Faydalı BilgilerGelinlik Modelleri

Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Davetiyelerin amacı düğünün zamanını, yerini bildirmek olsa da farklı konsept ve tasarımlar sayesinde artık çok daha farklı amaç taşımaya başlamıştır. Örneğin bir düğün davetiyesine baktığınızda düğünün nasıl bir mekânda ve ortamda olabileceğini anlayabilirsiz. Güzel ve hoş tasarımı olan bir davetiye davetlilerin ilgisini çekebilecektir.

Güzel bir davetiyeye sahip olmak için izlenmesi gereken bir takım önemli  hususlar vardır. Mesela davetiyenizi düğünden 3 ay öncesinde hazırlamanız gerekir. Nedeni ise düğünden yaklaşık olarak 2 ay öncesinde davetiyelerin hazır olması gerekir.

Düğün çiftler için dünyanın en güzel anı olsa da bu anı ölümsüzleştirebilmek ve hiçbir şeyi atlamamak gerekir. Ancak öncesindeki her şeyin de bir telaştır devam ettiğini unutmamak gerekir. Davetiyenizin hazır olması için yerin ve konseptinde belirlenmiş olması gerekiyor. Bu da demek oluyor ki mekan konusunda gerekli olan tüm hazırlıklar tamamdır. Davetiyenizi mekanın özelliklerine göre tercih etmelisiniz. Örneğin bir kır düğünüyse bu durumda davetiyenizin de bu konsepte yakışır şekilde planlanması gerekir. Ancak salon düğünlerinde kullanılacak olan davetiyenin de farklı tasarıma sahip olması gerektiğini unutmamak gerekir.

Düğün mekanına yakışmayacak olan bir davetiye abes bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Düğün davetiyeleri konusunda hizmet veren pek çok marka vardır ve bu markaların bazıları adını herkese duyurmayı başarmıştır. Gerek kağıt kalitesi, gerek baskı kalitesi gerekse tasarım bakımından özen gösteren bu markalar davetiye fiyatlarını da piyasaya göre daha yüksek tutabilirler.

Çiftlerin bu dönemde dikkat ettikleri hususlardan birisi tasarım olsa da aslında fiyatlarında ön planda tutulduğunu düşünmek gerekir. Çünkü düğün hazırlıkları sırasında zaten çok ciddi miktarda para harcaması olacağından dolayı uygun fiyatlar her zaman cazip olmuştur.

Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Düğün davetiyeleri kadar bunların gönderimi de önemlidir. Günümüzde her ne kadar dijital ortamdan davetiyelerin gönderildiğini görebiliyor olsak da aslında örf ve adetlerimizden yola çıkarak davetiyeleri en güzel zarflarıyla ulaştırabilmek her zaman en doğru yöntemdir.

Sonuç olarak toparlayacak olursak bu en mutlu gününüzde yanınızda olmasını istediğiniz insanlara düğünün şıklığını en güzel şekilde sunmak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Stresten Kurtulmak İçin 7 Öneri? başlıklı makalemizde stres ve Stresten Kurtulmak İçin 7 Öneri? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen