saç modelleri

Dağınık At Kuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

At kuyruğu modellerinden vazgeçmeyen kadınlar, özellikle de dağınık at kuyruğu saç modeli nasıl yapılır? sorusunu araştırıyorlar. Bu tür modeller için krepe tarağını kullanabilirsiniz. Bu tarak sayesinde saçlarınıza hafif bir dağınıklık kazandırırken aynı zamanda hacimli görünmelerini de sağlayabilirsiniz.

Dağınık at kuyruğu modeli için kuyruğun başlangıç kısmına yoğun bir şekilde krepe atmanız gerekir. Ardından kalın fırçaya sahip olan bir tarağı alarak saçlarınızı taramanız gerekir. Son olarak toplama işlemini gerçekleştir. Daha fazla dalga isterseniz, kuyruk kısmına da krepe atabilirsiniz.

Yarım At Kuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

At kuyruğu modelleri arasında trend olan yarım at kuyruğu modeli, saçların bir kısmı ile yapılan bir saç şeklidir. Saçlarınızın üst taraflarını toplayarak at kuyruğu yapmanız gerekir. Altta kalan kısımları ise serbest bırakmalısınız. Yani saçlarınızın birazı açık, birazı ise toplu kalacaktır.

Dağınık At Kuyruğu Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Dağınık at kuyruğu saç modeli, genellikle oval yüze sahip olan insanlara daha fazla yakışır. Eğer oval bir yüz tipiniz var ise at kuyruğu modellerinin her birini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dalgalı, kahküllü, tepeden ve kabarık modeller, oval yüz şekline sahip olanlar için gayet idealdir.

Dağınık At Kuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Dağınık At Kuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Örgülü At Kuyruğu

Dağınık at kuyruğu modeline farklı bir hava katmak istiyorsanız, örgülü at kuyruğu modelini deneyebilirsiniz. Bunun için saçınızın kuyruk kısmını örmeniz yeterlidir. Klasik bir örgü ile modern bir hava kazanabilirsiniz.

Dalgalı Aksesuarlı At Kuyruğu

Dalgalı at kuyruğuna renk katan bir detay olsun isterseniz, aksesuar kullanımı yapabilirsiniz. Bunun için saç fuları kullanabilirsiniz. Ancak fuları, saçınızın tam dibine bağlamamanız gerekir. Hafif salaş durması, dağınık at kuyruğunun daha da dağınık bir görüntü kazanmasını sağlayacaktır.

At Kuyruğu Modelleri Nelerdir?

Deneyebileceğiniz dağınık at kuyruğu modelleri şunlardır:

  • Burgulu at kuyruğu
  • Kıvırcık at kuyruğu
  • İkili at kuyruğu
  • Ensede at kuyruğu

Gibi modeller de hem özel hem de günlük zamanlarda kullanabileceğiniz saç stilleridir. Bu tarz saç modellerinin modası hiçbir zaman geçmemiştir. Bu yüzden özel bir davet için tercih edebileceğiniz en doğru saç modellerinden biridir.

Bir önceki yazımız olan Islak Saç Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Islak Saç Modeli Nasıl Yapılır?, saç ve saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen