Faydalı Bilgiler

Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Dişleri doğal yolla beyazlatmanın basit birkaç yolu vardır. Eğer bakımlı ve şık bir kadın olmak istiyorsak bunu mutlaka yapmalı ve dişleri beyazlatmak gerekir.

Bakımlı bir kadın olmak sadece modayı yakından takip etmek demek değildir. Saçlarınızdan fiziğinize, tırnaklarınızdan dişlerinize varıncaya kadar her şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Güzel bir gülüşe sahip olmak sizi olduğunuzdan çok daha şık bir hale getirecektir.

Güzel dişlere sahip olmak sadece kadınlara has olan bir durum değildir. Erkeklerde kadınlar gibi güzel dişlere sahip olmak zorundadır. Bunun içinde aşağıda bahsedeceğimiz yöntemleri uygulamaları yeterli olacaktır.

Dişleri Beyaz Göstermeye Yardımcı Yiyecekler

Öncelikli olarak dişlerinizi fırçalamayı asla bırakmamalısınız. Günde en az 2 ya da 3 kez fırçalamak önemlidir. Eğer yoğun bir tempoyla çalışıyorsanız akşam yatarken mutlaka dişleri fırçalamayı ihmal etmemelisiniz.

Dişler Nasıl Beyazlatılır?
Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Çilek Yiyin

Çilek dişleri beyazlatan önemli bir meyvedir. Bol bol çilek yediğinizde dişleriniz beyazlar ve diş sağlığınıza iyi gelir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının kirleri çıkarma etkisi vardır. Bunun içinde diş beyazlatma için kullanılabilecek önemli bir yiyecektir. Ağzınızda ferah bir etki bırakacak olan Hindistan cevizi yağı vücut sağlığınızı da koruyacaktır.

Ananas Yiyin

Ananasın tadı herkes için iyidir. Dişleri beyazlatma özelliği sayesinde de lekeleri çıkartarak başarılı çözümler sağlayacaktır.

Elmanın Diş Bakımındaki Yeri

Elma yapısı gereği sert meyveler arasında yer alır. Elmaları ısırdığınızda diş minsini temizlemiş olursunuz. Elmanın ağızda tükürük salımını artırmış olduğundan dolayı dişlerde biriken zararlı bakterileri de temizleyecektir. Elmada dişlerde doğal leke çıkarıcıdır.

Dişleri Beyazlatmak için Kömür Kullanmak

Aslında bu bahsedeceğimiz şey herkesin cesaret edemeyeceği bir durum ancak kömürün dişleri beyazlatan bir etkisinin olduğu biliniyor. Kömürü toz haline getirip diş fırçasıyla fırçaladığınızda dişlerinizde beyazlayacaktır.

Diş Sağlığı için Peynirin Önemi

Peynir dişlerin beyazlatılmasını sağlayan önemli bir besindir. Her sabah peynir tükettiğinizde dişlerinizi de beyazlatmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizde Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen