saç renkleri

Cilt Tonunuza Uygun En iyi Mavi Saç Rengi Nasıl Seçilir

Mavi saçlar 2019 moda saç renklerinin en havalı olanı. Kendine özgünlük ve cesaret gösterir, ancak diğer sıra dışı saç renkleri gibi dikkat çekmeden. Şu anda özellikle Lady Gaga ve Kylie Jenner gibi ünlü kadınların sayesinde mavi saç rengi daha popüler hale geldi.

Biz kış simli mavi saç boyasının büyük hayranlarıydık, 2019 ilkbahar ve yaz aylarında kobalt ve menekşe mavisi gibi daha doygun varyasyonları tercih ediyoruz. Bu günlerde mavi saç boyası ayrıca sarı aydınlatıcı gölgeler, sombres ve balyaj gibi modern saç boyama tekniklerine de dahil edilebilir . Ayrıca mavi saçların cilt tonunuza çok yakışacağını düşünüyorsanız, o zaman bir değişiklik yapmanın zamanı gelmiştir.

Saçınızı mavi renkle boyamayı düşünüyorsanız, mavi saç boyasını kullanmaya yönelik en kapsamlı rehberle size yardımcı olmak için buradayız! Mavi saçlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi baştan sona ele alacağız: cilt renginize göre en iyi mavi saç tonunu seçmenize yardımcı olacağız, size boyama için bilmeniz gereken her şeyi öğreteceğiz .Evde mavi saç ve mavi saçınızın canlılığını olabildiğince uzun süre korumanız için size tüm ipuçlarını ve püf noktaları vereceğiz.

Cilt Tonunuza Uygun En iyi Mavi Saç Rengi Nasıl Seçilir
Cilt Tonunuza Uygun En iyi Mavi Saç Rengi Nasıl Seçilir

Yeni saçlarınızla kendinizi şık hissetmenizi sağlamak için bazı makyaj ve moda ipuçlarını da ekledik, çünkü yoğun renklerin  tamamlanması ve eşleştirilmesi gerekiyor! Tüm mavi saç renkleriyle ilgili fikrinizi değiştirirseniz, mavi saç boyasını evdeki saçlarınızda nasıl çıkaracağınıza ilişkin talimatlar da ekledik.

Ayrıca size ilham verecek ve mavi saçların kullanılabileceği farklı yolları gösterecek bazı fotoğraflarımız var.

Cilt Tonunuza Uygun En iyi Mavi Saç Rengi Nasıl Seçilir

Moda saçlara dalmayı düşünürken, cilt tonunuzu dikkate almak çok önemlidir . Hemen hemen herkes mavi saç rengini kullanabilir, ancak bu, mavinin her tonunun uyacağı anlamına gelmez. Cildinizin altı tonlu tonu ve daha az miktarda, kullanmak istediğiniz mavi saç boyasının belirli bir tonunu seçerken karanlığın her ikisi de dikkate alınmalıdır.

buz mavi saç renkleri 2019
buz mavi saç renkleri 2019

Daha kolay kısmıyla başlayacağım: cildinizle ne kadar aydınlık veya karanlık olduğuna göre doğru mavinin gölgesini seçme. Burada belirli bir kural yoktur, ancak şunları aklınızda bulundurmak istersiniz: saçınız ve cildiniz dikkat çekmek için rekabet etmemelidir.

Bu cildiniz oldukça açıksa, saçınızın çok açık pastel mavi olmasını istemeyeceğiniz anlamına gelir, çünkü o zaman saçlarınızın sizi soluk gösterme riski vardır. Bir dokunuşta koyu olan ve mavi siyaha kadar uzanan mavi saçlar harika görünecek! Parlak masmavi veya gök mavisi saç renklerini de düşünün!

• Cildiniz orta tonda ise, hem pastel maviler hem de koyu maviler inanılmaz görünürken, orta maviler yalnızca iyi doygunlukta çalışırlar.

Son olarak, çok koyu tenli olanlar, dramatik bir bebek mavisi ile cildini aydınlatmak veya  anime karakterleri gibi bir kraliyet mavisi ile kanalize etmek isteyebilirler. Bununla birlikte, lacivert bir saç boyası, derilerine karşı etkileyici olabilir.

Her Cit Tonu İçin Mavi Saç

• Cildinizde açık görünen, pembe renkte çok fazla kızarıklık ve damarlar varsa, cildinizde kızarıklığı vurgulayacak elektrik veya yeşil renkli mavilerden uzak durmak isteyeceksiniz. Bunun yerine, cildinizle daha uyumlu bir tonda görünmesini sağlamak için uyumlu bir şekilde çalışacak olan gerçek maviler ve mor-eğimli maviler tercih edin.

Cilt Tonunuza Uygun En iyi Mavi Saç Rengi
Cilt Tonunuza Uygun En iyi Mavi Saç Rengi

• Altın veya sarı alt tonları olan ılık bir cilde sahip olan, cildi  biraz yeşilimsi gibi görünen damarlara sahip olanlarda, gerçek kraliyet mavisi akarken, oldukça pürüzsüzleşecek olan mavi saç boyası hem yeşil hem de mor renkte  tercih edilebilir.

• Daha sonra derisinde zeytin altı tonları olanlar vardır, bu da cildinin serin veya sıcak olabilen hafif yeşil bir tonu olduğu anlamına gelir. Zeytin teni olan insanlar mor mavi saç renklerinden kaçınmalıdır, çünkü bu hafif kızarıklık yeşil tonları hastalıklı bir şekilde vurgulayacaktır. Bunun yerine, gerçek mavi saç tonlarını, deniz mavisi ve turkuaz gibi yeşil renkli mavileri, cildi güzel bir şekilde tamamlayacak şekilde kucaklamalılar.

• Son olarak, tenlerinde bej pembe tonlu, ne pembe ne de sarıya yaslanan şanslı az sayıda kişi var. Bej altı tonlu olanlar, gerçek maviler, yeşil maviler, menekşe maviler ve aralarındaki herhangi bir şeyle oynayarak (renklerin çeşitli kombinasyonlarının yanı sıra!) Tam renk yelpazesinin keyfini çıkarabilirler.

Evde Mavi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Diğer birçok moda saç renginde olduğu gibi, piyasada bulunan mavi saç boyası neredeyse tamamen yarı kalıcıdır. Bu tür boya doğal saçlara uygulanabilse de, sadece biraz renklenir. Saçınız doğal olarak aşırı derecede açık değilse, çoğu mavi saç görünümü, özellikle saçınızın pastel veya elektrik mavisi olmasını istiyorsanız, ilk önce saçınızı açılması gerektirir.

Eğer doğal olarak koyu renkli saçlara sahipseniz ve mavi bir renk tonu istiyorsanız, saç açma işlemini uygulamalısınız. Kalıcı saç renklerinden farklı olarak, saçınızı ağarttığınız gün boyamak tamamen güvenli ve hatta sağlıklıdır, ancak istediğiniz hafiflik seviyesine ulaşmak için birden fazla ağartma seansı yapmanız gerekiyorsa, bunları uzatmak daha iyidir.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

• Saç açıcı

• Mavi saç boyası – sadece bir renk kullanabilir ya da belirli bir renk elde etmek için mavi saç boyasını biraz yeşil ya da morla karıştırabilirsiniz.

• Karıştırma kabı

• Saç Boyama Fırçası

• Lateks veya plastik eldiven

• Eski bir gömlek

• Kelebek Saç Tokası

• Duş bonesi veya plastik torba

• Bez

• Vazelin

•  Mavi tonlu şampuan .

• Saç kremi veya bakım maskesi

1. Adım: Hazırlık

• Saçınızı boyamaya karar vermeden önce birkaç gün boyunca yıkamaktan kaçındığınızdan emin olun, özellikle de ilk önce saçlarınızı  açacaksanız.

• Ağartmadan bir gün önce besleyici bir protein maskesi vererek saçınızı mümkün olan en iyi duruma getirin.

• Saçınızı mavi boyamak için ihtiyacınız olacak tüm aletlere sahip olduğunuzdan emin olun.

• Saçınız için istediğiniz mavinin tam gölgesini elde etmenizi sağlayacak mavi saç boyalarının tam karışımını seçtiğinizden emin olun.

•   Buraya saçlarınızı sağlam, tamamen renkli bir renkle boyamak için talimatlar vereceğim, ancak yalnızca uçlarını veya birkaç çizgi şeklinde boyamak isteyebilirsiniz. Ayrıca saçınızın yalnızca birkaç bölümünü ağartmayı da düşünebilirsiniz, böylece saçınızı mavi boyadığınızda bazı yerlerde daha açık ve diğerlerinde daha koyu olur. Başlamadan önce biraz düşünün!

2. Adım: Saçı açma işlemi

• Başlamadan önce, ellerinizi korumak için eldivenler giyin ve eski bir düğmeli gömlek giyin.

• Seçtiğiniz ağartma kitindeki talimatlara ulaştığınızdan emin olun, çünkü talimatlar kitten kite çok geniş ölçüde farklılık gösterir.

•Çamaşır suyu hazırlayarak başlayın. Kitte, bir karıştırma kabına dökmeniz gereken bir toz ve bir geliştirici olmasını ve ardından topaksız pürüzsüz bir karışım elde edene kadar karıştırmak için saç boya fırçanızı kullanmanızı öneririz. Çamaşır suyu yaklaşık bir dakika bekletilir.

• Saçınızı bölümlere ayırın. Genellikle saçın kulağından diğer kulağa taç boyunca ve yine merkezde ayrılmasını öneriyoruz, bu nedenle dört eşit bölüme sahip olsanız da, eğer saçlarınız çok ince olursa, sadece ön ve arka bölümler yapabilir, çok kalınsa bunun yerine beş veya altı bölüme ayırabilir.

• Saçın ön bölümlerinden biriyle başlayarak klipsi çıkarın ve saçınızı açmaya başlayın. saç açıcıyı saçınıza, birkaç santimetre genişliğinde olan daha küçük alt bölümlerde uygulayın. Köklere veya saç derisine çok yaklaşmamanızı tavsiye ederiz, bu yüzden saç açıcıyı saç dibinden bir santimetre uzakta uygulanarak başlayın. Fırçanızla, ağartıcıyı saçın sonuna kadar aşağı çekin.

• Saç açının tamamen saçı doygun hale getirdiğinden ve saç tellerinin her tarafını kapladığından emin olun. Eldivenli parmaklarınızla bir miktar ovalayarak tamamen saçınızı kapladığından emin olun.

• Tüm saç bölümlerini ağartıcı ile kaplamayı bitirinceye kadar boyama işlemine devam edin ve ardından klipsleyin. Daha sonra saçın bir sonraki bölümüne geçebilirsiniz.

• Başınızı tamamen ağartıcıyla kaplatıp tüm saç bölümlerine uyguladıktan sonra, başınızı duş bonesi ile örtün ve saça işlemesine izin verin.

• Yaklaşık on dakika sonra duş bonesini çıkarın ve nemli bir bez kullanarak biraz ağartıcıyı biraz saçtan çıkarın. Saçınızın ne kadar hafif göründüğünden memnunsanız, saçınızı durulama işlemine geçebilirsiniz. Eğer saçlarınız istediğiniz kadar açılmadıysa  saç tokasını ve boneyi geri takın ve tekrar kontrol etmek için 10 dakika daha bekleyin.

• Zamanı geldiğinde duşa girin ve saçınızı ılık suyla yıkayın. Tüm ağartıcıların giderildiğinden ve saçın turuncu veya pirinç gibi görünmemesini sağlamak için saçınızı tonlandırıcı bir şampuanla şampuanlayın .

Adım 3: Boyama

• Beklemeye gerek yok! Yarı kalıcı boyalar normalde nemli saça uygulanabilir, bu nedenle saçınızı hafifçe havlu ile kurutun. Sadece mavi saç tonunu tercih ediyorsanız, kuru saçla başlayabilirsiniz.

• Ancak, başlamadan önce eldivenlerinizi, kirlenebilecek bir tişörtünüzü giyin ve cildinizin lekelenmesini önlemek için saçınızın çevresini vazelin ile hizaladığınızdan emin olun.

• Daha koyu veya daha canlı maviden ziyade pastel mavi saçları hedefliyorsanız, mavi saç boyasının bir bölümünü veya tercih ettiğiniz boyaları bir karışım kabında 3 kaşık saç kremi ile birleştirerek zayıf bir boya karışımı hazırlayın. .

• Saçınızı daha önce ağartmak için yaptığınız gibi ayırın  3, 4, 5 ya da saçınız için gerekli olduğunu düşündüğünüz birçok bölüm.

• İlk klibi açın ve bu kısımdan saçların daha küçük bir bölümünü ayırın. Saç boyama fırçanızı mavi saç renginize batırın ve saç derisine mümkün olduğunca yakın başlayarak rengi uygulamaya başlayın.

• Fırçayla, rengi uçlara doğru aşağı çekin ve saçın tamamını kaplamak için gerekirse fırçayı boya ile yeniden yükleyin.

• Eldivenli elinizi kullanarak, saçın tamamen kaplandığından emin olmak için mavi saç rengini biraz saç yığınına masajla uygulayın.

• Bu işlemi bir sonraki saç alt bölümüyle tekrarlayın. Saçın tüm bölümünü mavi saç boyasıyla kapladıktan sonra, geri çekin ve bir sonraki kısma geçin, saçları daha küçük alt bölümlerde tekrar boyayın.

• Başınız tamamen mavi saç boyasıyla kaplandıktan sonra, işlem yapması için zaman verin. Açılacak saçlar için normalde 10-15 dakika yeterlidir; ama açılmamış saçların rengini değiştirmek en az yarım saat sürer.

• Karışıklık yapmaktan kaçınmak için, saçlarınızı duş bonesiyle başlığıyla örtün – aksi halde mavi saç boyası temas ettiği her şeyi lekeleyebilir!

• Yeterli zaman geçtikten sonra, duşa girin  ve mavi saç boyasını ılık suyla durulayın. Saçınızı şampuanlamaktan kaçının.

• Duştan çıkın ve saçınızı hafifçe kurulayın. Saçınıza zarar vermekten endişe duyuyorsanız bunun yerine pamuklu bir tişört kullanabilirsiniz.

• İiyi bir şekilde boyandığından emin olmak için saçınızı inceleyin. Herhangi bir hata yaptığınızı düşünüyorsanız, hataları düzeltmek için biraz daha mavi saç boyasına geri dönün. Ondan memnunsanız, o zaman gidip biraz fotoğraf çekin ve dünyaya yeni saç renginizi gösterin!

Mavi Saç Boyamanızı Korumak İçin İpuçları

Mavi saç boyası, en hızlı solan saç boyalarından biridir, bu nedenle taze ve canlı görünmesini sağlamak için biraz özen ve bakım gerektirir.

• Saçınızı boyadıktan sonra ilk birkaç gün şampuanlamaktan kaçının, çünkü şampuan uygulamak için çok çalıştığınız birçok mavi saç boyasını giderir.

• Genel olarak, saçınızı yıkama sıklığını azaltmak isteyeceksiniz, çünkü her saçınızı şampuanladığınızda, bazı mavi saç boyaları kaçınılmaz olarak akacaktır.

• Saçınızı şampuanladığınızda, sülfatsız bir şampuan kullandığınızdan emin olun. SLS ve SLES gibi sülfatlar saçınızı ve saçınızı sağlıklı tutan yağları ciddi şekilde soyabilir. Eğer yoksa sadece saç kremi ile birlikte yıkamak saçınız için en sağlıklı şey olabilir.

• Duş alırken soğuk veya ılık su kullandığınızdan emin olun, çünkü sıcak su saçınızın tırnak etlerini açar ve mavi saç boyasının kurumasını sağlar. Ayrıca saçlarınızı genel olarak daha sağlıklı bir şekilde tutar.

• Saçınızı evde de kolayca tazeleyebilirsiniz. Üç bölüm saç kremi veya bakım maskesini 1 bölüm mavi saç boyası ile birleştirerek kendi renk tazeleme işleminizi karıştırın ve saçınıza normal olarak bir bakım maskesi uygulayacağınız şekilde uygulayın. 5-10 dakika beklettikten sonra durulayın ve renginiz eski canlılığına geri dönecektir. Bunu haftada bir kez yapabilirsiniz.

• Kökleri koyu mavi tutmak, mavi saçlarınızı daha sağlıklı tutmanın ve bakımı kolaylaştırmanın başka bir yoludur. Salondan kaçmak zorunda kalmayacaksınız, köklerinize dışarı atmaya başladıklarında köklerinizi boyamak zorunda kalmayacaksınız – bunun yerine, saçlarınızı çatlamadan karıştırabilmeleri için mavi bir yıkama yapabilirsiniz. Sombre ve balayage saç stilleri, bunu yapmak için özellikle şık bir yoldur, çünkü koyu mavi kökler saçınızın geri kalanına çok derinlik verecektir.

• Özellikle saçlarınız da ağartılmışsa, aşırı ısı şekillendirmesinden kaçındığınızdan emin olun. Saçınızı her seferinde bir kez nazikçe kurutabilirsiniz, ancak yoğun ısı saçınıza zarar vereceğinden düzleştirme ve kıvrılma demirlerinden uzak durun.

• Düzenli olarak protein bakımından zengin saç maskeleriyle maskelenmek harikalar yaratacaktır, tıpkı saçlardaki proteinlerin beyazlatılmasından sonra saçları daha zayıf ve kırılgan bırakır.

• Saçınızı havluyla kurutmaktan yerine eski bir pamuklu tişört kullanmaya geçin. Havludaki pürüzlü kıllar saç tellerine zarar verebilir ve renklerin solmasına neden olurken, T-shirt hem saçlarınızda hem de renginizde daha yumuşak olur.

Mavi Saçlar için Moda ve Stil İpuçları

• Şüphe ettiğinde, siyah her zaman güvenli bir renk seçimidir. Kendinizi boğulmuş hissediyorsanız veya mavi saçlarınızın tüm dikkatini çekmesini istiyorsanız, sadece son derece memnun edici nötr renkler giyin.

• Beyaz veya gri gibi diğer nötrler de, mavi saçınızla, amaçsız görünmeden eşleşecek mavi kot gibi güvenli seçimlerdir.

• Mavi saç rengini kullanmaya karar verdiyseniz, rengi sevmeniz olasıdır! Bu durumda, renk tekerleğine bir göz atın ve mavi içeren çeşitli renk engelleme kalıplarıyla oynayın .

• Ana renkler, tamamlayıcı renginde olduğu gibi, özellikle mavi saçınıza karşı çarpıcı görünecek: turuncu. Yalnızca bir renk giyecekseniz, bunlardan birini seçin.

• Daha hafif ve renkli bir görünüm için, deniz mavisi ve çivit ayırmalarını eşleştirerek benzer bir renk düzeni seçin.

• Ayrıca, mavinin daha koyu ve açık tonlarını kullanan tek renkli bir görünüm de seçebilirsiniz.

• İlham almak için Instagram üzerindeki #bluehair etiketini inceleyin ve kızların ne giydiğini görün!

Mavi Saç Renkleri ve Modelleri 2019 2020

2019 mavi saç renkleri
2019 mavi saç renkleri
açık mavi saç rengi
açık mavi saç rengi
Cilt Tonunuza Uygun En iyi Mavi Saç Rengi Seçimi
Cilt Tonunuza Uygun En iyi Mavi Saç Rengi Seçimi
gece mavisi saç renkleri 2019
gece mavisi saç renkleri 2019
gümüş mavi saç rengi
gümüş mavi saç rengi
Kobalt Mavisi Balyajlı saç rengi
Kobalt Mavisi Balyajlı saç rengi
koyu denim mavi saç rengi
koyu denim mavi saç rengi
koyu denim mavisi saç renkleri 2019
koyu denim mavisi saç renkleri 2019
küllü gri mavi saç rengi
küllü gri mavi saç rengi
küllü mavi saç renkleri 2019
küllü mavi saç renkleri 2019
mavi beyaz saç rengi
mavi beyaz saç rengi
mavi saç rengi evde nasıl elde edilir 2019
mavi saç rengi evde nasıl elde edilir 2019
mavi saç rengi stil ipuçları
mavi saç rengi stil ipuçları
mavi saç rengi
mavi saç rengi
mavi saç renkleri 2019
mavi saç renkleri 2019
mavi saç renkleri ve modelleri 2019
mavi saç renkleri ve modelleri 2019
mavi saç renkleri ve modelleri
mavi saç renkleri ve modelleri
okyonus mavisi saç rengi
okyonus mavisi saç rengi
trend mavi saç renkleri 2019
trend mavi saç renkleri 2019
trend mavi saç renkleri
trend mavi saç renkleri

Bir önceki yazımız olan 12 Nefes Kesen Saç Rengi Trendleri 2019 başlıklı makalemizde saç rengi trendleri ve saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen