cilt bakımı

Ciltten Saç Boyası Nasıl Çıkarılır

Ciltten Saç Boyası Nasıl Çıkarılır ?

Birçok kadın evde saçlarını boyamaya alışıktır. Bu nedenle, saç boyasının deriden nasıl çıkarılacağı sorusuna aşinadırlar? Boya renk izleri çoğunlukla ellerde, alın, kulak ve boyunda kalır. Tabii ki, saçları boyamadan önce bu bölgelere özel bir krem sürmeniz tavsiye edilir. Ama bu da yardımcı olmuyor. Ciltten saç boyası nasıl çıkarılır? Igora çıkarıcı  vb.  kimyasal saç boyası çıkarıcı özel ilaçlar vardır. Onlar kusursuz, ama oldukça pahalıdır. Makalemizde devam ederek  pahalı ürünleri satın almamak için saç boyasının ciltten nasıl çıkarılacağını okuyabilirsiniz.

ciltten saç boyası nasıl çıkartılır 2019
ciltten saç boyası nasıl çıkartılır 2019

Ciltten Saç Boyası Nasıl Çıkarılır

1. kozmetik süt veya losyon

Saç boyasını, kozmetik cilt sütü veya losyon ile ciltten  kolayca çıkarılabilir.

2.Alkol

Yüzdeki saç boya izlerini etkili bir şekilde çıkaran alkoldür. Sıcak bitkisel yağda ıslattığınız pamuğu ( zeytin veya ayçiçeği) alkole batırp cildinizden nazikçe silerek çıkarın.

ciltten saç boyası nasıl çıkartılır
ciltten saç boyası nasıl çıkartılır

3. Limon

Bir parça limonla saç boya izleri olan bölgeleri ovalayın ve suyla yıkayın.

4. diş macunu

Diş macununun bileşimi temizleme aracı içerir. Bununla birlikte, ciltteki saç boyası izlerini de kaldırabilir. Ayrıca, cildi tahriş etmez.

5. Karbonat

Karbonat, açıcı özellikleri ve lekeleri çıkarılmasıyla bilinir. Ciltteki saç boyası lekelerini temizlemek için yumuşak bir kıvam elde etmek için karbonata gerekli su oranları eklenir (2 çay kaşığı karbonata 1 yemek kaşığı  su) ve karıştırılır. Hazırlanan karışım, lekelere pamukla tatbik edilir ve iyice çok bastırmadan ovalanır.

6. Alkollü ıslak mendiller

Bu durumda ve her zamanki gibi ıslak mendil, özellikle alkol ile daha iyi yardımcı olur. Sadece yeri hafifçe ovalamanız gerekir.

 

Bir önceki yazımız olan Açık gözenekler için maske tarifleri başlıklı makalemizde açık gözenekler nasıl kapanır, beyaz kil maskesi ve cilt hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen