saç modelleri

Doğal Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Saçlarına doğal bir dalga görüntüsü kazandırmak isteyen kişiler, doğal dalgalı saç modelleri nasıl yapılır? Sorusu hakkında araştırma yapmaya gerek duyarlar. Bunu yapabilmenizin en basit yolu, saçınızın ıslatarak yapacağınız bir uygulamadır. Islak saçlarınızın uç kısımlarına şeridi ortalayarak yerleştirmeniz gerekir.

Daha sonra saç diplerinize ulaşana kadar şeridi döndürerek saçlarınıza sarmalısınız. Şeridi bağlayarak sabitlemeyi unutmayın. Doğal bir dalganın oluşabilmesi için saçlarınızın kuruması gerekir. Bunun için bir süre böyle beklemelisiniz. Eğer aceleniz var ise saç kurutma makinesinden yardım alabilirsiniz.

Isı Kullanmadan Doğal Dalgalı Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Güzel ve pürüzsüz görünen dalgalı saçlar için banyodan sonra işlem yapmanız gerekir. Eğer banyo sonrasında uygulama yapmazsanız, ısı kullanmanız gerekebilir. Bu nedenle doğal dalgalı saç modeli oluşturmak için banyo sonrası saçlarınızı ıslak bırakmanız gerekiyor.

Böyle bir saç modeli için ıslak saçlarınızı havluya ya da pamuklu bir tişörte sarmanız yeterlidir. Bu şekilde saçlarınızın kurumasını beklemeniz gerekmektedir. En az yarım saat, en fazla bir gece bekleme süresi olabilir.

Düz Saça Doğal Dalga Nasıl Verilir?

Düz saçlarınızda doğal bir dalga görüntüsü meydana gelsin istiyorsanız şunları uygulamanız gerekiyor:

  • Saçlarınızı tutam şeklinde ayırın.
  • Bir tutamı elinize alarak difüzörün dişleri arasına yerleştirin.
  • Fön makinenizi orta sıcaklığa ayarlayın.

Bu şekilde kurulama işleminizi yapın.

Bu uygulama sonrasında saçlarınız son derece güzel ve doğal görünen dalgalara sahip olacaktır.

Doğal Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?
Doğal Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Saçlarımı Doğal Yollarla Nasıl Dalgalandırabilirim?

Bunun için çok farklı yollar deneyebilirsiniz. Bu yollardan biri saçlarınızı örmektir. Bunun için gece banyo yapıp, saçlarınızı kurutmadan örmeniz gerekir. Sabaha kadar bu şekilde kalan saçlarda doğal bir dalga meydana gelecektir. Bir diğer yol ise kafaya bandana takmaktır. Bandana içerisinde kalan saçlar, sabah kalktığınız zaman dalgalı bir hal alırlar.

Uzun Süre Kalıcı Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Saçlarınıza dalga işlemi yaptıktan sonra sabitleyici sprey kullanırsanız, dalganın uzun süre bozulmamasını sağlayabilirsiniz.

Örgü İle Doğal Dalgalı Saç Modeli Yapımı

Saçlarınızda dalga miktarının ne kadar yoğun olmasını istiyorsanız, ona uygun bir örgü modeli yapmanız yeterlidir. Ancak bu işlemde saçların ıslak olması gerektiğini unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Dağınık At Kuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Dağınık At Kuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır?, saç ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen