Genel

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Antibiyotik İlaçlar

Diş ağrısı ile baş etmek zorunda kalan insanlar, diş ağrısı için ağrı kesici antibiyotik ilaçlar hakkında çok fazla araştırma yaparlar. Bu tarz, hemen herkesin başına bela olur. Çünkü kolay kolay geçmeyen diş ağrısı, insanı gerçekten çok kötü bir hale sokar. Bu durumda ise tek çare ilaçlardır.

Ne yazık ki her ilaç, bu ağrının dinmesini sağlayamaz. Ancak bazı ağrı kesici antibiyotikler bu hususta çok etkilidirler. Ancak bu tarz ilaçların, doktor tavsiyesi haricinde kullanılmaları uygun değildir. Bu nedenle ağrınızın kesilmesi için öncelikle diş doktoruna gitmeniz gerekir.

Apranax Fort

Diş ağrısı için antibiyotik denildiği zaman akla ilk gelen ilaçlardandır. Çok fazla tercih edilen Apranax Fort, çok hızlı bir ağrı kesici etkiye sahiptir. Ancak uzun süre kullanıma uygun değillerdir. Bu nedenle doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanmanız gerekir. Eczanelerde satılan Apranax Fort’un fiyatı ise 8.43 TL’dir.

Augmentin Bid

Diş hekimlerinin sıklıkla önerdikleri antibiyotiklerden biri de Augmentin Bid’dir. Diş ağrısını dindirme konusunda birebirdir. Reçete ile satın alabileceğiniz bu ilaç, sizi dayanılmaz ağrılardan hızlıca kurtaracaktır. Diş ve eti enfeksiyonu, diş apsesi gibi sorunlarda kullanılır. 10.47 TL fiyatındaki bu ilaç, eczanelerde bulunuyor.

Klamoks Bid

Diş ağrısını kesme konusundaki etkinliğini kanıtlayan bir diğer ilaç ise Klamoks Bid’dir. Genellikle orta ve hafif şiddetli ağrılarda kullanılır. Diş ağrısına iyi gelirken aynı zamanda diş enfeksiyonunu da yok eder. Yerli bir firmanın üretimi olan bu ilaç, 10.77 TL’ye satılıyor.

Amoklavin Bid

Özellikle Türk diş hekimlerinin şiddetle tavsiye ettiği bir antibiyotiktir. Diş ağrısını en kısa sürede dindirir. Bundan dolayı çok fazla içilen bir ilaçtır. Hem antibiyotik hem de ağrı kesici olmasından dolayı sizi en zorlu ağrılardan bile anında kurtarır.

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Antibiyotik İlaçlar
Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Antibiyotik İlaçlar

Diş Ağrısı İçin Kullanabileceğiniz Diğer Ağrı Kesici Antibiyotik İlaçlar

Diş ağrısı için kullanabileceğiniz diğer ağrı kesici antibiyotik ilaçlar şunlardır:

  • RovaMycine
  • Klavunat BID Film Tablet
  • Minoset Plus
  • Majezik

Gibi ilaçlar da diş ağrısı ve diş enfeksiyonu konusunda tercih edebileceğiniz etkili ürünlerdir.

Bir önceki yazımız olan Ayak Bileği Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilmeli? başlıklı makalemizde ağrı, Ayak Bileği Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilmeli? ve bilek ağrısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen