saç modelleri

Düzleştirici İle Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri

Yalnızca bir saç düzleştirici ile yapabileceğiniz o kadar harika modeller var ki tek yapmanız gereken nasıl uygulayacağınızı bilmeniz.

Saçlar bazen o kadar inatçılar ki onlara şekilde verebilmeniz için onlara bazen sıcak davranmanız gerekebiliyor. Bunun içinde aklımıza gelen ilk şey saç düzleştiricileri. Kullanacağınız bir alet sayesinde saçınızı ister düz, ister dalgalı isterseniz de kıvırcık bir modele dönüştürebiliyorsunuz.  Basit bir saç aleti sayesinde görkemli buklelere ve harika modellere kavuşabilirsiniz.

DÜMDÜZ SAÇLAR

Saç düzleştiricilerin amacı adı üstünde saçlarınızın düz bir görünüme sahip olmasını sağlamaktır. İstediğiniz düzlükte ipeksi bir saç meydana getirebilirsiniz ancak bunun için yapmanız gereken kurallar var. Çünkü ancak bu sayede saçlarınızı koruyabilir ve daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. İlk olarak saç düzleştirici kullanmadan önce saçınıza ısıdan koruyucu sprey uygulamalısınız sonrasında ise saçlarınızı alt ve üst olarak iki bölüme ayırıyorsunuz üst tarafı yukarıya sabitledikten sonra alt kısımdan başlayarak düzleştiriyorsunuz. Alt taraf olmadan üst kısmı düzleştiremezsiniz. Saçınıza zarar vermemek istiyorsanız üstü üste uygulamayın en çok 2-3 kez yeterli olacaktır.

Düzleştirici İle Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri
Düzleştirici İle Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri

DALGALI SAÇLAR

Dalgalı saçlara sahip olmak için maşaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Saç düzleştiricilerle dalgalı saçlar elde edebilirsiniz. Uygulama sırasında elinizle tutacağınız bir tutam saçı düzleştiricinin kıskaçlarına dolayın ve sonrasında kapatın 1-2 saniye bekledikten sonra açın bıraktığınız da saçlarınızda yumuşak bir dalga göreceksiniz elinizle bu dalgayı dağıtın ve sonrasında spreyle donmasını sağlayın.

Düzleştirici İle Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri
Düzleştirici İle Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri

BUKLELER

Bu yıl modanın kıvırcık saçlardan yana olduğunu söyleyebiliriz bu nedenle de kıvırcık saçlara sahip olanların şanslı olduklarını söyleyebiliriz. 80’lerde görmüş olduğumuz permalı saçlar bu yıl yine trend haline dönüştü.

Peki, saçlarınızı nasıl bukle haline getirebilirsiniz?

Saçlarınızı belirginleştirici köpük uyguluyorsunuz ve sonrasında tutamlar halinde bukleler olacak şekilde saçınızı tutun ve örün daha sonrasında örmüş olduğunuz saçınıza düzleştirici uyguluyorsunuz. Düzleştiricinin ısısı saçlarınızın bukle haline dönüşmesini sağlayacaktır. Üzerine dondurucu sprey uygulayabilirsiniz.

Yukarıda saç düzleştirici ile neler yapabilirsiniz 3 örnekle açıkladık ancak şekillere gelindiğinde saçlarınız için o kadar çok şekil yapabilirsiniz ki.

Bir önceki yazımız olan Kahküllere stil vermenin 10 çarpıcı yolu başlıklı makalemizde 2019 saç kesimleri, 2019 saç modelleri ve kahkül hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen