Saç Bakımı

Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda durulanmayan saç kremi nasıl kullanılır? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Durulanmayan saç kremleri hem saça gerekli bakımı sağlar hem de saçın daha kolay bir şekilde şekil almasını sağlar. Durulanmayan saç kremleri kadınların saç bakımlarında en çok kullandığı bakım işlemidir. Durulanmayan saç kremleri, duş sırasında kullandığınız saç kremleri ile benzer özellikler sunuyor.

Durulanmayan saç kremi kullanmak için öncelikle saçlarınızın nemli olması gerekir. Daha sonra durulanmayan saç kreminizden saçınızın uzunluğuna göre bir miktar avucunuza dökün. Saç kökleri hariç saçınızın her bir yerine sürün. Tarak yardımı ile saç kremini saçınıza eşit miktarda dağılmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra ise saçınıza dilediğiniz şekli kolayca verebilirsiniz.

Durulanmayan Saç Kremi Her Gün Kullanılır Mı?

Durulanmayan saç kremlerinin çok sık kullanılması önerilmez. Çünkü saç kremleri sık kullanıldığında saçın nem dengesini bozar. Bu nedenle durulanmayan saç kremleri haftada 1 ila 3 kez kullanılmalıdır.

Durulanmayan Saç Kremi Yıkanır Mı?

Durulanmayan saç kremi duştan sonra kullanılan bir üründür. Bu sebepten ötürü durulanmayan saç kremini kullandıktan sonra yıkamanıza gerek yoktur.

Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?
Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Durulanmayan Saç Kremi Kuru Saça Uygulanır Mı?

Durulanmayan saç kremi genel olarak duş sonrası ıslak saça uygulanması önerilir. Ancak durulanmayan saç kremlerini ıslak veya kuru saça uygulayabilirsiniz. Durulanmayan saç kremleri saç için gerekli olan bakımı ve onarımı sağladığı gibi aynı zamanda zor şekil alan saçların daha kolay şekil almasını sağlıyor.

Durulanmayan Saç Kremi Ne İşe Yarar?

Kadınların saç bakımına ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Bir kadının dikkat çekmesi için parlak, temiz ve dolgun saçlara sahip olması gerekir. Bunun içinse saç bakım ürünleri her kadının tercihidir. Durulanmayan saç kremleri de bunlardan biridir. Peki durulanmayan saç kremi ne işe yarar? Durulamayan saç kreminin saça sağladığı faydalar şunlardır;

  • Saçın daha kolay şekil almasını sağlar.
  • Saçın gerek duyduğu bakımı sağlar.
  • Tüm gün saç için gerekli olan korumayı sağlar.
  • Saçın parlak ve yumuşak görünmesini sağlar.

Durulanmayan saç kremi ile güne harika görünen saçlar ile başlayabilirsiniz.

Durulanmayan Saç Kremi Kaç Gün Kullanılır?

Durulanmayan saç kremlerini günde 1 günden fazla tutmak saçın kötü görünmesine neden olabilir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Saç Diplerinde Kaşıntı Neden Olur, Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde nasıl geçer ve Saç Diplerinde Kaşıntı Neden Olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen