı eklemek, yıl boyunca, özellikle de kışın süper faydalı olabilir. Yağlar, ciltte nemi korumaya yardımcı olurken toksinlerin dışarıda kalmasına yardımcı olur.

4. Sıcak duşlardan uzak durun

Soğuktan içeri girip, sıcak  duşlu bir banyoya girmek  cazip olduğu gibi, cildiniz zaten kuru ise, kuru ve pullanan cilde neden olabilir . Dermatologlar ılık duş almayı tavsiye ederler (yaklaşık 98 derecede).

5. Güneş kreminizi kullanmayı unutmayın

Sıcaklık -40 derecenin altına düştüğünde 0 ° C’nin altında olduğunda, aklınızdaki son şeylerden biri dışarı çıkmadan önce güneş kremini sürmektir. Güneş kışın hala zarar verebilir,  dışarıda ne kadar soğuk olursa olsun cilt kuruluğuna sebep olabilir. Yılın 12 ayı boyunca güneş koruyucu ile cildinizde koruma sağladığınızdan emin olun.

6. Cilt bakımınıza Hyaluronik Asit ekleyin

Hyaluronik asit, nemlendirici cilt bakımındaki ana bileşenlerden biridir. Cildi kaplar, nemi korumak için suya bağlanır ve kırışıklıkların görünümünü azaltabilir. Hyaluronik asit açısından zengin ürünleri rutininize eklemek, size parıldayan cilt görünümü verir.

7. Bol su için

Herkese yıllardır bunu duyuyor, ancak içinizi dışarıda nemlendirmenize yardımcı olacağı için kuru kış havalarında daha bol su içmeyi hatırlamak özellikle önemlidir.

Kışın cildinizi nasıl sağlıklı tutarsınız? Aşağıda yorum kısmından bize bildirin!

Bir önceki yazımız olan Dudakların çatlaması nasıl önlenir başlıklı makalemizde çatlak dudaklar, dudak bakımı ve kuru cilt hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen