cilt bakımı

Cilt Bakımı Nedir, Neden Yapılır?

Cilt bakımı işlemi ölü tabakanın temizlenerek sivilce ve komedonlardan arındırma sağlanır. Cildinizin elastikiyetinin artırılması, nem dengesinin korunabilmesi, cildin yenilenmesi için yapılan bu uygulama aylık olarak düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Cilt bakımı bizim tarafımızdan profesyonel bir şekilde yapıldıktan sonra ev devam ürünleriyle birlikte sizin de desteğinizi cildiniz üzerinden eksik etmemeniz gerekiyor. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta ürün seçimidir.

Biz bu noktada cilt sorunu yaşayanlara ciltlerine düzenli bakmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz.

Cilt Temizliği Kaç Seans Yapılır?

Cilt temizliğinde ilk seanstan itibaren farkı rahatlıkla hissedersiniz ancak cildinizin bu desteğini koruyabilmeniz önemlidir. Bu nedenle cilt bakımının ayda bir kez mutlaka yapılması gerekir.

Bakım Sonrası Kızarıklık Olur mu?

Ciltte kızarıklık kişiden kişiye değişen bir durumdur. Cildinizde hafif pembeleşmeler görülebilir ancak bu sosyal hayatınıza geri dönmeniz için engel değildir.

Cilt Bakım Uygulaması Ne kadar sürer?

Uygulamalarımız cilt problemine göre 45 dk. ile 1,5 saat arası değişmektedir.

Kırışıklıklar Cilt Bakımı İle Geçer mi?

Düzenli cilt bakımı ve özel anti aging özel bakımlarla gözle görülür şekilde düzelmeler olur.

Cildimiz çevresel etkenlere doğrudan maruz kalan en önemli organlardan birisi olduğu için düzenli cilt bakımının yapılması çok önemlidir. Cildinize özellikle genç yaşlardayken ne kadar iyi ve doğru bakabilirseniz yaşlanmanın etkilerini de o kadar ötelemiş olursunuz.

Bakımsız ve ilgi gösterilmeyen bir cilt zamanla yıpranır ve çabuk kırışır. özellikle bayanlar güzellik ve bakımlarına daha fazla önem verdiklerinden dolayı ciltlerinde böyle bir sorunla karşılaşmak istemeyeceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor? başlıklı makalemizde Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor?, cilt ve kaşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen