Stil Önerileri

Culottes: Yazın modaya uygun pantolonları giyiyoruz

Culottes, baharın sunduğu en güzel pantolon modelleri arasındadır ve size bu trend parça hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız

Hepiniz tüm  şık pantolonları bilirsiniz ki onları kolayca etek olarak değerlendirebilirsiniz – bu bir culotte. Günümüzün pantolon etekleri farklı tarzlara ve vücut tiplerine uyar. Bu yüzden pratik olarak gerçek anlamda çok yönlü! Hem ofis hem de sokak stili görünümleri için mükemmel bir uyum sağlar ve bu nedenle hem kışın hem de yaz sezonunda  popüler olan pantolon etekler bu yazda  sadık bir arkadaştır. Klasik olan bu pantlonları, her kadın doğru stilde gardırobunda en az bir tane  bulundurması gerekir. Bu zarif parça hakkında küçük bir araştırma yaptık ve popüler pantolon modelleri neler, vücudunuzu  mümkün olabileceğinden düzgün gösterecek stilleri seçtik. Ayrıca vücut şekillerine göre uygun culottes pantolon nasıl seçilir ve nasıl giyilir tüm stil önerileri bu yazımız da….

Yazlık Culottes Pantolonlar 2019 2020
Yazlık Culottes Pantolonlar 2019 2020

Culotte: Aslen bir erkek pantolonu!

Culotte aslen erkekler için saf bir pantolondu. Ancak bu günlerde sokakta bu kadar geniş pantolon giyen bir adam görmek fikri kuşkusuz eğlenceli. Elbette, culotte her zaman bugün bildiğimiz gibi görünmüyordu. 300 yıldan fazla bir süredir tarih bugün ona olanı yaptı – olmazsa olmaz! “Culotte” adı, sesin zaten önerdiği gibi Fransızca’dan geliyor. Bu nedenle “Külott” olarak telaffuz edilir. “Cul”, “kalça” anlamına gelir . Soylular, kadife ya da ipek gibi kumaş eşyalarını taşırken, deri modeli onlara eşlik etti. Sıradan insanların çoğu pantolonunu çoğunlukla keten veya yün giymişti, bu yüzden culotte Batı Avrupa’nın da genel pantolonuydu. 20. yüzyıla kadar şenlikli günlerde hala giyildi ve o zamandan beri çok şey değişti ve bulduğumuz gibi: her durumda daha iyisi için! Çünkü geniş pantolonlu etek, bizi kadınlarda orijinal modelden daha çok övgüyle karşılıyor.

Yazlık Beyaz Culottes Pantolonlar 2019 2020
Yazlık Beyaz Culottes Pantolonlar 2019 2020

Culotte’nin kesimi

Culotte’un uygunluğu söz konusu olduğunda, manevra için çok az yer var, çünkü her zaman çok ileri gidiyor. Bazı modeller bacağına daha yakın olmasına rağmen , bu giysinin çoğunluğu çok hacimli şekiller alır. Bununla birlikte, farklı malzemeler çeşitlilik sağlar. Pamuk, deri veya ipek olsun – seçimler çok çeşitli. Ancak Culotte’un ayağınızın bileğinden mümkün olduğunca uzağa ulaşması gerekir. Bazı modeller sadece bacağın ortasındaki yere erişebilir. Buna karşılık, 17. ve 18. yüzyıllardaki erkeklerin modasındaki pantolon, daha önceki zamanlarda hala çok dardı ve dizin hemen altında sona erdi.

Yazlık Beyaz Culottes Pantolonlar 2019 2020
Yazlık Beyaz Culottes Pantolonlar 2019 2020

Culotte doğru şekilde nasıl giyilir?

Culotte birçok farklı kesim, varyasyon ve en farklı kumaşlardan elde edilebilir. Modele bağlı olarak, görünüm farklı. Genel olarak, pantolon eteğin şekillendirilmesi oldukça kolaydır. Bu tam olarak pantolonun ofis için olduğu kadar şehirdeki bir randevu veya alışveriş gezisi için de mükemmel olması nedeniyle. Klasik stil için iki olası kombinasyon var. Hacimli kesimi birçok kadının vücut eğrilerini kapsıyor, bu  bazı bayanlar için bir avantaj olabilir, fakat diğer kadınlar için küçük bir dezavantaj. Çoğu vücut şekli için, belin üzerinde durması daha da önemlidir. Culotte ne kadar fazla kesilirse, o kadar önemlidir belinize odaklanmalıdır. Örneğin, kısa crop bir üst veya bir kemer çok iyi olur. Ayrıca  dar saran gömlekler , bluzlar veya üstleri bu pantolon ile birlikte ideal bir tasarım ortağıdır. Geniş ve uzun üstleride culotte pantolonlar ile giyerek süper rahat ve şık bir sokak stili  yaratır. Diğer tüm stiller ise: kemer içine bluz ve tişört ve bu geniş pantolon etekler ile kombinlenebilir.

Yazlık Culottes pantolonlar 2019 20
Yazlık Culottes pantolonlar 2019 20

Culottes pantolon için doğru ayakkabı

Ayrıca ayakkabı açısından culottes’ler için çok şey mümkündür. Örneğin, beyaz spor ayakkabılar her zaman işe yarar , ancak terlikler , babetler  oldukça şık bir seçenektir .  Pazar günü brunch için, alışveriş gezisi ve hatta bir özle bir tarih için mükemmeldir. Pantolon eteğinin uzun ve daha ağır modelleri için, hafif ve görsel olarak ince ve hafif ayakkabı modelleri seçmelisiniz. Çünkü: ayakkabı ne kadar ince olursa görünüm o kadar zarif ve kadınsıdır. Ofiste culotte için güzel topuklu ayakkabılar ve sevimli bir bluz veya beyaz bir tişört birleştirebilirsiniz. Aynı anda hem şık hem de ciddi göründüğünüz mükemmel iş stili.

yazın modaya uygun Culottes pantolonları giyiyoruz
yazın modaya uygun Culottes pantolonları giyiyoruz

Küçük bir ipucu: Victoria’s Secret modellerinde uzun bacakları gibi kutsanmamış tüm bayanlar culotte’un bacakları daha da kısa gösterdiğini hatırlamalıdır. Bu nedenle: Bu pantolonlarda bacaklarınızı uzun ve ince görmek isterseniz, kesinlikle topuklu ayakkabı giymelisiniz!

Bu yaz bu kot pantolon eteklere güveniyoruz

Çok özel bir Culotte modeli çok popüler: kot pantolon! Bunlar çok çeşitli ve 2019 yaz yeni sezonunda geliyor ve önümüzdeki sıcak aylara daha da fazla ilgi duyuluyor olacak. Klasik mavide, beyaz kotta veya modaya uygun pastel tonlarda olabilir. bu  trend parçalar hemen bize şık ama süper rahat bir görünüm verir. Stil verirken, örneğin sevimli puf kollu beyaz bluzlar ve beyaz spor ayakkabılar giyebilirsiniz , fakat aynı zamanda daha şık durumlarda, kot pantolonun sadık bir arkadaşıdır. İpek bluz ve zarif askılı sandaletler için heyecan verici bir kontrast yaratır ve moda blogcularına ve sokak stili profesyonellerine sizde kolayca ayak uydurabilirsiniz.

Culottes kot pantolonlar 2019 20
Culottes kot pantolonlar 2019 20

Siz denim hayranı değil misiniz? Elbette, yoğun denimin sahip olması gerekenlere ek olarak, akan kumaşların klasik modellerin olduğu pantolon etekler de var. Bej, haki veya zeytin yeşili renklerinde yazlık culottes pantolon satın alabilirsiniz.

Culottes kot pantolon modelleri 2020
Culottes kot pantolon modelleri 2020

Culottes pantolon her mevsimde kullanılabilir

Soğuk günlerden bahsetmek: Bahar oldukça değişkendir ve özellikle sabah ve akşam saatlerinde, sıcaklıklar yine oldukça düşük olabilir. Bu günlerde, pamuk gibi biraz daha kalın malzemelerden yapılmış culottes mükemmel çözümdür. Ancak daha ince modellerden vazgeçmek zorunda değilsiniz – yalnızca altında bir tayt giyin, böylece en sevdiğiniz modelleri daha soğuk günlerde bile giyebilirsiniz. Başka bir alternatif, sadece pantolonun alt kenarının üzerinde biten şık botlardır. Buna karşılık, önümüzdeki sıcak aylarda mutlaka daha rahat ve stil için çok yönlü olması gerekir. Daha hafif kumaşlar ve daha fazla kesim sayesinde culotte sıcak mevsimde rahattır. Özellikle ofisteyken pantolon gerçek bir nimettir. Çünkü pantolonun genişliği, fazla güneşi almadan yeterince serinlik ve koruma sağlar.

vücut şekillerine göre culottes pantolon seçimleri

Culotte ile ilgili en iyi şey: Gerçekten herkes için uygun duruyor! Onları vücut şekil türünüze göre giyerseniz, pantolonlar gerçek bir vücut güzelleştiricidir ve size özellikle hangi modeli ayarlamanız gerektiğini söyleyeceğiz:

A Vücut Şekli

A-line olan kadınlar, yani omuzlardan daha geniş kalçalara sahip kadınlar ince kesimli pantolonlar ideal bir seçimdir. Ayrıca dikilmiş ceplerden veya uyluk üzerindeki diğer uygulamalardan da kaçınmalısınız. Kıvrım, bacağını görsel olarak uzatır ve inceltir. Bu rakam türünün kısa bayanları için de yüksek ayakkabılar ile giymesi tavsiye edilir. Tüm A-line kadınlar için, hemen hemen her kıyafeti olduğu gibi: belinizi ince şekilde vurgulayın! Bunu yapmanın en iyi yolu, gömleğinizi pantolonun içine sokmak ya da gömleği belinde biten pantolonlarla birleştirmektir. Bir kot veya deri ceket. Belin ötesine geçmeyen, sığ orta bölgenizi daha da vurgulamaktadır.

culottes yaz modası 2019 2020
culottes yaz modası 2019 2020

H Vücut Şekil

Aynı zamanda çok ince olan küçük kavisli kadınlar, culotte stiliyle harika görünebilir. Hacimli parçaları geniş ve uzun üstlerle birleştirebilir ve tüm vücudunuzu kumaşa sarabilirsiniz. Ancak H- parçanız için daha fazla şekil oluşturmak istiyorsanız, geniş bir culotte kısa bir üstle birleştirin, böylece odak bel üzerindedir ve ahenkli bir siluet oluşturursunuz.

Yazlık Culottes Kumaş Pantolonlar 2019 2020
Yazlık Culottes Kumaş Pantolonlar 2019 2020

O Vücut Şekli

Eğer bir O figürünüz varsa dikkatli olun! Çünkü çok ince kesilmiş ve desenli culottes pantolonda istenmeyen sorunlu bölgeleri çıkartabilir. Bunları en iyisi, biraz daha geniş bir üst  ile birleştirin, bu onu bel kemerine iter. Bu vücut merkezini vurgular ve şehvetli bir kum saati silueti vardır. Sizler için topuklu ayakkabılar ile culotte birlikte kullanılmalıdır, çünkü siluetinizi görsel olarak gererler.

vücut şekillerine göre culottes 2019
vücut şekillerine göre culottes 2019

V Vücut Şekli

Omuzlarınız kalçalarınızdan daha genişse, özellikle dolabınızda daha uzun ve daha geniş pantolonlar bulunmalıdır. Vücudunuzun merkezini, sıkı bir üst giyimi pantolonun içine sokarak  yerleştirin . Uzun ve narin kadınlar için üst kısım biraz daha uzun olabilir ve culotte’nin kemerine ulaşabilir.

vücut şekillerine göre culottes pantolon seçimi
vücut şekillerine göre culottes pantolon seçimi

X Vücut Şekli

Kum saati vücut şekline sahip kadınlar kalçalarından ayak bileklerine veya baldırlarına kadar uzanan bir model giyerler. Görsel olarak bir ya da iki kilo aldatmak istiyorsanız, yüksek ayakkabı pantolon etekler  için mükemmel bir seçimdir. En iyi dar kesim bluzları satın alın ve ön belden tamamen gevşek bir gömlek parçası koyun; bu, belin üzerinde durur ve daha ince görünmenizi sağlar.

culottes pantolon nasıl giyilir 2020
culottes pantolon nasıl giyilir 2020

Bir önceki yazımız olan Bodysuits kombin fikirleri 2019 2020 başlıklı makalemizde Bodysuits, Bodysuits kombinleri ve Bodysuits modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen