saç renkleri

Cilt Tonunuz için Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir

Cilt Tonunuz için Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir

Sarışın, esmer, kumral ya da kızıl olarak saç renkleri ve boyalar arasında karar vermek oldukça zordur. Ve sonra saç renkleri‘nin  teninize nasıl uyum sağlayacağını düşünmelisiniz?

Ancak, tonların nüanslarını anlamak, iyi bir saç rengini ve en gurur verici olanı seçmeniz arasındaki fark yaratabilir  ve küçük bir detay ile, aslında anlaması zor değildir.  Her şey yerleştirme, doygunluk ve cildinizde hangi alt tonları vurgulamak istediğinizle ilgili. Sizin ve kuaförünüzün vermek zorunda olduğunuz karar, yüzünüzde hangi rengi çıkarmak istediğinizdir.

Ancak, soğuk ve sıcak saç renklerinin nasıl göründüğüne dair temel bir bilgiye sahip olduğunuzda,  cildinizin renginin nasıl anlaşılacağını anlamanıza yardımcı olur. Yukarıdakilerin hepsine karşı kusursuz bir rehberiniz olduğunu düşünün.

Saç renginizi seçmeden önce cildinizin alt tonlarını tanıtmanız gerekir. Çoğu insan üç kategoriden birine girer: sıcak, soğuk ve nötr. Cildinizin tonunu anlamak kafa karıştırıcı görünebilir, ancak birkaç hile vardır:

Cilt Tonunuz için Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir

1. Belirli renkleri arayın.  Soğuk tonda cildin pembe ve zeytin alt tonları vardır, sıcak tonda cilt sarı ve altındır.. Yukarıdakilerin herhangi birinin bir kombinasyonu var mı? Muhtemelen tarafsızsın.

2. Bir ünlü kadın ile kendinizi eşleştirin. Saç renklerinde ilham  ararken, benzer cilt ve göz rengi olan kişileri kendiniz için seçmeye çalışın. Sonunda renklerin nasıl görüneceğine dair size daha iyi bir fikir verecektir.

3. Bileğinizi kontrol edin… pembeleri, kırmızıları, mavileri, yeşillikleri ve sarıları göreceksiniz  . Bu, tonunuzun mükemmel bir göstergesi olan damarlarınızı içerir.  Damarlarınızın mavi veya mor olması halinde, muhtemelen soğuk tonda olursunuz. Yeşillerse,  sıcak tondasın.

4.  Ya da gözlerin.  Gözlerinde çok fazla altın lekeniz varsa, genellikle alt kısımlarınız sıcaktır..  Çok fazla maviler  ve yeşillik varsa, o zaman genellikle soğuksunuz.

Cildinize uyacak bir saç rengi için başparmak kuralı: Cildinizin alt tonlarının karşısındaki bir tonu seçin. Böylece, sıcak alt tonları olanlar daha soğuk bir renk  tercih edebilirler ve bunun tersi de geçerlidir. Bunun önemli olduğu şey saç renginden saç rengine kadar değişir, ancak hatırlanması iyi bir kılavuzdur. Ve nötr bir cildiniz varsa, şanslı bir azınlıktır  her renk size uyar.

Şimdi cildinizin renklendirilmesinde usta olduğunuza göre, farklı saç renkleri üzerinde eğitim almanın zamanı geldi.

Cilt Tonuna göre saç renkleri

Soğuk sarı saç rengi

Tonları: Platin, buz, gümüş, kül, kum, bej, şampanya

Kimin için en iyisi: Soğuk sarı saç renkleri, kızıl kokuları olan porselen ciltler için harika, çünkü buzlu tonlar kızarıklığı etkisiz hale getirme eğilimindeler. Mavi veya gri gözlerin varsa, havalı, sarı saç renkleri harikadır.

Sıcak sarı saç rengi

Tonları: Altın, karamel, kehribar, bal, karamel

Kimin için en iyisi:   Soğuk tonları olan açık tenler sıcak tonlarla daha iyi görünüyor : çilek sarışınları, bakır, bal ve altın  saç renklerini tercih edebilirler. Ayrıca, bu renkleri  zeytin cilt tonu olanlar için daha iyi olma eğiliminde olduklarını da belirtebiliriz. Aynı şey koyu renk ciltler için de geçerlidir: Eğer ışık saçmak  istiyorsanız, yüksek etkili bir görünüm için karamel sarı saç rengini öneririz.

Öte yandan, çok sıcak cilde sahip olanlar aynı nedenden dolayı çok sarı olan bir renkten kaçınmalıdırlar – daha soğuk sarışınlar muhtemelen sizin için daha iyi çalışır.

Mutlaka sahip olmanız gereken ürün: Rita Hazan Blonde Parlaklık Parlaklığı (21 TL)

Soğuk kırmızı saç renkleri

Gölgeler şunları içerir: Gerçek kırmızı, koyu kumral, bordo

Kimin için en iyisi: Kırmızı aslında kaba alt tonlu olanlar için çok gurur verici bir seçenektir.  Kırmızı renkte soluk bir cildiniz varsa, bununla savaşmaya çalışmak yerine bir parıltıya sahip olmanızı sağlar.  Sıcak, şeftali tenli olanların da cildinin daha soğuk, auburn kırmızısı ile uyumlu olur.

Öte yandan esmer tenli bayanlara çok yakışmaz.

Soğuk kahverengi saç renkleri

Tonları: Koyu çikolata, kestane, koyu kumral, mocha

Kimin için en iyisi: Genel olarak kahverengi ile kötü görünmek çok zor, çünkü neredeyse evrensel olarak doğal bir renktir.. Fakat daha soğuk tonlar, sarı ten rengi daha fazla soluk görünmesini sağladığı için sıcak cilde sahip olanlarda özellikle dikkat çekiyor. Ayrıca, daha derin bir cilde sahip olan kızlar için, siyahtan derinlere, mocha kahverengiden (ideal olarak çok tonlu vurgularla) hafif, yumuşak bir etkiye sahip olabileceğini de ekliyor.

Sıcak kırmızı saç renkleri

Tonları: Çilek sarı, bakır, kehribar, pas, bakır

Kimin için en iyisi: Çilek sarı saç tonları beyaz ve nötr cilt tonlarında harika. Altın rengi bir dokunuşla kremsi ve sıcak bir renk elde etmek için soğuk ve sıcak tonları karıştırabilirsiniz. Ayrıca soluk cildin serin tonlarına karşı koymak için hafif ve sıcak bir kırmızı rengi tavsiye edebiliriz. Bu renk tonları, derin bir cilt yeşili gibi görünmeye eğilimlidir, bu yüzden kırmızıya gitmek istiyorsanız (Rihanna’yı düşünün) daha havalı, kahverengi tonlu bir kumral seçin.

Bakınız: Herkesin Seveceği 12 Bakır Saç Rengi Modeli

Sıcak kahverengi saç renkleri

Tonları: Karamel, bal, altın kahverengi, kehribar, maun, tarçın

Kimin için en iyisi:  Özellikle orta tenli olanlar için bu renk aralığını tavsiye edebiliriz, ancak soluk görünmekten kaçınmak için cildinize tezat oluşturan bir gölge seçmeniz gerekir.  Karamel gölgeler soluk beyaz cilt tonlarıyla daha iyi uyum sağlar, onlarda daha fazla sarı ve yeşil tonları vardır. ” Bu renk, bir tabanda ya da doğal olarak karanlık olan köklerde karamel gölgeler gerçekten çok güzel görünüyor.

siyah saç renkleri

Gerçek siyah, espresso, mavi-siyah, meyankökü

Kimin için en iyisi: Saç rengi dünyasında, siyah tek bir not seçeneği değildir — farklı tonlar ve vurgulamalar ince çeşitlilik ekler. Bunun gibi daha soğuk bir gölge,  soğuk tonlu cilde sahip olanlar için biraz sert olabilir, ancak daha sıcak veya nötr alt tonları olanlar için, cilt üzerinde dramatik, porselen bir etkiye sahiptir. (Aynı şey zeytin cildi için de geçerlidir.)

Sıcak siyah saç renkleri

Koyu moka, kahverengi-siyah

Kimin için en iyisi: Soğuk siyahlar derin bir cilt üzerinde harika görünmekle birlikte, çikolata tonları gölge eklemek aynı zamanda onu ısıtmanın da gurur verici bir yoludur. Ve gerçekten de koyu renk  isteyen  nötr  ve soğuk bir cilde sahip olanlar, daha önce de belirtildiği gibi, daha soğuk bir şey yerine bu ton aralığında bir ton seçmelidir.

Pastel saç renkleri

Gölgeler: Kalbinizde ne olursa olsun

Kimin için en iyisi: Gökkuşağı renginde saçlar için, tek gerçek kural hayal gücünün vahşi kalmasına izin vermektir. Demek ki, akılda tutmak için bazı işaretçiler vardır.  Daha koyu renkler, pastel gölgelerle eşleştirilirse, akmış görünme  eğilimindedir, doygun tonlar daha derin cilt tonlarını geliştirir. Soluk ten rengi bir cilt için, daha canlı ve doygun tonlar olmalıdır:  fuşya, macenta, vb gibi mücevher tonları. Mavi saçlar, altın tenli olanlara özellikle çok yakışır.. Ancak, şeker renginde tonlar hakkında hatırlamanız gereken en önemli şey: Hızlı bir şekilde solar, bu nedenle raf ömrünü mümkün olduğunca uzatmak için renk koruyucu ürünler kullandığınızdan emin olun.

[galeri_url]

Bir önceki yazımız olan 5 Genç Gösteren Saç Renkleri 2019 başlıklı makalemizde 2019 saç renkleri, genç gösteren saç renkleri ve saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen