Trendler

Düğünde Ne Giymeliyim

Öncelikle düğünler bizim ister yakın akraba, ister uzak akrabamız olsun kıyafet dolabının karşısına geçip ne giyeceğimizi düşündüğümüz ve bu konuda destek almaya çalıştığımız konulardan biridir. Düğünde ne giymeliyim? Sorusunun birçok cevabı bulunuyor. Düğün için kombinler öncelikle kimin düğününe katıldığınız, hangi vücut yapısına sahip olduğunuz, düğün mekanının nere olduğu, açık havada mı yapılacağı ,o dönemin trendleri neler olduğuna göre değişmektedir.

Bazen de en yakın arkadaşının düğünü ile uzak bir akrabanın düğününde giyeceğiniz kıyafetler aynı olmayabilir. Bu durum düğün mekanına uygun da olmalıdır. Örneğin düğünde tarihi bir mekanda ise bu mekana uygun bir şekilde giyilebilir ya da bir kır düğünü ise kır düğününe uygun şekilde giyebilirsiniz. Düğünlerde genellikle tarihi mekan, kır düğünü, sahil düğünü, otel düğünü, kulüp ve davet alanlarında yapılan düğünler  tekne düğünleri, havuz başı düğünleri, restoran düğünleri gibi farklılıklar göstermektedir.

Tarihi Bir Mekanda veya Otelde Yapılacak Olan Düğününde Ne Giymeliyim?

düğününde ne giymeliyim

Tarihi mekanda bir düğüne davetliyseniz seçeceğiniz elbisenin şıklığı da aynı tarzda olmalıdır. Düğünde ne giymeliyim? Seçeceğiniz elbisenin tamamı ya da bir kısmı dantelli, işlemeli, taşlar kullanılarak mekanla bütünleştirilmiş kıyafetler olabilir. Bunlar içerisinde püsküller, fiyonklar, tüy detayları, kayık yaka elbiseler Vintage etki oluşturduğu için tarihi mekanlarda bütünlük oluşturabilir. Otel düğünlerinde genellikle şık balo salonuna sahip bir alanda olan bu düğünlere tüm zarafetiniz ile katılmanız mümkündür. Ortamın ağırlığına uygun elbise tercihinde bulunabilirsiniz.

Özellikle yakın bir akrabanın düğünü ise daha gösterişli daha şık modellerde abiyeler tercih edebilirsiniz.  Sırt detayı taşlı a kesim uzun bir abiye tercih edebilirsiniz. Armut vücut tipine sahipseniz size daha çok yakışacaktır. Bunun yanında eğer bir restoran düğününe gidiyorsanız daha sade, elegant, samimi olmasını tercih ederek bu tarz ortamlar için kabarık gösterişli modeller olmayacağı için daha sade, midi boy elbiseler tercih etmeniz sizin için daha uygun olacaktır.

Kır Düğünü, Havuz Başı Düğününde Ne Giymeliyim?

düğününde ne giymeliyim

Kır düğününe katılacaksınız düğününde ne giymeliyim? Sorusunu kendinize soruyorsanız ağır gece elbiselerinden kaçmanız gerektiğini unutmayınız. Onun yerine uçuşan ince elbiseler çok daha doğru bir seçim olacaktır. Özellikle doğayı yansıtacak çiçek desenler, asimetrik kesim ve zarif yırtmaçlı elbiseler, uzun elbiseler, mekana uygun olacaktır. Çok yüksek olmayan topuklu ayakkabı tercihi doğru bir tercih olur. Havuz başı düğünlerde genellikle sıcak bir yaz akşamı olacağı için güzel müzik eşliğinde havuz başında gerçekleştirilecek bir düğüne katılım sırasında asimetrik kesim şifon bir elbise ile katılmanız tavsiye edilir. Böylece stilinizi yansıtabilir ve hafif kumaşı sayesinde düğünde rahat edebilirsiniz.

Yakın Arkadaş, Kardeş, Akraba Düğünlerinde Ne Giymeliyim?

Katılacağınız düğün eğer sizin için çok yakınlık ifade eden bir düğün ise mümkün olduğunca düğündeki ağırlığı hissettirecek tarzda kıyafet seçimi yapmanız sizin için oldukça önemlidir. Kayık yaka, bacak dekolteli, düz kesim, uzun bir elbise tercih edilebilmektedir. Ayrıca bu düğünlerde en şık davetliler arasında yer almalısınız. Düğünde ne giymeliyim? Sorusuna cevap olarak fazla aşırıya kaçmadan dilediğiniz gibi gösterişli bir elbiseyi tercih edebilir ve gecenin yıldızları arasında yer alabilirsiniz. Uzun rengarenk straplez elbiseler size ışıltı katacak ve gece için hoş bir tercih olacaktır. Eğer bu kardeşinizin düğünü ve ev sahipliği yapmış olduğunuz bir düğün ise elbisenizin özelliği olduğu kadar iddialı da olması gerekmektedir. Uzun abiyeler gösterişli tasarımlar tercih edilebilir. Bu bir yakın arkadaşımızın düğünü ise yakın arkadaşlarınızla benzer renk ya da modelde kıyafet tercihinde bulunabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2022 Yeni Etek Modelleri başlıklı makalemizde a kesim etik, balon etek modeli ve etek modelleri 2022 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen