Makyaj

Derin Gözler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Derin gözlere sahipseniz, göz farı uyguladıktan sonra gözlerinizin daha küçük göründüğünü fark etmiş olabilirsiniz. Ancak bu, en sevdiğiniz renklerden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez!

Gözlerinizin derin olup olmadığı ve tüm göz şekillerini düzleştirmek için göz farı nasıl uygulanacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Göz Şeklinizi Belirleyin

Yapılacak ilk şey, derin gözlere ve şekillerine sahip olup olmadığınızı anlamaktır. Bu, benzersiz özellikleriniz için en iyi görünümü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Bir el aynası alın ve gözlerinizin derin olup olmadığını belirlemek için gözlerinize yandan bakın. Örneğin, kaş kemiğiniz gözlerinizden daha belirginse ve gözleriniz kafanızda daha geride görünüyorsa, gözleriniz derin olabilir.

Farklı makyaj tekniklerinden yararlanan altı ortak göz şekli vardır.

Monolidler: Gözle görülür şekilde belirgin bir göz kapağı kırışıklığınız yoksa bu sizin göz şeklinizdir. Bir kırışık yanılsaması yaratmak için doğal gölgenizi belirlemek için aşağıdaki talimatları izleyin.

Kapüşonlu gözler: Belirli bir göz kapağı kırışıklığınız varsa, ancak bu bir deri kıvrımının altına gizlenmişse, bu kapüşonlu göz şekli olarak kabul edilir. İnsanlar bazen yaşlandıkça bu şekli alırlar ve ciltleri elastikiyetini kaybeder

Yuvarlak gözler: Bir göz kapağı kırışıklığı görüyorsanız ve irisiniz ile üst ve alt göz kapaklarınız arasında küçük bir beyaz kenar görüyorsanız, o zaman yuvarlak gözleriniz var demektir.

Badem gözler: Göz kapağı kıvrımınız görünüyorsa ve irisiniz hem üst hem de alt göz kapaklarınıza değiyor gibi görünüyorsa, göz şekliniz bademdir.

Kalkmış gözler: Gözlerinizin dış köşeleri yukarı doğru dönüyorsa  o zaman gözleriniz kalkıktır.

Aşağı dönük gözler: Yukarıda anlatıldığı gibi gözlerinizin dış köşeleri yukarı değil de aşağı doğru dönüyorsa, gözleriniz aşağı dönüktür.

Bir önceki yazımız olan Ruj Nasıl Kalıcı Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen