GüzellikSaç Bakımı

Doğal saç tipim nedir ?

Saç Tipiniz Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Saç tipin nedir? Günlük stil rutininiz hakkında çok fazla şey belirleyebilecek bir soru. Saçlarınız sadece nemlendirici ile mi düzleşiyor? Düz saçlarını buklelere çevirmek için saat mi harcıyorsun ? Doğal saç tipim nedir?Bu kapsamlı kılavuz, ince saç tellerinden, kalın ve kabarık saçlara kadar hepsini içerir. Ayrıca, 12 kategorinin her birine ünlü saç modeli örnekleri ekledik, böylece tamamen emin olabilirsiniz.

Doğal dokunuzu keşfetmek için saçınızı yıkayın ve saç tellerinizi aynada şekillendirme ürünleri olmadan inceleyin. Hangi kategoriye gireceğinize hala karar veremiyor musunuz? Kafanın iki veya üç karışımı olabilir! Öncelikle, özel şekillendirme ihtiyaçlarınız için ürün önerileri ve şekillendirme ipuçlarını bulacaksınız. En iyi saç modelinizi elde etmek için her kızın rehberi gibi.

doğal saç tipiniz nedir
doğal saç tipiniz nedir

Doğal saç tipim nedir ?

Tip 1: Düz Saç

Yağlı, gevşek, seyrek, cansız, sıkıcı – düz saçı tanımlayan tüm sıfatlar. Ama düz saçlarda da güzellik var! Her gün saçınızı yıkarsanız ve kuru şampuan kullanırsanız, muhtemelen normal  saç tipi grubuna girersiniz.

Saç Tipi 1A

Bebeksi ince düz saç, 1A kategorisinin özüdür. Bu teller iyi bir dalgalanma elde edilmez ve stillendirmesi zor olabilir . Yaygın şikayetler yağlılık ve yumuşak bir görünüm içerir. Öğleden sonraları yeniden şekillendirmek için kuru şampuanı elinizde tutun ve saçları ağırlaştırabilen kalın saç kremlerinden kaçının.

ince telli düz saç tipi 2019
ince telli düz saç tipi 2019

Ünlü örnekler: Dakota Fanning , Gwyneth Paltrow

Ürün önerileri:   Kuru Şampuan

Saç Tipi 1B

Düz saç tek kategoride incelenebilecek, herkese uyan bir saç tipi değil. Tip 1B saçların uçlarında hafif bir kıvrılma ile daha dolgulu saçlara sahiptir, fakat gerçek kıvrılma olmaz. Bu tür saça hacim ve doku vermek için , bir saç aleti ile şekillendirmeden önce köklerinde kuru tekstüre sprey kullanın .

düz saç tipi olan ünlüler
düz saç tipi olan ünlüler

Ünlü örnekler: Kendall Jenner, Freida Pinto

Ürün önerileri:  Kuru Tekstüre Sprey, Ekstra Hacim Verici Şampuan

Saç tipi 1c

1C kategorisi temel olarak alt fırçaya gizlenen birkaç dalga ile düzdür. Bu süper ve özellikle kabarmaya eğilimlidir. Bu saç tipi bukleleri çok iyi tutabilir. Ancak, dışarıya çıktıktan sonra kabarık gibi görünmemek için, pürüzsüzleştirici bir serum ve fön makinenizde soğuk çekim ayarını kullanın.

Ünlü örnekler: Rachel Bilson , Sienna Miller

saç tiplerine göre saç modelleri 2019

Ürün önerileri: pürüzsüzleştirici serum, saç düzleştirici krem , Orta Yuvarlak Fırça.

Tip 2: Dalgalı Saç

Çoğu insan, doğal dalgaları olan kızları şanslı olarak görür. Bukleler ve düz saçlar arasında mükemmel ve mutlu bir ortama sahiptirler. Ancak, dalgaların doğru davranmasını sağlamak zor olabilir. Ürünlerin doğru bir kombinasyonu olmadan, dalgalı saçlar düz düşebilir.

Saç tipi 2a

2A saç tipi klasik doğal dalgalı saç olarak sınıflandırılabilir. Her bir telde ara sıra bükülme var. Bu saç tipine sahip çoğu kız, şık bir stil elde etmek için tellerini düzeltir. Ancak doğal dokunuzu vermek istiyorsanız, havayla kurutun ve herhangi bir topaklanmayı önlemek için bir saç maşası kullanın.

doğal dalgalı saç tipi
doğal dalgalı saç tipi

Ünlü örnekler: Kate Hudson

Ürün önerileri: Kıvırcık saçlar için şampuan ve saç kremi, kıvırcık saçlar için şekillendirici saç spreyi.

Saç tipi 2b

Kızlar  bu rahat dalgaları tuz spreyi kullanarak alırlar, ancak bazı kızlar dokulu görünümle doğar. Bu dalgalar bir difüzör ile parmakla stillendirildiğinde en iyi şekilde doğal görünür. İşin sırrı ellerini mümkün olduğunca uzak tutmak. Saça ne kadar az dokunursanız, sonunda o kadar çok dalga olur. Kuru saç stilinizi birkaç damla saç yağı ile bitirerek sıkıntıdan kaçının .

saç tiplerine göre saç modelleri 2019 (2)
saç tiplerine göre saç modelleri 2019 (2)

Ünlü örnekler: Kate Middleton

Ürün önerileri: Dalga Artırıcı Şekillendirici sprey , parlatıcı saç yağı

Saç tipi 2c

Saç maşası gibi  bir demirle elde edebileceğiniz mükemmel dalgalı saçlar. Kafa boyunca sporadik kıvrımlarla kalın dalgalar hayal edin. Saç kıvırıcı saç tipleri gibi, bu dalgalar da nem ve parmak şekillendirmeden yararlanır. Dalgalı kabarık saçlar!

kıvırcık saç tipli ünlüler 2019
kıvırcık saç tipli ünlüler 2019

Ünlü örnekler: Lorde

Ürün önerileri: Nötrogena Üçlü Nem Maskesi , Bukleler için Günlük Saç Kremi ve Şekillendirici Astar.

Tip 3: Kıvırcık Saç

Son on yılda, kıvırcık saçlar  yeniden  popüler olmuştur. Bu saç tipine  yönelik ürünlerle çok sayıda büyük marka ürün sunmaktadır. Tip 3 gruba girerseniz, sizin için beş kelimemiz var: fön makinesini aşağı indirin.

Saç tipi 3a

Bu kıvrılma tipi çap olarak en büyüktür ve ayrıca dalgalı parçaların bir karışımına da sahip olabilir. Maksimum kıvrılma tanımını elde etmek için stil vermek için scrunch yöntemini kullanın. Ürünü ıslak saça uygulayın. Sonra, saç tellerini kafa derisine doğru iterken bukleleri sıkmak için tişört veya mikrofiber havlu kullanın. Bu doku düzeltilmesi kolaydır.

kıvırcık saçlı ünlüler
kıvırcık saçlı ünlüler

Ünlü örnekler: Taylor Swift , Shakira

Ürün önerileri:  Saç Şekillendirici Krem

Saç tipi 3b

Tip 3B bukleler, köklerden aşağı uzamak yerine, omuzlara doğru aşağı doğru uzanan yoğun bukleler varıdr. Hafif jeller, yapışkan kalıntı bırakmadan sıçrayan yumuşak bukleler yaratabilir. Islak iken bu saç tipine şekillendiriciler eklemek en iyisidir, daha sonra havayla kurumaya bırakınız.

kıvırcık saç tipleri 2019 20
kıvırcık saç tipleri 2019 20

Ünlü örnekler: Jurnee Smollett-Bell

Ürün önerileri: Saç şekillendirici jel, kıvırıcık saç şekillendirici sprey

Saç tipi 3c

3C kategorisindeki bukleler en kalın ve kabarmaya eğilimli olanlardır. Açıkça tanımlanmışbukleler, bir kalemden küçük bir işaretçiye kadar boyut olarak değişebilir. Karışık buklelerden kaçınmak için, saçları bir temizlik kremi ile yıkamayı düşünün . Bu, hareketleri azaltır ve parlamayı sürdürür.

Ünlü örnekler: Tracee Ellis Ross, Tia Mowry

Ürün önerileri:   Hindistan Cevizli Bukle Şekillendirici,Hindistan Cevizli Bukle Kremi

Tip 4: Sarmal Saç

Dördüncü tip saç, tüm saç tiplerinin en kaba ve en kuru olanıdır. Bu doku tipinin birçok kıvrılması ve dönüşü nedeniyle, saç derisine nem vermek ve parlaklığı korumak çok zordur. Ayrıca saçlar daralma eğilimindedir, bu da saç tellerinin gerçek uzunluğunu belirlemeyi çok zorlaştırır. Fakat tüm doğal saç problemlerine rağmen, büyük boy bir Afro’dan daha gösterici bir şey yok .

Saç Tipi 4A

4A dokusu minyatür buklelerle dolu bir saç ile gösterilir. Her küçük lüle çapının çapı, bir tel tokadan bir kaleme kadar değişebilir. Bununla birlikte, saç kuruduğunda uzunluğunun yarısından daha azına daralabilir. Yıka ve git yöntemi bu saç tipinde iyi çalışıyor. Bununla birlikte, bir difüzöre sahip bir fön makinesinin el altında tutulması buklelerin maksimum kapasitelerine gelmesine yardımcı olacaktır.

sarmal saç tipi
sarmal saç tipi

Ünlü örnekler: Issa Rae

Ürün önerileri: Nemlendirici saç bakım kremi, nemlendiricili saç spreyi

Saç Tipi 4B

Islandığında, Z şeklindeki bükülmeler ve S şeklindeki bukleler görülebilir. Bununla birlikte, uygun ürün tedavasi olmadan, bukle, herhangi bir doğal kıvrılma tanımlamasının üstesinden kolayca gelebilir . Saçı nemli hale getirmek için hafif jelleri ve şekillendirici kullanın. Ardından, daha tanımlanmış bir görünüm için stili serbest bırakın.

Ünlü örnekler: Solange Knowles, Janelle Monáe

Doğal saç tipim nedir
Doğal saç tipim nedir

Ürün önerileri: Saç şekillendirici sprey

Saç Tipi 4C

4C saçları düşünürken, 1970’lerde Pam Grier ve Angela Davis’in salladığı saçlara bakın. Bu tipte belirgin bir kıvrılma kalıbı yoktur, bu da onu şekillendirmeyi zorlaştırır. Bu yoğun doku, herhangi bir tanımlamayı çok zorlaştırır.

doğal saç tipleri
doğal saç tipleri

Ünlü örnekler: Lupita N’yongo

Ürün önerileri:  Saç sakinleştirici krem,  Hint Yağı, Saç  bakım maskesi

Bir önceki yazımız olan Trend 2019: Kırmızı Dövmeler başlıklı makalemizde 2019 dövme trendleri, bayan dövmeleri ve dövme trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen