Genel

Çoğu Kocanın Unuttuğu 5 Şey

Eşlerimizi dinlemek konusunda genellikle berbat bir iş çıkarıyoruz, bu yüzden dün yaptığımız konuşmayı, unutmaya meyilliyiz. Ancak, erkeklerin unuttuğu çok daha ciddi şeyler var. Bunlar, hatırlayamazsak bir evliliği mahvedebilecek türden şeylerdir.

İşte çoğu kocanın unuttuğu ve bir evliliği mahvedebilecek 5 şey.

  1. Aşk bir duygu değildir;

Aşkı genellikle bir duygu olarak düşünürüz, ama öyle değildir. Beni yanlış anlamabirine ilgi duymak romantik ilişkilerde önemlidir. Ama bu aşk değildir. Aşk senin seçtiğin bir şeydir. Ve evlilikle, onu tekrar tekrar seçersiniz.

  1. Her zaman yanlış kişiyle evleniyorsun.

Ruh ikizinle evleneceğini sandın. Sonra değişti. Ya da belki değiştin. Veya bekleyin ikiniz de değiştiniz mi? Cevap Evet. Evlilik artık aynı kişi olmadığımız anlamına gelir. Evliliğin birincil zorluğu, kendinizi evli bulduğunuz yabancıyı nasıl seveceğinizi ve ona nasıl bakacağınızı öğrenmektir.

Erkeklerin unuttuğu şeylerden biri, durağan bir kişiyle değil, dinamik, büyüyen, değişen bir kişiyle evlenmek için kaydolmadıklarıdır. Erkekler de dinamik, büyüyen, değişen insanlardır.

  1. Umutları değil, yeminleri paylaşmamızın bir nedeni var.

Evlendiğimizde, neden birlikte yaşamlarımıza dair umutlarımızı paylaşmak yerine karşılıklı yeminler ederiz? Çünkü evlilik zor. Evliliklerin büyük çoğunluğu kolay olmuyor. Tercihlerinizi bir başkasının iyiliği için bir kenara bırakmak için düzenli bir isteklilik gerekir. Karınızın beklentilerinizi karşılayamadığını kabul etmeniz için sizi zorlar. Bütün bunlarda birbirimize bağlı kalacağımıza, birbirimizi seveceğimize ve ortaklarımızın iyiliği için çalışmaya söz veriyoruz.

  1. Her hikayenin iki tarafı vardır.

Hepimiz kendi bakış açılarımıza karşı önyargılıyız. Biz sadece gördüğümüzü görüyoruz. Başkasının bakış açısını görmek zordur. Erkeklerin unuttuğu şeylerden biri, her hikayenin iki tarafı olduğudur.

Birkaç istisna dışında, evlilikteki zorluklar asla bir kişinin suçu değildir. Eşinizin yaptığı ve sizi çıldırtan bir şey varsa, sormanız gereken ilk soru şudur: “Bizi olumlu yönde hareket ettirebilecek ne gibi bir değişiklik yapabilirim?”

  1. Gitmeye değer hiçbir yerin kestirme yolu yoktur.

Kısayollar uzun gecikmeler yapar.” Çoğu erkek harekete geçmek için motive olur. Dün bir şeylerin değişmesini istiyoruz. Ancak erkeklerin unuttuğu şeylerden biri, hayattaki en iyi şeylerin genellikle biraz zaman almasıdır. En hızlı yiyeceğin en ucuz olmasının veya yıllanmış şarabın daha iyi olmasının bir nedeni var. En iyi şeyler zaman alır. Bu evliliğiniz için geçerlidir.

Bir önceki yazımız olan Ani Baş Dönmesine Ne Sebep Olabilir? başlıklı makalemizde Ani Baş Dönmesine Ne Sebep Olabilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen