cilt bakımı

Dudakların çatlaması nasıl önlenir

Dudakların çatlaması nasıl önlenir

Çatlamış dudaklar sizin için hem kötü bir görünüm hemde acı verici olabilir. Ayrıca en sevdiğiniz rujunuzu sürmenize engel oluyor olabilir. Dudaklarımızı mükemmelleştirmek ve yumuşak dudaklara ulaşmak için dudaklarımızdaki cildimizin de bakıma ihtiyacı var. Bizim yüzümüzdeki cilt ile aynı miktarda dikkat ve özen gerektirir . İşte size dudaklarınızı yumuşatmaya ve nemlendirmeye yardımcı olacak beş ipucu :

Dudakların çatlaması nasıl önlenir

dudaklarınızın çatlaması nasıl önlenir
dudaklarınızın çatlaması nasıl önlenir

BOLCA SU İÇİN

Vücudunuzu, cildinizi ve dudaklarınızı nemlendirmek için yeterince su içtiğinizden emin olun. Dudaklar çatlaksa  dehidratasyon belirtileri olabilir.

GENELLİKLE NEMLENDİRİN

İçme suyu cildinizin susuz görünmesini engellemenin harika bir yoludur, ancak kurumasını önlemek için nemlendirmeniz de gerekir. Dudaklar için, dudak balsamı, nemlendirilmesine veyardımcı olur ve sık sık tekrarlayın .   Balsam , kuru cildi yatıştırmaya yardımcı olan ve hatta nem kaybını önlemeye yardımcı olan E vitamini ve buğday tohumu yağı gibi maddeler içerir.

HAFTADA BİR KEZ PEELİNG YAPIN

Zaten vücudunuzu ve yüzünüzü haftada bir peeling yapmalısınız .Bunun faydaları  dudaklarınız içinde geçerli. Yumuşak peeling, pürüzsüz ve sağlıklı görünen bir şişkinliği canlandıran kuru cilt hücrelerinin dudaklarından kurtarmaya yardımcı olabilir. Dudaklarınız da bitkisel yağ ile şeker karışımıyla peeling maskesi kullanmayı deneyin .

Ayrıca Bakınız: Dudak parlatıcı altına dudak kalemi nasıl sürülür

GÜNEŞ KORUYUCU İLE DUDAKLARINIZI KORUYUN

Muhtemelen her gün güneş koruyucu sürmeniz gerektiğini duymaktan bıkmışsınızdır, ama yapmalısınız. Ve SPF’yi de dudaklarınıza uygulamalısınız.  SPF içeren bir dudak balsamı arayın ; böylece aynı zamanda dudaklarınızı nemlendirebilir ve koruyabilirsiniz .

KÖTÜ ALIŞKANLIKLARI BIRAKIN

Eski alışkanlıkların zor bırakıldığını biliyoruz, ancak dudaklarınızı şapırdatmak, yalamak ya da ısırmak, dudaklarınıza  zarar veriyor olabilir. Bu kötü alışkanlıklardan vazgeçmenin vakti geldi!

Bir önceki yazımız olan Göz altı kırışıklıklarını yok eden yaş maya maskesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen